Προς το περιεχόμενο

Νέο video επιβεβαιώνει το ανθεκτικότερο υλικό κατασκευής του iPhone 6s που βάζει τέλος στο "bendgate"


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαλιστα.... οσο πιο πετυχημένη η διαφήμιση τόσο περισσοτερο κράξιμο.

Από αυτούς που θέλουν να κράξουν. Αυτό όμως δεν είναι το πρόβλημα στο συγκεκριμένο θέμα. Εδώ υπάρχει και καπνός και φωτιά, απλά κάποιοι δε θέλουν να το δουν και το απαξιώνουν σαν γεγονός.

 

 

Αν και εγώ θα έλεγα οσο πιο πετυχημένη η διαφημιση τοσο πιο επιτυχημένο ειναι  και το κράξιμο...

Πολλές φορές, το κράξιμο, απλά ενισχύει τη διαφήμιση. Πχ η Samsung με την αρνητική διαφήμιση προς την Apple μείωνε τον εαυτό της και μόνο. Προσωπικά, έβρισκα εμετικές αυτές τις διαφημίσεις της... :mad:

 

 

Αλλα αφου αποδεικνυεται επιστημονιικά αυτα που λες και εσύ στηρίζεσαι σε στοιχεία, γιατί δεν το ξέρουν οι υπόλοιποι της Samsung ή της Μicrosoft ώστε να μην ξοδεύουν λεφτά τζάμπα? 
Δεν ξοδεύουν λεφτά τσάμπα, απλά η Apple κάνει καλύτερο marketing από αυτές. Το ότι δεν έχεις τη γνώση για  να καταλάβεις αν αυτά που γράφω είναι αληθή δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Μπορείς να διαβάσεις ή να ρωτήσεις κάποιο φίλο ή γνωστό σου, που να γνωρίζει. Έχω διδάξει οικονομικά και ξέρω ότι δεν γίνεται μέσω post σε forums.
 

 

Αν είναι ετσι δηλαδη εσύ χαραμίζεσαι  εδώ μέσα....

Πρόσεχε μη δαγκώσεις τη γλώσσα σου και πάθεις δηλητηρίαση... :D :D :D

Κρίμα που δε φαίνεται να πιστεύεις καθόλου την φράση που έχεις στην υπογραφή σου...

Όπως πολύ σωστά γράφεις: "Eπίσης η γνώμη των πολλών αλλά άσχετων, είναι χειρότερη απο την γνώμη ενός και σχετικού"... Εκτός κι αν εννοείς ότι αυτό ισχύει μόνο για τους άλλους ή  ότι ο σχετικός είσαι μόνο εσύ Αν έχεις κάποια ειδικότητα στα οικονομικά, τότε ευχαρίστως να το αναλύσουμε (μέσω pm) σε επιστημονικό επίπεδο, αλλιώς θα είναι καλύτερα να είσαι πιο συγκρατημένος. Το τί κάνω με τον ελεύθερο χρόνο μου είναι δικιά μου υπόθεση... Χρησιμοποιώ τις γνώσεις μου 8-14 ώρες την ημέρα για να βγάλω χρήματα, οπότε δεν χαραμίζομαι καθόλου. Μην έχεις άγχος γι αυτό. Εξάλλου, δεν είναι όλα χρήμα, υπάρχει και η διασκέδαση (αυτό που κανω γράφοντας στο insomnia).  ;)

Πάντως σου δηλώνω ότι, πιστεύοντας απόλυτα την υπογραφή μου, εξακολουθώ να θέλω να κάνω συζήτηση μαζί σου, γιατί δε σε θεωρώ ηλίθιο. Κάνε μου τη χάρη, όμως, να σταματήσεις να με θεωρείς εσύ, προσβάλλοντας τη νοημοσύνη μου. Ένα καλό βήμα θα ήταν να έχεις λογικά επιχειρήματα στο επόμενο post σου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :-)

 

Αλλά απο την άλλη μπορεί να έχω δίκιο και απλά η ασφάλεια που έχει κάποιος με ενα πετυχημένο κράξιμο, είναι πιο εύκολη απο το να κράξει κάτι που δεν είναι τόσο επιτυχημενο,ρισκάροντας να διασυρθεί...

