Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το PayPal πληρώνει πρώτα από το υπόλοιπο του λογαριασμού σου και κατόπιν δοκιμάζει να τραβήξει από την κάρτα/λογαριασμό.

 

Επί τόπου πιστώνετε.

 

Πέτυχε....

Ευχαριστώ Πολύ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, εγώ με Prepaid mastercard απο πειραιώς και μου βγάζει:

 

 

We're sorry, the card issuer declined your purchase using card MasterCard x-0660. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

 

Λόγω CC αυτό γίνεται? αν έχει καμια συμβουλή κάποιος να δώσει ευχαριστώ..

EDIT: Τώρα μου βγάζει The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number. Εξαντλείται η υπομονήηη

Επεξ/σία από mergonx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, εγώ με Prepaid mastercard απο πειραιώς και μου βγάζει:

 

 

We're sorry, the card issuer declined your purchase using card MasterCard x-0660. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

 

Λόγω CC αυτό γίνεται? αν έχει καμια συμβουλή κάποιος να δώσει ευχαριστώ..

 

EDIT: Τώρα μου βγάζει The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number. Εξαντλείται η υπομονήηη

Φτιαξε και συνδεσε μια ρεβολυτ

 

Δες την υπογραφη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω κανω ολα τα βηματα και στο τελος μου βγαζει αυτο You cannot use an e-mail address or card number that belongs to an existing PayPal account. If you have a PayPal account, please log in. If you don't, please change the e-mail address or card number and try again. Λογικα επειδη η καρτα που βαζω visa πειραιως εχει ξαναχρησιμοποιηθει για αγορες απο το paypal και την θυμαται? Τι παιζει? Τελος να ρωτησω ρε παιδια ενα φιλαρακι αγορασε την προηγουμενη εβδομαδα κατευθεια απο amazon με american express και χθες την αβαλε ανενοχλητα και στο paypal και ψωνισε και απο ebay..!! Πως γεναν αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κάρτες Amex φαίνεται ότι περνάνε στο Amazon και και σε άλλους πωλητές.

Για το paypal δοκίμασε με άλλη κάρτα, αν έχεις.

Eχω ακομα μια mastercard εθνικη που ειναι η τελευταια μου ελπιδα...Απλα σκεφτομαι να την συνεδσω κανονικα και να προσπαθησω? Δεν την εχω ξαναβαλει ποτε...Ή να κανω request money σε αυτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις και τα δύο αλλά η σύνδεση στο paypal θα πάρει κάποιο χρόνο.

Ποσο περιπου? Αυτο το φιλαρακι μου συνεδεσε αμεσα την american express στο paypal και αγορασε αυτοστιγμη...τοσο κωλοφαρδος ειναι δλδ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαρτάται από το πόσο γρήγορα θα μάθεις τον τετραψήφιο κωδικό (από e-banking ή τηλεφωνικά από την τράπεζα) για να τον περάσεις στο paypal και να επιβεβαιώσει την κάρτα.

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον μου ζητά, να δημιουργήσω λογαριασμό στο paypal για το email απο το οποιο ζητάω χρήματα.

Ποιος στο ζηταει, σε ποιο βημα εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ο συνδεσμος με βγαζει στο paypal μετα το email που λαμβανω στην 2η διευθυνση...

Οταν επιλεγω να πληρωσω με καρτα μου λεει πλεον υποχρεωτικη εγγραφη...και να βαλεις τα στοιχεια της καρτας δεν την δεχεται...σου λεει να γραφτεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις λάθος στα βήματα.

Ξαναδιάβασε το αρχικό post και ακολούθησέ τα. Όσοι έχουμε στείλει χρήματα με αυτό τον τρόπο δεν ανοίξαμε νέο λογαριασμό.

Απλά βάλαμε τα στοιχεία της κάρτας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ειπε οτι μου ζητησε στο παρελθον; Αφου το εχω κανει εκατο φορες ετσι και δουλεψε...τωρα μου το εβγαλε πρωτη φορα και σε 2 διευθυνσεις email μαλιστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ο συνδεσμος με βγαζει στο paypal μετα το email που λαμβανω στην 2η διευθυνση...

Οταν επιλεγω να πληρωσω με καρτα μου λεει πλεον υποχρεωτικη εγγραφη...και να βαλεις τα στοιχεια της καρτας δεν την δεχεται...σου λεει να γραφτεις.

Πιθανόν εχεις πρόβλημα με τον υπολογιστή σου, δοκίμασε να αλλάξεις browser ή ακομα και χρήστη στα win ή και απο αλλο μηχάνημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...