Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν φτάσω στο #12 (Εισάγετε ΟΛΑ τα στοιχεία της κάρτας που σας ζητούνται και πατήστε το κουμπί "Review and Continue".) βάζω κανονικά τα στοιχεία της κάρτας(είναι χρεωστική VISA Πειραιώς) και μου βγάζει το εξής μύνημα: http://prntscr.com/89lmvw Τι πρέπει να κάνω;;;

Το ιδιο και σε εμενα, δουλεψε μια φορα και μετα τιποτα, καμια 30αρια αποτυχημένες εχω κανει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Bρε παιδια βοηθηστε με να καταλαβω γιατι εχω μπερδευτει.

 

- Θα κανω εναν νεο λογαριασμο στο paypal.

- Yστερα θα συνδεσω μια καρτα επανω του π.χ. μητσοςvisa.

- Θα ζητησω χρηματα σε ενα διαφορετικο mail (π.χ. allos@mail)

 

To συστημα θα ζητησει απο τον allos να βαλει τα στοιχεια της καρτας απο οπου θα παρθουν τα χρηματα.

 

Α)

Αυτος ο allos, θα βαλει τα στοιχεια οποιασδηποτε καρτας που δεν ειναι συνδεδεμενη στο paypal (και ουτε λογαριασμο paypal θα εχει ο allos. ?

 

Β)

O allos θα βαλει τα στοιχεια της καρτας του μητσοςvisa. ?

 

Σε αυτο εχω μπερδευτει.

To A ,δε χρειαζετε δευτερο paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καληςπερα.Εστηλα σημερα request money απο τον PayPal παλαιό λογαριαςμο μου στο email της γυναίκας μου που δεν εχει PayPal ,100€. Μπαίνω μετα στο email της και πατάω pay now και με βγάζει στην αρχική σελίδα της PayPal και μου δίνει 2 επιλογες ,ή να κανω log in ή να δημιουργήσω λογαριασμό .Δεν βλεπω πουθενά κατευθείαν πληρωμή μέσω κάρτας ; Άλλαξε κατι ; Ή κανω κατι λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιούργησα νέο θέμα στο forum με το πρόβλημα που αντιμετωπίζω και μου πρότειναν να απαντήσω σε ένα άλλο θέμα σχετικό με αυτή τη διαδικασία, οπότε κάνω απλά copy-paste το θέμα που δημιούργησα.

 

Ακολούθησα τη διαδικασία "Request money" στο Paypal για αγορά από ebay. Από τη βιασύνη μου όμως μπερδεύτηκα και αντί να κάνω request από τον κανονικό μου λογαριασμό στο Paypal έκανα από τον δεύτερο τον οποίο είχα δημιουργήσει για την παραπάνω διαδικασία. 'Ετσι κατέληξα με τα χρήματα στο δεύτερο λογαριασμό ενώ προχώρησα στην αγορά από το ebay από  αυτόν. Όμως όταν έκανα login στο Paypal μέσω ebay για την πληρωμή εμφανιζόταν το εξής μήνυμα :"To pay for this purchase right now, link a debit or credit card to your PayPal account." και ζητούσε στοιχεία για σύνδεση κάρτας τα οποία δεν έγιναν δεκτά όταν προσπάθησα να συνδέσω την κάρτα που έχω στον πρώτο λογαριασμό. Με λίγα λόγια δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα χρήματα του δεύτερου λογαριασμού για την αγορά. Σκέφτομαι να κάνω refund τα χρήματα για να επιστρέψουν στον πρώτο λογαριασμό και να πραγματοποιήσω από εκεί την αγορά. Αυτό που θέλω να μου πει όποιος γνωρίζει είναι αν η μεταφορά των χρημάτων με το refund γίνεται κατευθείαν (όπως και με το "request money") ή αν απαιτεί κάποιο χρονικό διάστημα και κατά πόσο είναι πιθανό να μπορέσω να πραγματοποιήσω την αγορά από τον πρώτο λογαριασμό. Επίσης θα το εκτιμούσα εάν μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιον άλλο, πιο αποτελεσματικό τρόπο για να πραγματοποιήσω αυτή την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω όταν κάνουμε request money και βάζουμε Mail το ποσό κλπ. Τι επιλέγουμε goods?? γιατί family που λένε πολλοί από τα παιδιά δεν έχει ... Ποτέ επιλέγουμε family?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω όταν κάνουμε request money και βάζουμε Mail το ποσό κλπ. Τι επιλέγουμε goods?? γιατί family που λένε πολλοί από τα παιδιά δεν έχει ... Ποτέ επιλέγουμε family?