Τόσο αφηρημένο, που καταντάει ασαφές. Φέρε κανένα παράδειγμα (δεν το γράφω ειρωνικά). Προσωπκά δεν έκραξα την Apple. Εϊναι γεγονός ότι το iphone 6 είχε πρόβλημα, το οποίο η ίδια αναγνωρισε και διόρθωσε στο 6s. Αν δε θέλεις να το δεις δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Δικαίωμά σου είναι να βλέπεις την αλήθεια που θέλεις να δεις. Μπορείς να δεις και το video του άρθρου και να διαπιστώσεις ότι αύξησε την αντοχή του 6s κατά +150%...

Μάλλον γιατί δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα...

Αυτό σου υπάγορεύει η λογική σου; Αν ναι, τότε ας σταματήσουμε τη συζήτηση εδώ...

 

 

Μετά από  χρόνια παρατήρηση κατάλαβα ποσο Ελληνικό είναι το insomnia. Ειναι γεγονός οτι στην Ελλάδα κράζουμε οτιδηποτε επιτυχημένο γιατί και καλά είμαστε ανώτεροι σαν λαός....

Θα διαφωνίσω. Μπες πχ στο phonearena ή το gsmarena. Τα περισσότερα σχόλια είναι καθαρά κράξιμο. Απλά έγραψες κάτι ανακριβές (φαινομενικά σωστό, αφού ΚΑΙ οι Έλληνες κράζουν) για να απαξιώσεις ακόμα περισσότερο τον συνομιλητή σου, που τυγχάνει Έλληνας. Αυτή η τακτική ονομάζεται "επίθεση στο ήθος του αντιπάλου" και είναι αθέμητος τρόπος πειθούς, αλλά καμιά φορά έχει καλά αποτελέσματα. Ειδικά αν δεν υπάρχουν πραγματικά επιχειρήματα ή όταν υπάρχει κάποια αδυναμία (πχ έλλειψη γνώσης), που να θέλεις να καλύψεις. Αυτό δυσκολά πιάνει στις μέρες μας, αφού οι μέθοδοι πειθούς διδάσκονται ,πλέον, στο λύκειο και είναι απαραίτητη γνώση για όποιον μαθητή θέλει να περάσει στην 3βάθμια εκπάιδευση... ;)

 

 

Επεξ/σία από Jophiel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Από αυτούς που θέλουν να κράξουν. Αυτό όμως δεν είναι το πρόβλημα στο συγκεκριμένο θέμα. Εδώ υπάρχει και καπνός και φωτιά, απλά κάποιοι δε θέλουν να το δουν και το απαξιώνουν σαν γεγονός.

 

 

Πολλές φορές, το κράξιμο, απλά ενισχύει τη διαφήμιση. Πχ η Samsung με την αρνητική διαφήμιση προς την Apple μείωνε τον εαυτό της και μόνο. Προσωπικά, έβρισκα εμετικές αυτές τις διαφημίσεις της... :mad:

 

 

Δεν ξοδεύουν λεφτά τσάμπα, απλά η Apple κάνει καλύτερο marketing από αυτές. Το ότι δεν έχεις τη γνώση για  να καταλάβεις αν αυτά που γράφω είναι αληθή δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Μπορείς να διαβάσεις ή να ρωτήσεις κάποιο φίλο ή γνωστό σου, που να γνωρίζει. Έχω διδάξει οικονομικά και ξέρω ότι δεν γίνεται μέσω post σε forums.
 

 

Πρόσεχε μη δαγκώσεις τη γλώσσα σου και πάθεις δηλητηρίαση... :D :D :D

Κρίμα που δε φαίνεται να πιστεύεις καθόλου την φράση που έχεις στην υπογραφή σου...

Όπως πολύ σωστά γράφεις: "Eπίσης η γνώμη των πολλών αλλά άσχετων, είναι χειρότερη απο την γνώμη ενός και σχετικού"... Εκτός κι αν εννοείς ότι αυτό ισχύει μόνο για τους άλλους ή  ότι ο σχετικός είσαι μόνο εσύ Αν έχεις κάποια ειδικότητα στα οικονομικά, τότε ευχαρίστως να το αναλύσουμε (μέσω pm) σε επιστημονικό επίπεδο, αλλιώς θα είναι καλύτερα να είσαι πιο συγκρατημένος. Το τί κάνω με τον ελεύθερο χρόνο μου είναι δικιά μου υπόθεση... Χρησιμοποιώ τις γνώσεις μου 8-14 ώρες την ημέρα για να βγάλω χρήματα, οπότε δεν χαραμίζομαι καθόλου. Μην έχεις άγχος γι αυτό. Εξάλλου, δεν είναι όλα χρήμα, υπάρχει και η διασκέδαση (αυτό που κανω γράφοντας στο insomnia).  ;)

