Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι όμως μπορείς να χρησιμοποιήσεις την ίδια κάρτα. Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που δούλεψε μια χαρά, ηδη καταχωρημένη κάρτα.

 

Σε μένα πάντως δε δούλεψε (600 ευρώ). Μέχρι που την αφαίρεσα από το λογαριασμό μου, αλλά και πάλι τζίφος.

(The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μάλλον είναι χαζή η ερώτηση γιατί δεν έχετε απαντήσει κ σε άλλους που ρώτησαν αλλά θα την κάνω γιατί καίγομαι...στο pay now που συμπληρώνω τον αριθμό της ίδιας κάρτας, γιατί μια έχω, βάζω όνομα μέιλ κλπ διαφορετικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είναι χαζή η ερώτηση γιατί δεν έχετε απαντήσει κ σε άλλους που ρώτησαν αλλά θα την κάνω γιατί καίγομαι...στο pay now που συμπληρώνω τον αριθμό της ίδιας κάρτας, γιατί μια έχω, βάζω όνομα μέιλ κλπ διαφορετικά; 

 

Το έχω κάνει και με σωστά και με λάθος στοιχεία, καμία διαφορά. Το mail πρέπει να είναι δικό σου προφανώς και άλλο από αυτό που έχεις στο λογαριασμό του paypal σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προχώρησα ένα βήμα παραπέρα. Δημιούργησα δεύτερο λογαριασμό, αφαίρεσα την πιστωτική από τον παλιό και την πρόσθεσα στον νέο. Εν συνεχεία, έκανα request money, το αίτημα έγινε αρχικά δεκτό και είναι υπό επεξεργασία.

Εάν δεν πετύχει και τώρα, με βλέπω να πηγαίνω ο ίδιος στο εξωτερικό...

 

Update: Δούλεψε!!

Επεξ/σία από drspiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια με το email που συμπληρωνουμε ,δηλαδη αυτο με την νεα καρτα , πριν ολη την διαδιακασια δημιουργουμε paypall account απο πριν?? Ή δινουμε τα στοιχεια της καρτας απλα μονο οταν μας ζητησει "pay with my credit or debit card"!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ επιλέγεις το "pay with my credit or debit card"! και όχι το :"pay now", οπότε εμφανίζεται καρτέλα για να συμπληρώσεις τα στοιχεία της κάρτας σου.

Δεν χρειάζεται να ανοίξεις λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά το δοκίμασα με visa debit πηραιώς διαφορετική απο αυτή που έχω συνδεδεμένη στο Paypal και μου το λεει το μύνημα που έχει αναφερθεί οτι να δοκιμασω με άλλη κάρτα

βρήκατε κάποια λύση σχετικά με αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λογαριασμό PayPal που έχει δηλωμένο bank account μπορείς να μεταφέρεις χρήματα στο balance;

Πιθανότατα τώρα όχι, παλαιότερα που γινόταν ίσχυαν fees;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει ψάξει κανείς τι συμφέρει περισσότερο αν πρόκειται να αγοράσεις/πληρώσεις σε δολάρια μεσω paypal?

Να βάλεις στο balance σου δολάρια ή ευρό?

 

Σε δοκιμή που έκανα έβαλα 100$ (με request money), μπήκαν στο paypal 96,30$ (fee: 3,70$) και απο την κάρτα αφαιρέθηκαν 93,13€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι γλυτώνει την χρέωση της μετατροπής, αν βέβαια οι αγορές σου είναι σε δολάρια

Ναι σε δολάρια θα είναι. Την χρέωση της μετατροπής την κάνει η τράπεζα με την μεταφορά στο paypal. το θέμα είναι αν μας συμφέρει να το κάνουμε έτσι (δηλ. να κάνουμε request σε δολάρια)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν συμφέρει να πληρώνεις μέσω paypal με ευρώ.

 

Για αγορά 150 ευρώ κινητό με μέθοδο request money πλήρωσα καπέλο 14ευρώ.(βάζω και μέσα έξοδα φόρτισης κάρτας conversion κλπ).

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι στο Minideal.net μου ζητάει 150 ευρώ και όταν πάω να πληρώσω βαράει 156 ευρώ λόγω rate , 

 

(Μάλλον υπολογίζει και το paypal fee που δεν πληρώνει ο κινέζος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...