Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ όλους όσους ποστάρουν ανάλογες πληροφορίες(είτε το βρήκαν οι ίδιοι,είτε απλά τα αναπαράγουν). :-D

 

Δούλεψε με Mastercard eurobank,που δεν είχε χρησιμοποιηθεί ξανά στο paypal.

 

Στα βήματα δεν άλλαξα κάτι,το πήρε με την πρώτη.

 

Στα 60 ευρώ, καθαρά βγήκαν 57,61  :P

 

 

?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σημερα προσπαθησα να κανω request money με μια prepaid Πειραιως. Για 200 ευρω εβγαζε error The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number. Για 0.10 λεπτα εγινε κανονικα.
Σας εχει τυχει κατι παρομοιο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είχες 200€ όλα όλα μέσα στην prepaid? Κάνε μεταφορές ανά 100€ να δεις

Γενικα δοκιμασαμε διαφορα ποσά και μονο τα 10 λεπτα μπηκαν.

 

Στο τελος χρησιμοποιησα αλλο Paypal Account και μπηκαν κανονικα τα λεφτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι καλυτερη μεθοδος;request money η send money;η προμηθεια ειναι ιδια και στα δυο;τα χρηματα ειναι ετοιμα για χρηση κατευθειαν;μπορω να βαλω στο balance ακριβως οσα χρηματα θελω στην παραγγελια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε το request money που θα σου παρει 5 λεπτά και το κάνουν όλοι. Μην βάλεις ακριβώς τα λεφτά, βάλε λίγα παραπάνω γιατί οι αγορές που κάνεις πολλές φορές βάσει ισοτιμίας παίρνουν ένα +1% ξέρω γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.Είμαι καινούργιο μέλος.

Εδώ και 2 μέρες προσπαθώ να κάνω μια αγορά από ένα κινεζικο σαιτ μέσω paypal.Μετά από 9 αποτυχιμενες προσπαθιες και χρεώνοντας μου 0,9 € για κάθε προσπαθια, δεν με αφήνει να ολοκληροσω την αγορά.Θα ήθελα να μου πεί οποιος γνωρίζει γιατί συμβαίνει αυτό, γιατί με έχει εκνευρίσει πολύ το θέμα με την paypal.

Και επίσης θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε εάν γνωρίζει κάποιος με ποιό τρόπο μπορώ να επικοινωνισω με την Paypal.

Επεξ/σία από Johnsnow!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταίει το paypal για τις αποτυχημένες προσπάθειες αλλά η κάρτα και ο λόγοι είναι πολλοί.

Εάν δεν το έχεις καταλάβει, έχουμε CC από τον ΙΟΥΛ 2015, δηλαδή 8 μήνες.

Το 1$ κάθε προσπάθειας θα σου επιστραφεί μετά από 10-15 μέρες.

 

Επικοινωνία γίνεται είτε τηλεφωνικά (άμεσο αποτέλεσμα) είτε με αποστολή μηνύματος που θα αργήσουν να απαντήσουν, λόγω φόρτου. Αλλά, γιατί θέλεις να επικοινωνήσεις μαζί τους αφού τα CC δεν επιβλήθηκαν απ' αυτούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταίει το paypal για τις αποτυχημένες προσπάθειες αλλά η κάρτα και ο λόγοι είναι πολλοί.

Εάν δεν το έχεις καταλάβει, έχουμε CC από τον ΙΟΥΛ 2015, δηλαδή 8 μήνες.

Το 1$ κάθε προσπάθειας θα σου επιστραφεί μετά από 10-15 μέρες.

 

Επικοινωνία γίνεται είτε τηλεφωνικά (άμεσο αποτέλεσμα) είτε με αποστολή μηνύματος που θα αργήσουν να απαντήσουν, λόγω φόρτου. Αλλά, γιατί θέλεις να επικοινωνήσεις μαζί τους αφού τα CC δεν επιβλήθηκαν απ' αυτούς;

 

 

Ήθελα να επικοινωνισω με την Paypal για την επιστροφή των χρημάτων, λόγο του ότι δεν ηξερα εάν γίνεται αυτόματα η πρέπει να επικοινωνισω μαζί τούς γιά να μου τα επιστρεψουν.Γνωρίζεις εάν προσπαθησω με άλλο λογαριασμό Paypal και κάρτα visa της πειραιώς αν θα την αποδεχθεί;

Σε ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση σου και για τις πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσους λογαριασμούς και να ανοίξεις (αυτό είναι επικίνδυνο γιατί, αν το καταλάβουν, μπλοκάρουν τους λογαριασμούς), κανένας δεν σου εγγυάται ότι μπορείς να κάνεις αγορές από το εξωτερικό.

 

Οι λύσεις είναι είτε φόρτωμα του balance είτε έκδοση κάρτας εξωτερικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσους λογαριασμούς και να ανοίξεις (αυτό είναι επικίνδυνο γιατί, αν το καταλάβουν, μπλοκάρουν τους λογαριασμούς), κανένας δεν σου εγγυάται ότι μπορείς να κάνεις αγορές από το εξωτερικό.

 

Οι λύσεις είναι είτε φόρτωμα του balance είτε έκδοση κάρτας εξωτερικού.

 

Τελικά προσπάθησα και με Visa της πειραιώς αλλά και πάλι δεν τη δέχεται.Γνωρίζεις εάν με το φόρτωμα του balance είναι πολλά τα λεφτα που σου κρατάει για αγορές 300 ευρό και άνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φόρτωμα του balance γίνεται με 2 τρόπους. Είτε με αποστολή χρημάτων από balance φίλου/γνωστού είτε με έμβασμα από τράπεζα (έξοδα 1€ με e-banking), αφού θα έχεις συνδέσει, προηγουμένως, τραπεζικό λογαριασμό (ΙΒΑΝ) στο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ και παλι makfil για τις πληροφοριες.Με τον τροπο που αναφερει το νιμα αυτο στην πρωτη σελιδα δεν ισχυει ποια?σορυ για τις πολλες ερωτησεις και αν σε ζαλιζω, αλλα εχω φαει φρικι γιατι δεν βγαζω ακρη.Πρεπει να στειλω και μαιλ για να μπορεσω να καταχωρισω το IBAN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει καποιος ποσο ειναι το ποσοστο που κραταει η τραπεζα στα χρηματα που στελνεις με το request money?ισχυει οτι ειναι δεσμευμενα για 20 ημερες;αν μεινουν καποια χρηματα μετα την αγορα στο balance πχ 3 ευρω συνεχιζουν να υπαρχουν στην καρτα σου η ειναι ποια περασμενα στο λογαριασμο paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...