Πάντως σου δηλώνω ότι, πιστεύοντας απόλυτα την υπογραφή μου, εξακολουθώ να θέλω να κάνω συζήτηση μαζί σου, γιατί δε σε θεωρώ ηλίθιο. Κάνε μου τη χάρη, όμως, να σταματήσεις να με θεωρείς εσύ, προσβάλλοντας τη νοημοσύνη μου. Ένα καλό βήμα θα ήταν να έχεις λογικά επιχειρήματα στο επόμενο post σου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :-)

 

Τόσο αφηρημένο, που καταντάει ασαφές. Φέρε κανένα παράδειγμα (δεν το γράφω ειρωνικά). Προσωπκά δεν έκραξα την Apple. Εϊναι γεγονός ότι το iphone 6 είχε πρόβλημα, το οποίο η ίδια αναγνωρισε και διόρθωσε στο 6s. Αν δε θέλεις να το δεις δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Δικαίωμά σου είναι να βλέπεις την αλήθεια που θέλεις να δεις. Μπορείς να δεις και το video του άρθρου και να διαπιστώσεις ότι αύξησε την αντοχή του 6s κατά +150%...

Μάλλον γιατί δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα...

Αυτό σου υπάγορεύει η λογική σου; Αν ναι, τότε ας σταματήσουμε τη συζήτηση εδώ...

 

 

Θα διαφωνίσω. Μπες πχ στο phonearena ή το gsmarena. Τα περισσότερα σχόλια είναι καθαρά κράξιμο. Απλά έγραψες κάτι ανακριβές (φαινομενικά σωστό, αφού ΚΑΙ οι Έλληνες κράζουν) για να απαξιώσεις ακόμα περισσότερο τον συνομιλητή σου, που τυγχάνει Έλληνας. Αυτή η τακτική ονομάζεται "επίθεση στο ήθος του αντιπάλου" και είναι αθέμητος τρόπος πειθούς, αλλά καμιά φορά έχει καλά αποτελέσματα. Ειδικά αν δεν υπάρχουν πραγματικά επιχειρήματα ή όταν υπάρχει κάποια αδυναμία (πχ έλλειψη γνώσης), που να θέλεις να καλύψεις. Αυτό δυσκολά πιάνει στις μέρες μας, αφού οι μέθοδοι πειθούς διδάσκονται ,πλέον, στο λύκειο και είναι απαραίτητη γνώση για όποιον μαθητή θέλει να περάσει στην 3βάθμια εκπάιδευση... ;)

 

 

 

είδες να έγραψα πουθενά οτι δεν λυγίζει? Φυσικά και λυγίζει. 

Αν ήταν κανένα μη προβλεβλημένο κινητό θα ασχολιόταν κανένας για το αν λυγίζει ή όχι και θα έγραφε περι ανθρωπιστικών και άλλων κοινωνικών φαινομένων συνάρτηση του λυγίσματος του iphone?

Στην Ελλάδα δεν λένε τα πολλά λογια είναι φτώχια?

Επίσης λένε άντε και του χρόνου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδες να έγραψα πουθενά οτι δεν λυγίζει? Φυσικά και λυγίζει. 

Αν ήταν κανένα μη προβλεβλημένο κινητό θα ασχολιόταν κανένας για το αν λυγίζει ή όχι και θα έγραφε περι ανθρωπιστικών και άλλων κοινωνικών φαινομένων συνάρτηση του λυγίσματος του iphone?

Στην Ελλάδα δεν λένε τα πολλά λογια είναι φτώχια?

Επίσης λένε άντε και του χρόνου.....

Αυτό είναι το νόημα...

Όλα τα άλλα που έγραψες ήταν φτώχια...

Αν δε ζητούσε αυτά τα χρήματα, η Apple, για την απόκτησή του, τότε κανείς δε θα ασχολούνταν έτσι κι αλλιώς.

