Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι, αυτή η μέθοδος λειτουργούσε πάντα αλλά κλειδώθηκε από τον ΙΟΥΛ 2015, λόγω CC, και ξεκλειδώνει εύκολα είτε με τηλεφωνική επικοινωνία είτε με αποστολή μηνύματος (και τα δύο από το Help του Paypal)

 

Το αρνητικό, κατά τη γνώμη μου, είναι ότι, κάνοντας αγορές από το balance, υποχρεωτικά χρησιμοποιείς την ασύμφορη ισοτιμία του paypal στις συναλλαγές σε συνάλλαγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειχα παλια ενα λογαριασμο American Bank που μου ειχε δωσει και εβαλα για τεστ 10ε αλα δεν πηγαν και μου τα γυρισαν πισω

Οποτε πρεπει να δωσω δικο μου λογαριασμο για να μου δωσουν IBAN 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια.. απλα ηθελα να πω οτι μολις εεκανα αγορα με paypal ( σινδεμενη με eurobank prepaid) απο κινα και το πιρε αμεσος... τυχερος... δε χερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές αγορές, μερικές φορές, τις παιρνει. Μπορεί να πας να κάνεις την ίδια ξανά σε 2 λεπτά και να μην μπορείς να την πληρώσεις ποτέ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ειπωθεί πάρα πολλές φορές.

Το paypal έχει κλειδώσει αυτή τη δυνατότητα από τον ΙΟΥΛ 2015 και την ξεκλειδώνει είτε με τηλεφώνημα (άμεσο αποτέλεσμα) είτε με μήνυμα στο οποίο γράφεις ότι ζητάς τη σύνδεση του συγκεκριμένου ΙΒΑΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο χρόνο παίρνει η μετάφορα των χρημάτων με τη μέθοδο του request money;

Το δοκίμασα σήμερα, προστέθηκε κανονικά το αναμενόμενο ποσό στο balance μου στο Paypal, αλλά στο τραπεζικό λογαριασμό δεν φαίνεται να'χει γίνει καμία κίνηση.

 

Edit: άκυρο, τώρα φαίνεται κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα δεν κραταει προμηθεια το παυπαλ με αυτον τον τροπο? δηλαδη θα στειλω 100 ευρ απο τον εναν λογαριασμο στον αλλον,χωρις ν μ κρατησει αλλα?

 

αν παλι δεν με αφησει,γιατι ειχα ακουσει απο καππιους εδω οτι καταλαβαν οτ εκανα δευτερο λογαρισμο κ δεν τους αφηναν να τα μεταφερουν,υπαρχε κινδυνος να χασω τα λεφτα?

 

τα λεφτα αυτα μολις τα πρσφερω στον δευτερο μ λογαριασμο,θα πανε κατευθειαν στο balace,δηλαδη θα μπορω να κανω αγορα κατευθειαν η πρεπει να περιμενω καποιες μερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα δεν κραταει προμηθεια το παυπαλ με αυτον τον τροπο? δηλαδη θα στειλω 100 ευρ απο τον εναν λογαριασμο στον αλλον,χωρις ν μ κρατησει αλλα?

 

αν παλι δεν με αφησει,γιατι ειχα ακουσει απο καππιους εδω οτι καταλαβαν οτ εκανα δευτερο λογαρισμο κ δεν τους αφηναν να τα μεταφερουν,υπαρχε κινδυνος να χασω τα λεφτα?

 

τα λεφτα αυτα μολις τα πρσφερω στον δευτερο μ λογαριασμο,θα πανε κατευθειαν στο balace,δηλαδη θα μπορω να κανω αγορα κατευθειαν η πρεπει να περιμενω καποιες μερες?

Το Request σαφώς και έχει προμήθεια, διάβασε την πρώτη σελίδα του θέματος

 

Για τις υπόλοιπες πατέντες που έχεις κανει δεν γνωρίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eyxa

 

Το Request σαφώς και έχει προμήθεια, διάβασε την πρώτη σελίδα του θέματος

 

Για τις υπόλοιπες πατέντες που έχεις κανει δεν γνωρίζω

ευχαριστω,το δοκιμασα,αλλα μου λεει δεν μπορω να βαλω τον ιδιο κωδικο καρτας που σω στο παυπαλ...αρα πρεπει να αγορασω και αλλη καρτα,ουσιαστικα?

 

η δεν καταλαβα καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ειπωθεί πάρα πολλές φορές.

Το paypal έχει κλειδώσει αυτή τη δυνατότητα από τον ΙΟΥΛ 2015 και την ξεκλειδώνει είτε με τηλεφώνημα (άμεσο αποτέλεσμα) είτε με μήνυμα στο οποίο γράφεις ότι ζητάς τη σύνδεση του συγκεκριμένου ΙΒΑΝ.

Έχω στείλει 3 φορές μήνυμα αλλά τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eyxa

 

ευχαριστω,το δοκιμασα,αλλα μου λεει δεν μπορω να βαλω τον ιδιο κωδικο καρτας που σω στο παυπαλ...αρα πρεπει να αγορασω και αλλη καρτα,ουσιαστικα?

 

η δεν καταλαβα καλα?

?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...