Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα προσπαθήσει να κάνω αγορά στο eBay και τελικά δεν γινόταν. Έστειλα μήνυμα στον πωλητή πως λόγω τραπέζης δεν μπορώ να κάνω την αγορά και μου στέλνει τώρα να του στείλω τα χρήματα σε τραπεζικό λογαριασμό. Εάν γίνει η πληρωμή με αυτό τον τρόπο, εγώ δεν έχω κάποιο στοιχείο πως τον πλήρωσα για το προιον που ήθελα να πάρω, άρα μπορεί να πάρει τα λεφτά και να μην στείλει τίποτα σωστά?

Εγω δεν θα το εκανα γιατι λογικα δεν θες να αγορασεις κατι απο τον καταλογο που εχει στο τελος της σελιδας οπως αυτοκινητο , μηχανη, σπιτι βιομηχανικο εξοπλισμο ή πιπερατα πραματα....http://pages.ebay.com/help/policies/accepted-payments-policy.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το κολπο με το request money δεν δουλευει?

μου λεει πως δεν γινεται να πληρωσω με καρτα που υπαρχει στο paypal η με email που ειναι συνδεμενο. δοκιμασα με αλλο mail αλλα τιποτα

μου ζηταει να κανω login

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,τελικα δεν μου πετυχε το κολπο αυτο και επειδη πρεπει να κανω αμεσα καποιες αγορες για πειτε μου σας

παρακαλω τι αλλη λυση υπαρχει ωστε να βαλω καποια λεφτα στο balance του paypal??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,τελικα δεν μου πετυχε το κολπο αυτο και επειδη πρεπει να κανω αμεσα καποιες αγορες για πειτε μου σας

παρακαλω τι αλλη λυση υπαρχει ωστε να βαλω καποια λεφτα στο balance του paypal??

Για να βαλεις λεφτα στο balance προσθετεις τραπεζικο λογαριασμο στο paypal και κανεις εμβασμα εξωτερικου στο iban paypal μεχρι 500 ευρω το μηνα.
Πως προσθετεις λογαριασμο εχει σε καποιο νημα οδηγο ο χρηστης makfil. Ψαξε στην αναζητηση. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άμεσα αποτελέσματα, πρέπει να τους καλέσεις στο τηλέφωνο για να προσθέσουν τον ΙΒΑΝ.

Αφού γίνει αυτό, στο top up θα βρεις τα στοιχεία του λογαρισμού (προσωπικός) στη Deustche Bank, θα στείλεις έμβασμα και σε 2 μέρες θα έχουν μπει τα χρήματα στο balance. Μετά κάνεις τις αγορές σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κολπο με το request money δεν δουλευει?

μου λεει πως δεν γινεται να πληρωσω με καρτα που υπαρχει στο paypal η με email που ειναι συνδεμενο. δοκιμασα με αλλο mail αλλα τιποτα

μου ζηταει να κανω login

Άλλαξε browser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θυμαμαι να ειχα βαλει καποιο λογαριασμο μου στο Paypal αλλα μου ειχε δωσει ενα λογαριαμο απο American Bank και εστελνα εκει λεφτα απο το ebanking της εθνικης

Ισχυει αυτο τωρα ? Μπορω να στειλω παλι εκει και μεχρι ποσα λεφτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεργάζεται με τη Deustche Bank και δίνει στοιχεία προσωπικού λογαριασμού.

Όταν συνδέσεις τον ΙΒΑΝ, μπορείς να στέλνεις μέχρι 500€/μήνα από αυτό το λογαριασμό αλλά και από άλλο/ους, εάν έχεις, με προμήθεια στην τράπεζα 1€, ανεξαρτήτως ποσού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα mail και μου απάντησαν : I kindly ask you to upload a copy of your bank statement and a Photo ID through the link below. I will then review the document and I will try to manually add that bank. Τι ακριβώς ζητάει;Τι ακριβώς ζητάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα mail και μου απάντησαν : I kindly ask you to upload a copy of your bank statement and a Photo ID through the link below. I will then review the document and I will try to manually add that bank. Τι ακριβώς ζητάει;Τι ακριβώς ζητάει;

αντίγραφο του τραπεζικού λογαριασμού σας και μια φωτογραφία της ταυτότητας σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντίγραφο του τραπεζικού λογαριασμού σας και μια φωτογραφία της ταυτότητας σας

Ευχαριστώ. Τα έστειλα και μου έστειλαν το PayPal IBAN. Αυτό το ΙΒΑΝ ειναι κοινό για όλους τους χρήστες του PayPal; Αυτό που μου έστειλαν αρχίζει απο DE14 και τελειώνει σε 24.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να βαλεις λεφτα στο balance προσθετεις τραπεζικο λογαριασμο στο paypal και κανεις εμβασμα εξωτερικου στο iban paypal μεχρι 500 ευρω το μηνα.
Πως προσθετεις λογαριασμο εχει σε καποιο νημα οδηγο ο χρηστης makfil. Ψαξε στην αναζητηση. 

 

Αυτό άλλαξε πρόσφατα; Αν γίνεται κάτι τέτοιο, γιατί παιδευόμαστε με  request money, προμήθειες κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...