To "άντε και του χρόνου" δε πιστεύω ότι θα υπάρξει... Εκτός κι αν στο iphone 7 αποφασίσει να βάλει το παλιό κράμα μετάλλου σαν "καινοτόμο feature". :P :-D

 

 

Εκδώστε και κάνα βιβλίο marketing, διαφήμισης & καταναλωτικής συμπεριφοράς ...χαραμίζεστε εδώ! :P

Σωστά... Αλλιώς δεν μπορούμε να εκφράσουμε την άποψή μάς χωρίς να μας ειρωνευτούν οι moderators.... :P

Πρέπει να είμαστε συγγραφείς βιβλίων... Το "απλοί επιστήμονες" είναι πολύ λίγο... Ρίχνει και το επίπεδο του forum... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Σωστά... Αλλιώς δεν μπορούμε να εκφράσουμε την άποψή μάς χωρίς να μας ειρωνευτούν οι moderators.... :P

Πρέπει να είμαστε συγγραφείς βιβλίων... Το "απλοί επιστήμονες" είναι πολύ λίγο... Ρίχνει και το επίπεδο του forum... :P

 

Αρχίζω να πιστεύω πως η apple και το iphone δεν είναι η αιτία κάθε φορά αλλά η ...αφορμή!  :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίζω να πιστεύω πως η apple και το iphone δεν είναι η αιτία κάθε φορά αλλά η ...αφορμή!  :ph34r:

Μετά  από κάθε γεγονός, ο καθένας, βγάζει τα συμπεράσματά του.

Μπόρεί πχ, κάποιος, κοιτώντας ένα τροχαίο ατύχημα να βγάζει συμπέρασμα ότι "το αλκοόλ και η οδήγηση δεν πάνε μαζί" ή "ότι η κατάστααση των ελληνικών δρόμων δεν είναι και η καλύτερη" κτλ... Μπορεί όμως, την ώρα που κοιτάει τα συντρίμμια των οχημάτων, να σκέφτεται ό τι θέλει να γυρίσει στο σπίτι και να παίξει Need for Speed.

Παραμένοντας στην ουσία της είδησης: η Apple διόρθωσε ένα πρόβλημα που είχε το προηγούμενο μοντέλο. Κάποιοι fan της δεν το παραδέχονταν, αλλά η ίδια το είδε και το διόρθωσε. Τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο απλά αν από την αρχή κάποιοι από τους fan της γράφανε το αυτονόητο και δεν προσπαθούσαν να καλύψουν κάτι, που η ίδια η εταιρεία δεν προσπάθησε. Το ότι θα δεχτεί κριτική γι αυτό είναι αυτονόητο. Καλύτερα θα ήταν να αντικαθιστούσε τα προβληματικά περιβλήματα των iphone 6+, τουλάχιστον, με τα καινούρια. Αυτό θα ήταν τιμή της και προσωπικά θα την επικροτούσα και θα ανέβαινε πάρα πολύ στα μάτια μου, αν το έκανε. Θα μου έδειχνε ότι σέβεται τα χρήματα των καταναλωτών της.

... Αν θυμάμαι καλά, η Intel πριν από 4-5 χρόνια είχε προχωρήσει σε μαζική ανάκληση και αντικατάσταση chipset μητρικών (Ρ67-Η67), που (ίσως) μετά από 2 χρόνια από την έναρξη της λειτουργίας τους εμφάνιζαν προβλήματα στην ανάγνωση των SATA συσκευών. Το πρόβλημα δε θα γίνονταν αντιληπτό από τους περισσότερους χρήστες, όμως η εταιρεία τα αντικατέστησε με καινούριου σχεδιασμού chipset, πριν καν εμφανιστούν σε μαζική κλίμακα. Η αλλαγή αυτή της κόστισε πολλά χρήματα (πάνω από 1.000.000.000$)... Αυτό είναι υπεύθυνη στάση. Θα μπορούσε να σφυρίξει αδιάφορα και να βγάλει απλά το επόμενο (διορθωμένο) chipset, ζητώντας εκ νέου χρήματα, όπως έκανε μια εταιρεία που ξέρω...

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2379241,00.asp

http://www.fudzilla.com/21716-intels-6-series-recall-to-cost-$1-billion

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επειδή βαρέθηκα πλεον και δεν εχει καν πλάκα, να πω για τελευταία φορά πως κανείς φυσιολογικός άνθρωπος ΔΕΝ είπε πως το iphone ΔΕΝ λυγίζει αν κάτσεις πάνω του... Αυτό που λέμε είναι πως απλά δεν το λες και κατασκευαστική αστοχία μιας και έχει να κάνει καθαρά με απροσεξία των χρηστών (μπορώ να σου κάνω μια τεράστια λίστα με πράγματα που μπορεί να αλλοιωθούν αν κάτσεις πάνω τους).  :ph34r:

 

Το ότι αποφάσισε να αλλάξει τον τρόπο κατασκευής για να μειώσει τις επιπτώσεις απο τέτοιες ενέργειες, δεν αποτελεί ομολογία προβλήματος αλλά απλά μια επιπλέον προσθήκη. Είναι σα να επιλέξει η samsung στο Note 6 να βάλει μια προεξοχή στο stylus ώστε να μειωθούν οι άσχετοι χρήστες που θα προσπαθήσουν να το βάλουν μέσα ανάποδα...

