Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1.Ειναι ελεύθερα τα χρηματα ή σε περιορισμό, δες το case της μεταφοράς?

2.Αν ειναι ελεύθερα ειναι επαρκές το ποσον για την αγορα?

3.Εχεις συνδεμένη κάποια κάρτα?

 

Στο balance εχει 5 παραπανω κιολας απο το κοστος της παραγγελιας.

Εχω μια debit της Εθνικης συνδεδεμενη.

Το αν ειναι ελευθερα πως μπορω να το δω;Αν και δεν ειδα κατι να λεει δεσμευμενα.

Το εχω κανει εδω και 3 μερες αυτο. Παιζει ρολο που στο balance ειναι σε ευρω και η παραγγελια ειναι σε δολαρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά περιμένω να μου στείλει ένας πωλητης για ένα προιον που του στειλα πίσω 40ε περίπου και μου στειλε το εξής:

 

Dear Customer, I just went paypal refund to you, but you turn on the complaint, paypal will you order the freezing of funds, I can not operate a refund, please close the complaint, I immediately refund to you, waiting for your reply

 

Δεν πιστεύω να ισχύει σωστά? Έχω κάνει καμια 200αγορές αλλά ποτέ δεν είχα θέμα και δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο balance εχει 5 παραπανω κιολας απο το κοστος της παραγγελιας.

Εχω μια debit της Εθνικης συνδεδεμενη.

Το αν ειναι ελευθερα πως μπορω να το δω;Αν και δεν ειδα κατι να λεει δεσμευμενα.

Το εχω κανει εδω και 3 μερες αυτο. Παιζει ρολο που στο balance ειναι σε ευρω και η παραγγελια ειναι σε δολαρια;

 

Δεν γράφεις το ποσό και το νόμισμα της αγοράς που θέλεις να κάνεις.

Είναι πιθανό, το ποσό που θα μετατραπεί στο νόμισμα αγοράς να μην φτάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γράφεις το ποσό και το νόμισμα της αγοράς που θέλεις να κάνεις.

Είναι πιθανό, το ποσό που θα μετατραπεί στο νόμισμα αγοράς να μην φτάνει.

 

Στο balance υπαρχουν 211,82 ευρω και η παραγγελια ειναι στα 225,8 δολαρια.

Λες να προσθεσω επιπλεον χρηματα με το request money;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δεις τη σημερινή ισοτιμία του paypal και να υπολογίσεις πόσα περίπου € θα μετατραπούν για να γίνουν τα $225,8 της αγοράς.

 

Αν δεις ότι πλησιάζουν στα 211,8€, τότε χρειάζεσαι φόρτωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δεις τη σημερινή ισοτιμία του paypal και να υπολογίσεις πόσα περίπου € θα μετατραπούν για να γίνουν τα $225,8 της αγοράς.

 

Αν δεις ότι πλησιάζουν στα 211,8€, τότε χρειάζεσαι φόρτωμα.

Το εχω να κανει την μετατροπη με την ισοτομια της τραπεζας αρα κοιταω μαλλον στην ισοτιμια της εθνικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι, θα υπολογίσεις με την ισοτιμία του paypal.

Που να την βρω; Δεν την βρισκω

 

 

'Το βρηκα για οποιον επισης το χρειαστει:

Πατας ακριβως εκει που λεει Paypal balance και μετα στο Manage Currencies

Εκει εχει converter και την ισοτιμια αφου κανεις εναν υπολογισμο την γραφει κατω.'

Επεξ/σία από merro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά περιμένω να μου στείλει ένας πωλητης για ένα προιον που του στειλα πίσω 40ε περίπου και μου στειλε το εξής:

 

Dear Customer, I just went paypal refund to you, but you turn on the complaint, paypal will you order the freezing of funds, I can not operate a refund, please close the complaint, I immediately refund to you, waiting for your reply

 

Δεν πιστεύω να ισχύει σωστά? Έχω κάνει καμια 200αγορές αλλά ποτέ δεν είχα θέμα και δεν ξέρω.

Αυτος ειναι που λενε λαμογιο, μην κλείσεις τιποτα, αστον εκει, μου εχει συμβεί και σε μενα αλλα ουτε καν του απάντησα, μαλλον το εχουν πλεον σύστημα, σου λεει, καπου θα πιάσει δεν μπορεί :-D

 

 

Δες εδω χαλι

We are already return your money back. Please cheak your account. If you received the money, can you close the dispute please. Thank you.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα προσπαθήσει να κάνω αγορά στο eBay και τελικά δεν γινόταν. Έστειλα μήνυμα στον πωλητή πως λόγω τραπέζης δεν μπορώ να κάνω την αγορά και μου στέλνει τώρα να του στείλω τα χρήματα σε τραπεζικό λογαριασμό. Εάν γίνει η πληρωμή με αυτό τον τρόπο, εγώ δεν έχω κάποιο στοιχείο πως τον πλήρωσα για το προιον που ήθελα να πάρω, άρα μπορεί να πάρει τα λεφτά και να μην στείλει τίποτα σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει πριν ένα μήνα μεταφορά στο balance, με την μέθοδο του request και 2ου email , απο προπληρωμένη της Eurobank την οποια

και έχω συνδέσει με το paypal.

Τώρα που ξαναπροσπάθησα (3 φορές) πάλι με την ίδια κάρτα και το ίδιο 2ο email απέτυχε και τις 3 φορές.

Την 4η φορά δοκίμασα πάλι με την ίδια κάρτα αλλά με διαφορετικό 2ο email και η μεταφορά έγινε κανονικά.

Απο τις 3 αποτυχημένες προσπάθειες δεν είχα καμία έξτρα χρέωση.

Δεν ξέρω αν έγινε τυχαία ,απλά το αναφέρω μπάς και βγάλουμε καμιά άκρη. 

Πάντος αξίζει ένα ευχαριστώ σε αυτόν που ανακάλυψε αυτήν την μέθοδο , όπως και στα υπόλοιπα παιδιά

που βρίσκουν διάφορες μεθόδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει καταφερει καποιος να κανει μεταφορα στο balance απο φυσικη καρτα Mastercard debit της εθνικης?

Επεξ/σία από sundance
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσπάθησα από άυλη mastercard της Πειραιώς και έφαγα 3 φορές άκυρο, και μου δέσμευσε τα χρήματα. Στο παρελθόν είχα προσπαθήσει μία φορά και πέτυχε. Υπάρχει γενικό πρόβλημα με Πειραιώς; Πως θα πάρω πίσω αυτά που δέσμευσε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να ανοιξω ενα λογαριασμο στο Paypal αλλα παντα μου βγαζει incorrect και με γυρναει να ξαναγραψω τον κωδικο. Το γραφω σωστα και στα 2 πεδια. Δοκιμασα να βαλω διαφορετικους κωδικους. Δεν δεχεται τιποτα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το έκανα και εγώ. Με κάρτα αναλήψεων Εθνικής (MasterCard) μου τα έστειλα στο λογαριασμό του Paypall

 

Σημειώσεις:

 

  • Η διαδικασία πήρε 5 λεπτά σύνολο
  • Την κάρτα που χρέωσα, την είχα ήδη συνδεδεμένη με το paypall που έστειλα χρήματα!!!
  • Για 95€ μου έμειναν 91,42€
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...