Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια! εχω το εξης θεμα κ θελω την βοηθεια σας! εκανα καποιες αγορες απο ebay οι οποιεσ δεν ηρθαν ποτε. ζητησα τα χρηματα πισω απο τους 3 προμηθευτες κ τα εστειλαν. στο paypal εμφανιζει οτι εγινε πληρες refund κ οτι τα χρηματα εχουν μπει στην καρτα απο οπου τα πηραν. το προβλημα ειναι οτι τα χρηματα δεν εχουν εμφανιστει ουτε στο balance ουτε στο ιστορικο κινησεων. η καρτα ειναι η money safe. τι μπορω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα παιδια! εχω το εξης θεμα κ θελω την βοηθεια σας! εκανα καποιες αγορες απο ebay οι οποιεσ δεν ηρθαν ποτε. ζητησα τα χρηματα πισω απο τους 3 προμηθευτες κ τα εστειλαν. στο paypal εμφανιζει οτι εγινε πληρες refund κ οτι τα χρηματα εχουν μπει στην καρτα απο οπου τα πηραν. το προβλημα ειναι οτι τα χρηματα δεν εχουν εμφανιστει ουτε στο balance ουτε στο ιστορικο κινησεων. η καρτα ειναι η money safe. τι μπορω να κανω?

Απο που εφυγαν τα χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Επειδή είμαι καινούργιος στο PayPal, ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να ανοίξω έναν PP λογαριασμό με συνδεδεμένη κάρτα η οποία όμως δεν αντιστοιχεί πλήρως στο όνομα του PP λογαριασμού.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Επειδή είμαι καινούργιος στο PayPal, ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να ανοίξω έναν PP λογαριασμό με συνδεδεμένη κάρτα η οποία όμως δεν αντιστοιχεί πλήρως στο όνομα του PP λογαριασμού.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συγγνώμη, αλλά εννοούσα συνδεδεμένο τραπεζικό λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ενα μνμ ελαβα απο την πειπαλ οτι πιθανον να εχω φτασει και να εχω ξεπερασει τα 1800 ευρω σε πληρωμες και μεταφορες σοτν λογαριασμο (δεν το νομιζω ουτε καν δλδ ποτε προλαβα ) . και τελος παντων μου ζητησε καποια επιβεβαιωση στοιχειων. 

στη συνεχεια δοκιμασα να κανω ρικουεστ σοτν εαυτο μ και μου απερριψε την καρτα. περα απο κατα καιρους θεματα με το ρικουεστ ανησυχω μηπως με πειρορισουνε και μου απαγορεψουνε τις πληρωμες μεσω πειπαλ. τι κανω?? να βγαλω νεα πειπαλ απο αλλη τραπεζ ανα λυσω το πριβλημα των μεταφορων???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μεσω της revolut ημουν κομπλε κλαι εχω καιρο να ασχοληθω, πλεον ειναι οκ να πληρωνεις με paypal τραβωντας απο ελληνικη χρεωστικη(πχ πειραιως που εχω)?

Μου τελειωσε το balance στη revolut και εχω κουραστη με το 1ε εμβασμα να στειλω στη revolut, θελω να μαθω αν δουλευει πλεον και η ελληνικη χρεωστικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, από το τέλος ΙΟΥΛ 16 περνάνε οι ελληνικές κάρτες για αγορές από το εξωτερικό.

Αν συνδεσεις απλα καρτα με καπου εκτος απο paypal ειμαι οκ απο τοτε οντως. Λεω συγκεκριμενα απο paypal, καπου σεπτεμβριο θυμαμαι οτι δεν μου τραβουσε απο την χρεωστικη της πειραιως το paypal και χρησιμοποιουσα και τοτε revolut!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.μου εχει μεινει ενα μικρο ποσο(4 ευρω)στο paypal balance.πως το στελνω στην καρτα μου alphabank;δεν ειναι συνδεδεμενη με το paypal.θα χρεωθω προμηθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το balance δεν μπορείς να στείλεις σε κάρτα αλλά μόνο σε συνδεδεμένο ΙΒΑΝ, και δεν αξίζει να κάνεις τη διαδικασία για ένα τέτοιο ποσό, πέρα από το ότι θα στα κρατήσει η τράπεζα σαν προμήθεια για εισερχόμενο έμβασμα.

Να βρεις ένα φίλο/συγγενή/γνωστό με paypal, να του στείλεις τα 4€ ανέξοδα και να στα δώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ.Για 4 ευρω θα μου παρουν προμηθεια;οποτε δεν αξιζει...

Αν αυτο που θελεις ναγορασεις κοστιζει 1 ευρω πανω απο τα χρηματα που εχεις στο paypal balance τι γινεται;εχω 3.2 στο paypal balance και θελω να το αδειασω.απο geekbuying ενα ρολοι στα 3.7.γινεται ναδειασει το balance και μετα για τα υπολοιπα 0.50 να πληρωσω απο καρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ.Για 4 ευρω θα μου παρουν προμηθεια;οποτε δεν αξιζει...

Αν αυτο που θελεις ναγορασεις κοστιζει 1 ευρω πανω απο τα χρηματα που εχεις στο paypal balance τι γινεται;εχω 3.2 στο paypal balance και θελω να το αδειασω.απο geekbuying ενα ρολοι στα 3.7.γινεται ναδειασει το balance και μετα για τα υπολοιπα 0.50 να πληρωσω απο καρτα;

 

Για 4€ εισερχόμενο έμβασμα (μέχρι 15€) η Πειραιώς και η Εθνική τουλάχιστον δεν χρεώνουν προμήθεια. Μπορείς συνεπώς να τα στείλεις σε κάποιο λογαριασμό που διατηρείς σε αυτές χωρίς κανένα κόστος. Αυτό που λες με το geekbuing δεν γίνεται γιατί αυτό τιμολογεί πάντα σε δολλάρια και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις paypal balance που είναι σε ευρώ συνδιαστικά με κάρτα εφόσον δεν επαρκεί αυτό από μόνο του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αλλαξε κατι στο paypal με το καθεστως της μετατροπης νομισματος? 

 

Προσπαθω να κανω αγορα και κανει τη μετατροπη το ιδιο το paypal. Δε μου δινει επιλογη να την κανει η τραπεζα μου.

 

Ενα μερος της αγορας γινεται με balance και το υπολοιπο με καρτα. Μηπως ειναι αυτο το προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...