 

Πιο ελληνικά δεν μπορώ να το περιγράψω. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βαρέθηκα πλεον και δεν εχει καν πλάκα, να πω για τελευταία φορά πως κανείς φυσιολογικός άνθρωπος ΔΕΝ είπε πως το iphone ΔΕΝ λυγίζει αν κάτσεις πάνω του... Αυτό που λέμε είναι πως απλά δεν το λες και κατασκευαστική αστοχία μιας και έχει να κάνει καθαρά με απροσεξία των χρηστών (μπορώ να σου κάνω μια τεράστια λίστα με πράγματα που μπορεί να αλλοιωθούν αν κάτσεις πάνω τους).  :ph34r:

 

Το ότι αποφάσισε να αλλάξει τον τρόπο κατασκευής για να μειώσει τις επιπτώσεις απο τέτοιες ενέργειες, δεν αποτελεί ομολογία προβλήματος αλλά απλά μια επιπλέον προσθήκη. Είναι σα να επιλέξει η samsung στο Note 6 να βάλει μια προεξοχή στο stylus ώστε να μειωθούν οι άσχετοι χρήστες που θα προσπαθήσουν να το βάλουν μέσα ανάποδα...

 

Πιο ελληνικά δεν μπορώ να το περιγράψω. B)

Με την ίδια λογική αν φτιαξώ ένα κινητό με περίβλημα από ζάχαρη, τότε θα φταίει ο χρήστης αν βραχεί λίγο και λιώσει. Το κινητό δεν πρέπει να βρέχεται. Αν συμβεί αυτό θα φτιάξω το επόμενο από πλαστικό "για να τους προστατέψω από τα λάθη τους"... Ωραία λογική...

 

Αν είχες δίκιο και πράγματι ήταν ευθύνη των χρηστών, τότε δε θα αύξανε, χωρίς λόγο, το κόστος κατασκευής των κινητών της. Απ' ότι έχω δει σε κάποια sites, οι τιμές των 6s και 6s+ είναι ίδιες με τις αντίστοιχες των 6 και 6+... Γιατί να μειώσει το κέρδος της αφού δεν υπάρχει πρόβλημα και είναι υπαιτιότητα του χρήστη. Με αυτή τη λογική γιατί δεν το κάνει και άθραυστο; Οι ακούσιες και μη πτώσεις είναι κι αυτές υπαιτιότητα του χρήστη, αλλά μια και που ξεκίνησε να καλύπτει και τα λάθη των χρηστών (κατά τη λογική σου).... Μπορείς να μου φέρεις ένα παράδειγμα στην ιστορία της τεχνολογίας, που μια εταιρεία να πολλαπλασιάζει το κόστος κατασκευής του προϊόντος της χωρίς να υπάρχει κανένα πρόβλημα σε σχέση με τον ανταγωνισμό και να διατηρεί ταυτόχρονα την ίδια τιμή; Όποιος manager, CEO κτλ τολμήσει να κάνει κάτι τέτοιο θα αποχωρήσει με χαραγμένη, ανάγλυφα, τη σόλα του παπουτσιού, από την κλωτσιά στα οπίσθιά του. :-D

Πόσο πιο Ελληνικά να στο περιγράψω;

Παρόλα αυτά θέλω μια σαφή απάντηση στο ερώτημα: έχει ή δεν έχει πρόβλημα το iphone με το λύγισμα; Δεν έχω δει να το απαντήσεις με σαφήνεια σε κανένα post σου... Ναι ή όχι;

 

ΥΓ Συγνώμη αν σε κάνω να βαριέσαι, αλλά δεν το κάνω επίτηδες... Συζητηση κάνουμε. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το νόημα...

Όλα τα άλλα που έγραψες ήταν φτώχια...

Αν δε ζητούσε αυτά τα χρήματα, η Apple, για την απόκτησή του, τότε κανείς δε θα ασχολούνταν έτσι κι αλλιώς.

