Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει χρεωσει την καρτα μου ηδη (οταν χρεωνεται μου ερχεται μυνημα στο κινητο).Στο payment status λεει pending και οταν ανοιγω για πληροφοριεσ εχει μονο cancel -edit-remind-return to my account.

To μονο διαφορετικο και παλι απο βιασυνη ειναι αντι για goods εβαλα services

goods & services ειναι ενα και το αυτο

Πρέπει να περιμένεις λοιπον να γινουν διαθεσιμα, θα σου έρθει μαιλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις το έκανα και πέτυχε! Χρειάστηκε όμως να καταργήσω την χρεωστική της Πειραιώς από τον κανονικό λογαριασμό.. :/ Το θέμα είναι ότι όταν πάω να πληρώσω στο ebay μου βγάζει We're not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please try again later.. Τι να κάνω????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα καταφερα κι εγω παιδια, εκανα επιτελους την πρωτη μου αγορα στο ebay μετα απο μηνες...!!! με winbank web buy mastercard εκανα request money στο paypal 5€ και μου μπηκανε 4,48 με την προμηθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από μερικές πετυχημένες προσπάθεις με Πειραιώς χρεωστική ήρθε το μήνυμα

 

We're sorry, the card issuer declined your purchase using card Visa x-3006. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε, το κολπο για να μπορεσεις να μεταφερεις ειναι με web buy. Πριν λιγο καταφερα και εκανα μεταφορα 5€...Κανε log in στην Πειραιως επελεξε Χαρτοφυλακειο και   τσεκαρε εκει που λεει προπληρωμενη καρτα WEBUY. Δημιουργησε λογαριασμο αν δεν εχεις και μετα ακολουθησε παλι την διαδικασια....εγω διαβασα πριν λιγο οτι υπαρχει και κολπο για να γλιτωσεις την προμηθεια(εκει ειναι η μεγαλη μαγκια), αν καποιος το γνωριζει ας κανει τον κοπο να μας ενημερωσει...;)

 

Μετά από μερικές πετυχημένες προσπάθεις με Πειραιώς χρεωστική ήρθε το μήνυμα

 

We're sorry, the card issuer declined your purchase using card Visa x-3006. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κριμα να κανετε αυτην την διαδικασια για 5 ευρω και να μπλοκαρετε τις καρτες σας, συν του οτι με τα πολλα θα μπλοκάρουν και ολους τους υπόλοιπους

 

Μεταφέρετε με την μια ενα σοβαρο ποσον, ετσι και αλλιως ασφαλίζετε και τα χρηματα σας,  τα δε cc θα κανουν μηνες και μηνες να φυγουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου βγάζει

 

We're sorry, we couldn't complete your purchase using card MasterCard x-χχχχ, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment, με χρεωστική eurobank.

 

αντί για goods είχα διαλέξει services, παίζει κάποιο ρόλο ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχει δικιο (ο νικοςκαλιθεα)

Τσαμπα να κανετε την διαδικασια για 5€.

Βαλτε ενα μεγαλο ποσο με την μια.στο balance θα πανε και δεν τα χανετε.εγω εβαλα 200 και καπακια αλλα 500.

Τωρα τα εχω στο paypal και εχω ηδη παρει απο ebay,playstore,android market.

Τα μετρα δεν το βλεπω να φευγουν γρηγορα.αλλα κ να φυγουν,η αξιοπιστια του paypal προς τις τραπεζες μας,δυστυχως εχει χαθει πλεον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχει καταφερει κανεις να κανει request money με χρεωστικη visa; εκτος απο την ηλεκτρονικη καρτα mastercard γιατι απο οτι ειδα εχει και προμηθειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχει καταφερει κανεις να κανει request money με χρεωστικη visa; εκτος απο την ηλεκτρονικη καρτα mastercard γιατι απο οτι ειδα εχει και προμηθειες...

 

Ναι, χρεωστική visa της Πειραιώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, χρεωστική visa της Πειραιώς...

ευχαριστω για την ενημερωση, δοκιμασα χθες και δεν γινοτανε γι'αυτο και εφτιαξα webuy της Πειραιως και ετσι τα καταφερα. Θα ξαναδοκιμασω ομως και με τη visa...υπαρχει επισης ενα κολπο που διαβασα σε αλλο post, μπορεις να κανεις request money σε δολλαρια και ετσι γλιτωνεις κατι με την ισοτιμια της προμηθειας του paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...