Ευχαριστώ

 

Το "Friends & Family" υπάρχει ως επιλογή μόνο στο "Send Money" και το επιλέγεις μόνο όταν πρόκειται να στείλεις χρήματα σε γνωστούς σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "Friends & Family" υπάρχει ως επιλογή μόνο στο "Send Money" και το επιλέγεις μόνο όταν πρόκειται να στείλεις χρήματα σε γνωστούς σου.

Ευχαριστώ για την απάντηση... Δλδ όταν στείλει τα λεφτά σε μένα με τον γνωστό τροπο θα πατήσω family? όποτε κανονικά όταν κάνω request επιλέγω goods και όταν γίνει όλη η διαδικασία περιμένω 24 ώρες για επιβαιβωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καληςπερα.Εστηλα σημερα request money απο τον PayPal παλαιό λογαριαςμο μου στο email της γυναίκας μου που δεν εχει PayPal ,100€. Μπαίνω μετα στο email της και πατάω pay now και με βγάζει στην αρχική σελίδα της PayPal και μου δίνει 2 επιλογες ,ή να κανω log in ή να δημιουργήσω λογαριασμό .Δεν βλεπω πουθενά κατευθείαν πληρωμή μέσω κάρτας ; Άλλαξε κατι ; Ή κανω κατι λαθος

 

Παιδιά καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω όταν κάνουμε request money και βάζουμε Mail το ποσό κλπ. Τι επιλέγουμε goods?? γιατί family που λένε πολλοί από τα παιδιά δεν έχει ... Ποτέ επιλέγουμε family?

Ευχαριστώ

Εδω εικονογραφημένο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο404 τα πραγματα ειναι απλα.αντεστρεψες το κολπακι και σου εφερε τα ιδια ακριβως αποτελεσματα που θα ειχες με τα c.c.

Αν τελικα τα λεφτα τα εστειλες,θα τα βλεπεις στο balance.αλλα δυσκολο...παντως δεν νομιζω να στα τραβιξε τα λεφτα.

Νομιζω οτι αλλος τροπος δεν υπαρχει...το ξαναρχιζεις το κολπο απ την αρχη το κολπο...

Εγω το εκανα 2 φορες κ επιασε τελεια...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο και σε εμενα, δουλεψε μια φορα και μετα τιποτα, καμια 30αρια αποτυχημένες εχω κανει..

Kαι έχε υπόψη σου ότι για κάθε αποτυχημένη προσπάθεια χρεώνει την κάρτα 0,88 ευρώ.

 

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πώς τα κατάφεραν τα παιδιά παραπάνω... Εγώ απέτυχα και με 3 διαφορετικά είδη καρτών:

 

Τhe card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εχω κανει 2 παραγγελιες μεσα σε 2 μερες με τη μεθοδο αυτη. Για να αποφυγω αυτη τη μαλακια μου σου κραταει τα χρηματα για 21 μερες, εκανα το αντιθετο. Δηλαδη στο παλιο paypal αποσυνδεσα την καρτα και την συνδεσα στο καινουριο. Μετα απο το παλιο ζητησα χρηματα απο το καινουριο. Ετσι λογου οτι το paypal ειναι παλιο, μπηκανε στο balance και εγιναν οι παραγγελιες αμεσως. Σας ευχαριστω ολους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρησιμοποιησα την μεθοδο χρεωσε την πιστωτικη καρτα αλλα το balance παραμενει 0.(εχουν περασει 2 μερες)

Κατι εκανες λαθος ή δεν εγινε αποδεκτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι.απο κατω υπαρχει ενα κουτακι ACCEPT MONEY.πρεπει να το πατησεις.αλλιως το ballance θα μεινει παντα 0€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει χρεωσει την καρτα μου ηδη (οταν χρεωνεται μου ερχεται μυνημα στο κινητο).Στο payment status λεει pending και οταν ανοιγω για πληροφοριεσ εχει μονο cancel -edit-remind-return to my account.

To μονο διαφορετικο και παλι απο βιασυνη ειναι αντι για goods εβαλα services

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...