Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, νομίζω ότι είναι καλύτερο να αφαιρέσεις την παλιά κάρτα από το PayPal και να προσθέσεις την καινούργια την οποία και θα κάνεις verify. Αν όμως έχεις winbank ή phone banking δεν χρειάζεται να πας στην Πειραιώς για να πάρεις τον αριθμό συναλλαγής. Μπορείς να τον δεις online ή να τον ζητήσεις τηλεφωνικώς αντίστοιχα 1 - 3 εργάσιμες ημέρες αφού κάνεις το verify.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι, νομίζω ότι είναι καλύτερο να αφαιρέσεις την παλιά κάρτα από το PayPal και να προσθέσεις την καινούργια την οποία και θα κάνεις verify. Αν όμως έχεις winbank ή phone banking δεν χρειάζεται να πας στην Πειραιώς για να πάρεις τον αριθμό συναλλαγής. Μπορείς να τον δεις online ή να τον ζητήσεις τηλεφωνικώς αντίστοιχα 1 - 3 εργάσιμες ημέρες αφού κάνεις το verify.

 

Οκ θα το κάνω και θα ενημερώσω απλά νόμιζα πως έχουν διακοπεί λόγω capital controls οι νέες συσχετίσεις καρτών με Paypal γιατί απαιτείται χρέωση/μεταφορά 1$ στο εξωτερικό για το verification.

Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,το paypal δεχεται χρεωστικη καρτα mastercard απο την εθνικη τραπεζα; το λεω γιατι εχω συνδεσει την καρτα μου την εκανα verified εχω και μεσα στον λογαριασμο τραπεζης μου καποια λεφτα αλλα αγορα δεν μπορω να κανω...πρεπει να κανω κατι αλλο;


Στο paypal  account μου μου γραφει Available balance in EUR 0 ευρω....θα πρεπει να μεταφερω λεφτα απο τον τραπεζικο μου λογαριαμσο που εχω συνδεσει τη καρτα στον paypal λογαριασμο; 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα και εγώ με Debit MasterCard Εθνικής έστειλα 95€, κράτησε 3.5€. Ξενερωσα όμως που τα κρατάει 21 μέρες αν δεν είσαι παλιός χρήστης γιατί τα ήθελα άμεσα. Από τα πολλά είδα θα είναι διαθέσιμα σε μια βδομάδα. Γιατί δεν το αναφέρετε στις οδηγίες να ξέρουμε ότι θα περιμένουμε μερες να μπουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,εγω επειδη δεν εχω καθολου λογαριασμο στο ππ αν κανω τωρα εναν θα μπορεσω να κανω αυτο το "κολπο" για να κανω αγορα απο εξωτερικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχει. Σε μερικούς όπως εμένα πέτυχε με την πρώτη. Σε άλλους καθόλου, σε άλλους μετά από μερικές προσπάθειες. Εγώ σε προτείνω να δοκιμάσεις, δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολα τα παιδια.....

Λοιπον.....Για αγορες μεσω ιντερνετ απο το paypall εκανα οτι εχετε γραψει εδω μεσα...

Εχω προπληρωμενη καρτα της eurobank παλια κιολας..και εκανα request money και ολα τα υπολοιπα και δουλευει μια χαρα...

Εκανα κιολας 4 αγορες απο κινα....!!!

Συγχαρητηρια σε αυτον που το βρηκε αυτο το "κολπο"...

Μονο ενα θεματακι εχω και ζηταω την βοηθεια σας...

Εχω λογαριασμο στο uploaded και δυστηχως δεν μου δεχεται την πληρωμη που του κανω...απο την ιδια καρτα που εκανα τις αγορες και στο ebay..

Ξερει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που δοκιμασα να αγορασω κατι απο γερμανια κανονικα με eurobank mastercard, κ εφαγα ακυρο, να ξαναδοκιμασω με την ιδια καρτα και request money  στο paypal, η τζαμπα κοπος να ξανατρεχω στη τραπεζα, μιας και η πρωτη φορα κανονικα απετυχε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που δοκιμασα να αγορασω κατι απο γερμανια κανονικα με eurobank mastercard, κ εφαγα ακυρο, να ξαναδοκιμασω με την ιδια καρτα και request money  στο paypal, η τζαμπα κοπος να ξανατρεχω στη τραπεζα, μιας και η πρωτη φορα κανονικα απετυχε?

 

Στην τραπεζα τι να κανεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα όλη τη διαδικασία αλλά στο τέλος που είναι να πατήσω "pay now" μου θέτει ως προυπόθεση να φτιάξω έναν νέο λογαριασμό paypal για το 2ο mail που κάνω το "request". Κάνω κάτι λάθος ή συμβαίνει και σε άλλους αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τραπεζα τι να κανεις???

Να ξαναβαλω τα λεφτα στην καρτα γιατι τα τραβηξα και μετα ειδα τη φαση με το request money. Απλα λεω μηπως επειδη με τον παραδοσιακο τροπο απετυχε η πληρωμη, δεν υπαρχει νοημα να προσπαθησω με αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξαναβαλω τα λεφτα στην καρτα γιατι τα τραβηξα και μετα ειδα τη φαση με το request money. Απλα λεω μηπως επειδη με τον παραδοσιακο τροπο απετυχε η πληρωμη, δεν υπαρχει νοημα να προσπαθησω με αυτο.

Με τις τράπεζες δεν παλεύετε φτιαξε ebanking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...