Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω κάτι... Επειδή η προσπάθεια ήταν δοκιμαστική δεν έβαλα πολλά λεφτά τώρα... Μπορώ τις επόμενες μέρες με τα ίδια στοιχεία από την ίδια κάρτα να βάλω περισσότερα έτσι;; Mε το ίδιο email ή να χρησιμοποιησω καινουριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κακως, υπάρχει περίπτωση να σου μπλοκαραν ήδη την κάρτα, σε εμένα οποία κάρτα χρησιμοποιώ μετά δεν μπορώ για δεύτερη φορά, μπορεί βέβαια να συμβαίνει μόνο σε μένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασα αυτήν την φορά να περάσω κάτι παραπάνω από 150ε , μου εμφάνισε το γνωστό μήνυμα για 21 μέρες κτλπ και έκανα refund. Σε πόσες μέρες περίπου αναμένεται να δω τα λεφτά πάλι στον λογαριασμό ; (Εθνική)

 

edit: εμφανίστηκαν.

Επεξ/σία από genius_13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 αν εχω εναν φιλο που εχει pyapal να μεταφερω τα χρηματα σε αυτον και να κανω την παραγγελεια απο αυτον  γινεται? η αυτον πυο ανεφερεται εδω με τα βηματα balance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακως, υπάρχει περίπτωση να σου μπλοκαραν ήδη την κάρτα, σε εμένα οποία κάρτα χρησιμοποιώ μετά δεν μπορώ για δεύτερη φορά, μπορεί βέβαια να συμβαίνει μόνο σε μένα

 

 

Να με μπλόκαραν ήδη για ποιο λόγο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να με μπλόκαραν ήδη για ποιο λόγο;;

 

Λοιπον εφ οσον το επιβεβαιώνεις και εσυ πλεον ο λόγος ειναι προφανής, για να μην μπλοκάρουν το σύμπαν ολο και μπλοκάρουν και λαθος πράγματα, φαίνεται(ειναι σίγουρο πλεον) οτι μπλοκάρουν τις κάρτες, μονο αν δουν κίνηση προς τα εξω

 

Απο τις εκατομμύρια καρτες που θα ηταν και δύσκολο να τις μπλοκάρουν ολες μαζι (μιας και δεν ξέρουν και σε ποιο σημειο του πλανήτη μπορει να βρίσκονται αυτές) μπλοκάρουν μια μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια καλησπερα σε ολους!! θελω να ρωτησω εαν παω να βαλω στο balance (πχ.1500euro) πιστευετε οτι θα τα παρει? Μεχρι τι ποσο μπορω να βαλω στο balance μου?

Επεξ/σία από MAVERICK13w
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέθοδος "Request Money" (χρήση ενός μόνο λογαριασμού Paypal)

......................................................................................................................................................

11. ΠΡΟΣΟΧΗ: ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΕΤΕ το κουμπί "Log In", αλλά πατήστε παρακάτω την επιλογή "pay with my credit or debit card"!!!

12. Εισάγετε ΟΛΑ τα στοιχεία της κάρτας που σας ζητούνται και πατήστε το κουμπί "Review and Continue". (Μπορείτε να δηλώσετε την χρεωστική ή πιστωτική ή προπληρωμένη κάρτα που έχετε. Αν δεν γίνει δεκτή κάποια από τις κάρτες σας, επαναλάβετε την διαδικασία με κάποια άλλη κάρτα).

13. Τελευταίο βήμα: Πατήστε το κουμπί "Pay Now" και... ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

 

Προφανώς θα πρέπει να χρησιμοποιηθεί διαφορετική κάρτα από αυτήν που είναι δηλωμένη, σωστά; Οπότε τι γίνεται εάν έχουμε μόνο μία κάρτα στη διάθεσή μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως μπορείς να χρησιμοποιήσεις την ίδια κάρτα. Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που δούλεψε μια χαρά, ηδη καταχωρημένη κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα σε ολους!! θελω να ρωτησω εαν παω να βαλω στο balance (πχ.1500euro) πιστευετε οτι θα τα παρει? Μεχρι τι ποσο μπορω να βαλω στο balance μου?

2500 τον χρονο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Λοιπον εκανα τη διαδικασια...Εφτιαξα καινουργιο λογαριασμο paypal και απ τον παλιο μου λογαριασμο μετεφερα τα χρηματα.Μετεφερα 250 και μου κρατησε κοντα στα 9 ευρω.Δυστυχως μου βγαζει το γνωστο μηνυμα να περιμενω 21 μερες.Αν πατησω refund σε ποσο καιρο επιστρεφουν τα λεφτα?Θα μου επιστραφουν και τα 9 ευρω;Αν περιμενω 21 μερες μετα μπορω να κανω κανονικα αγορες;Καπου διαβασα οτι ενα παιδι δεν χρειαστηκε να περιμενει 21 μερες αλλα σε μια εβδομαδα εγιναν διαθεσιμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν το κανω με request θα πρεπει να κανω την διαδικασια αυτη 2 με 3 φορες για να μπορεσω να βαλω στο balance μου (πχ.1500euro) η θα μπορει να τα παρει με την μια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες βράδυ έκανα το "κόλπο" και είμαι σε κατάσταση pending review..δεν μου λέει τίποτα για 21 μέρες αλλά για 24 ώρες..πρώτη φορά που το εφαρμόζω..

το θέμα τώρα είναι πως θέλω να ακυρώσω την διαδικασία αλλά μου έχει κρατήσει ένα ποσό το paypal...αν ακυρώσω το transaction θα μου επιστραφεί το ποσό στο ακέραιο ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τις 21 μερες, 24 ωρες και τα 15 χρονια ( λολ ), ειναι καινουριο; Γιατι πριν 20 ημερες εκανα 3 μεταφορες με το κολπο, χωρις να περιμενω ουτε λεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...