To "άντε και του χρόνου" δε πιστεύω ότι θα υπάρξει... Εκτός κι αν στο iphone 7 αποφασίσει να βάλει το παλιό κράμα μετάλλου σαν "καινοτόμο feature". :P :-D

 

 

 

Τα άλλα που εγραψα δεν νομίζω να ήταν πολλά, ώστε να θεωρούνται φτώχεια....οπότε κάπου κάνεις λάθος.

Κάθε χρόνο γίνεται το ίδιο, με το εκάστοτε κατεσκαυστικό ελάττωμα του iPhone. 

Το νόημα είναι οτι τα απωθημένα του καποιος τα βγάζει σε κατι διάσημο ωστε να τα καλύψει.....Περαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα άλλα που εγραψα δεν νομίζω να ήταν πολλά, ωστε να θεωρούνται φτώχια....οπότε κάπου κάνεις λάθος.

Καθε χρόνο γίνεται το ιδιο με το εκαστοτε κατεσκαυστικό ελάτωμα του iPhone. 

Το νόημα είναι οτι τα απωθημένα του καποιος τα βγάζει σε κατι διάσημο ωστε να τα καλύψει.....Περαστικά.

Δώσε μου κάποια άλλα παραδείγματα, εκτός της Apple; Για συγκεκριμένα πράγματα, όχι αερολογίες..Προσωπικά θα την επικροτούσα, αν έκανε κάποιες συγκεκριμένες κινήσεις που έγραψα παραπάνω. Δεν μισώ, ούτε και αγαπώ καμία εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δώσε μου κάποια άλλα παραδείγματα, εκτός της Apple; Για συγκεκριμένα πράγματα, όχι αερολογίες..Προσωπικά θα την επικροτούσα, αν έκανε κάποιες συγκεκριμένες κινήσεις που έγραψα παραπάνω. Δεν μισώ, ούτε και αγαπώ καμία εταιρεία.

Παλαιοτερα που δεν υπήρχε αυτή η δημοσιότητα και η δυνατότητα της επικοινωνίας,όπως σήμερα ,ο κοσμος πηγαινε στην εκκλησία και ασχολιοταν με ένα διασημο γεγονός ενός προφήτη.Βέβαια ακόμα γίνεται και όχι μόνο παλαιότερα.

Επίσης σε κάθε αθλητικό γεγονός , πχ. γήπεδο δίνεται η ευκαιρία να κάνουν το ίδιο.

Σε διάφορα επίσης διασημα γεγονότα ή γεγονότα γενικότερα πχ. εκλόγες ο κόσμος λεει το κοντό του και το μακρύ για να αποπροσαναλίστει απο τα προβλήματα του κατηγορώντας πολιτικούς, κόμματα και άλλους.

Γενικότερα με το κουτσομπολιο και σχολιασμό προβλημάτων  άλλων , ο κοσμος χρόνια τωρα ξεχνιέται απο τα προσωπικα προβλήματα.

Αυτά όλα μπορεί να μην είναι γραμμένα σε κάποιο βιβλίο, αλλά πιστεύω είναι πιο λογικά από τις υποθέσεις  που παρουσιάζεις εσύ ως λογικές.... 

ΥΓ. Μου είναι αδιάφορο να με επικροτήσεις και δεν μπορεί να με υποχρεώσεις να κάνω καμιά κίνηση. Μου φαίνεται οτι  είσαι καλομαθημένος να γίνεται το δικό σου, αλλά εδώ δεν είναι το οικείο περιβάλλον σου να ζητάς κάτι τέτοιο....

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιοτερα που δεν υπήρχε αυτή η δημοσιότητα και η δυνατότητα της επικοινωνίας,όπως σήμερα ,ο κοσμος πηγαινε στην εκκλησία και ασχολιοταν με ένα διασημο γεγονός ενός προφήτη.Βέβαια ακόμα γίνεται και όχι μόνο παλαιότερα.

Επίσης σε κάθε αθλητικό γεγονός , πχ. γήπεδο δίνεται η ευκαιρία να κάνουν το ίδιο.

Σε διάφορα επίσης διασημα γεγονότα ή γεγονότα γενικότερα πχ. εκλόγες ο κόσμος λεει το κοντό του και το μακρύ για να αποπροσαναλίστει απο τα προβλήματα του κατηγορώντας πολιτικούς, κόμματα και άλλους.

Γενικότερα με το κουτσομπολιο και σχολιασμό προβλημάτων άλλων , ο κοσμος χρόνια τωρα ξεχνιέται απο τα προσωπικα προβλήματα.

Αυτά όλα μπορεί να μην γραμμένα σε κάποιο βιβλίο, αλλά πιστεύω είναι πιο λογικά από τις υποθέσεις που παρουσιάζεις εσύ ως λογικές....

ΥΓ. Μου είναι αδιάφορο να με επικροτήσεις και δεν μπορεί να με υποχρεώσεις να κάνω καμιά κίνηση. Μου φαίνεται οτι είσαι καλομαθημένος να γίνεται το δικό σου, αλλά εδώ δεν είναι το οικείο περιβάλλον σου να ζητάς κάτι τέτοιο....

Να επικροτησει την apple λεει ο φιλος οχι εσενα.Πως το γυρισες στο προσωπικο δεν το καταλαβα με τα γηπεδα και της εκκλησιες...οικειο περιβαλλον...καλομαθημενος...no sense...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να επικροτησει την apple λεει ο φιλος οχι εσενα.Πως το γυρισες στο προσωπικο δεν το καταλαβα με τα γηπεδα και της εκκλησιες...οικειο περιβαλλον...καλομαθημενος...no sense...

Σωστά εχεις δικιο, αλλα και έτσι, μου είναι αδιαφορο αν θα την επικροτήσει ή οχι....

αν σε ενοχλουνε και εσένα οι απόψεις μου... μου είναι επίσης αδιάφορο....

YΓ. Τέλεια συσκευή δεν υπάρχει όσα λεφτά και να κάνει. 

Όταν κάποιος έχει προσωπικό πρόβλημα παρουσιάζοντας τον ευατό του, σαν ανώτερο και τους υπόλοιπους ως πρόβατα, υπάρχει μια πιθανότητα, κάποια στιγμή,  να το πάρει και κάποιος από τους υπόλοιπους προσωπικά. Λογικό δεν είναι? 

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Με την ίδια λογική αν φτιαξώ ένα κινητό με περίβλημα από ζάχαρη, τότε θα φταίει ο χρήστης αν βραχεί λίγο και λιώσει. Το κινητό δεν πρέπει να βρέχεται. Αν συμβεί αυτό θα φτιάξω το επόμενο από πλαστικό "για να τους προστατέψω από τα λάθη τους"... Ωραία λογική...

 

Αν είχες δίκιο και πράγματι ήταν ευθύνη των χρηστών, τότε δε θα αύξανε, χωρίς λόγο, το κόστος κατασκευής των κινητών της. Απ' ότι έχω δει σε κάποια sites, οι τιμές των 6s και 6s+ είναι ίδιες με τις αντίστοιχες των 6 και 6+... Γιατί να μειώσει το κέρδος της αφού δεν υπάρχει πρόβλημα και είναι υπαιτιότητα του χρήστη. Με αυτή τη λογική γιατί δεν το κάνει και άθραυστο; Οι ακούσιες και μη πτώσεις είναι κι αυτές υπαιτιότητα του χρήστη, αλλά μια και που ξεκίνησε να καλύπτει και τα λάθη των χρηστών (κατά τη λογική σου).... Μπορείς να μου φέρεις ένα παράδειγμα στην ιστορία της τεχνολογίας, που μια εταιρεία να πολλαπλασιάζει το κόστος κατασκευής του προϊόντος της χωρίς να υπάρχει κανένα πρόβλημα σε σχέση με τον ανταγωνισμό και να διατηρεί ταυτόχρονα την ίδια τιμή; Όποιος manager, CEO κτλ τολμήσει να κάνει κάτι τέτοιο θα αποχωρήσει με χαραγμένη, ανάγλυφα, τη σόλα του παπουτσιού, από την κλωτσιά στα οπίσθιά του. :-D

Πόσο πιο Ελληνικά να στο περιγράψω;

Παρόλα αυτά θέλω μια σαφή απάντηση στο ερώτημα: έχει ή δεν έχει πρόβλημα το iphone με το λύγισμα; Δεν έχω δει να το απαντήσεις με σαφήνεια σε κανένα post σου... Ναι ή όχι;

 

ΥΓ Συγνώμη αν σε κάνω να βαριέσαι, αλλά δεν το κάνω επίτηδες... Συζητηση κάνουμε. :-)

 

Φυσικά και είναι ευθύνη των χρηστών όταν κάθονται πάνω στις συσκευές τους! Δεν είδα κανένα iphone που να λυγίζει μόνο του σαν να το είχε ο Γιούρι Γκέλερ...

 

Και γω αν είχα μια εταιρία σαν την Apple και έβλεπα τον παραλογισμό από αυτές τις "καταγγελίες", που ενώ είναι απο ελάχιστους χρήστες η διασπορά τους στο web είναι τεράστια, ε θα προσπαθούσα να κάνω κάτι για το ελαχιστοποιήσω. Ειδικά αν ήδη το περιθώριο κέρδους που έχω είναι τεράστιο και μπορώ να κάνω τέτοιες προσθήκες χωρίς να αυξήσω τη λιανική τιμή. Μην ξεχνάς πως έχει ήδη την liquid metal και πιθανών να είμαστε κοντά σε μια συσκευή του το 100% του σκελετού να είναι απο αυτό, που θα το κάνει ακόμη πιο "ελαστικό" σαν υλικό. Αυτό θα είναι άλλη μια παραδοχή πως τόσο καιρό έφτιαχνε συσκευές με προβλήματα???

 

Ο παραλογισμός ειδικά στο θέμα της apple χτυπαει κόκκινο, πράγμα που για μένα σημαίνει πως όντως οι συσκευές της είναι πολύ καλές για να ψάχνουν κάποιοι τόσο απεγνωσμένα για ...σαχλά ελλατώματα.

 

Στο 6s περιμένω απο τώρα αναφορές πως έσπασαν τις οθόνες τους ή τις αλλοίωσαν, πατώντας όσο πιο δυνατά μπορούν για να "νιώσουν" τo force touch... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά εχεις δικιο, αλλα και έτσι, μου είναι αδιαφορο αν θα την επικροτήσει ή οχι....

αν σε ενοχλουνε και εσένα οι απόψεις μου... μου είναι επίσης αδιάφορο....

 

Το ενα σου ειναι αδιαφορο το αλλο σου ειναι αδιαφορο...

Αλλα στην τελικη μπαινεις και σχολιαζεις τα σχολια αλλων και οταν σου πουνε κατι κατα την προσωπικη τους αποψη ολα τα παιρνεις στο προσωπικο.Χαλαρωσε λιγακι...forum ειναι αποψεις θα διαβασεις αλλες θα σου αρεσουν και αλλες οχι.

Δεν μπορει ο καθενας να σχολιαζει με το τι αρεσει στον καθε fan.

Εαν δεν θελεις να διαβαζεις αντιθετη αποψη μην σχολιαζεις.Δηλαδη no sense...οπως ειπα.

 

 

YΓ. Τέλεια συσκευή δεν υπάρχει όσα λεφτά και να κάνει. 

Όταν κάποιος έχει προσωπικό πρόβλημα παρουσιάζοντας τον ευατό του, σαν ανώτερο και τους υπόλοιπους ως πρόβατα, υπάρχει μια πιθανότητα, κάποια στιγμή,  να το πάρει και κάποιος από τους υπόλοιπους προσωπικά. Λογικό δεν είναι? 

Δεν θα σου πει κανεις το αντιθετο για καμια συσκευη.

Ενα μαραφετι ειναι που επιτελει καποιους σκοπους.Ειτε το κανει εν μερει ειτε στο μεγαλυτερο βαθμο αυτο τι σχεση εχει με την κριτικη;

Κριτικη,reviews,αποψεις,σχολια γινονται για ολα τα προιοντα απο ολους τους χωρους.

Τα υπολοιπα περι του προσωπικου μονο εσυ το βλεπεις ετσι.Προσωπικα αδυνατω.

Σεβομαι την καθε αποψη ειτε μου αρεσει ειτε οχι.

Εχω επιχειρηματα;συζητω.

Δεν εχω;πινω το καφεδακι μου και παρακολουθω τους αλλους.

 

Μπλεκεται προβατα με κατσικια και το μισο ζωικο βασιλειο και σιγα σιγα θα αρχισουμε να βελαζουμε απο το να συζηταμε. :P

Δηλαδη για να καταλαβω καθε αρθρο που θα βγαινει για την apple θα ακολουθει απο ολους ενα wow!!!? :lol:

Θα επαινουμε προτερηματα και μειονεκτηματα για να μην στενοχωρησουμε κανεναν;

Αν ηταν ολα τοσο τελεια θα λεγαμε παρτε ολοι απο ενα Iphone ας κλεισουν ολοι οι αλλοι και τελος.

Οποτε και οτι θα θελει η apple Θα το δινει και οι αλλοι απλα θα ακολουθουνε σαν καποια "αλλα" προβατα με την λογικη καποιων.

Δηλαδη οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...