Προς το περιεχόμενο

Το 96,8% των smartphones που πωλούνται είναι iPhone ή Android


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μην τρελαινόμαστε ...

WP ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!

Είναι δύσχρηστο με άσχημο γραφικό περιβάλλων .

Όταν ένα κινητό δεν μπορεί να δει κοινόχρηστα αρχεία στο δίκτυο η ακόμα και ένα file server δεν είναι εργαλείο δουλειάς...

Όταν δεν μπορεί να δει τις ταινίες και την μουσική στο NAS του σπιτιού δεν μπορεί να είναι εργαλείο ψυχαγωγίας

Για να μην πω οτι έτσι και θελήσω να κάνω την δομή φακέλων και αρχείων για την δουλειά μου το πιθανότερο είναι να μην μπορέσει να το κάνει και πολλά αρχεία να μην μπορώ να τα δω καν λόγο του οτι δεν έχουν εφαρμογές(με αντιγραφή απο android δεν το έκανε)

Καλό χρυσό αλλά θέλει δρόμο ακόμα

Ούτε φυσικά ισχύει ότι το android κολλάει...αν του έχεις βγάλει τα μάτια χωρίς να ξέρεις τι σου γίνεται θα κολλήσει...χρησιμοποιώ ένα express 2 και ένα tab 3 7" το μόνο που τα έχω κάνει είναι root για να πετάξω τις χαζομάρες της vodafone

 

Από wp έχω ενα 520  το μόνο που έκανα είναι του βάλω τους κωδικούς για το mail.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 217
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει, σε ένα Leak στο Google Drive σαν αυτό του iCloud, κάποιοι θα κλαίγονται για τα 100 ευρώ και τη μηδενική ασφάλεια, όχι για τα 800 και την "απόλυτη ασφάλεια".

 

Ποια είναι η πραγματικότητα τελικά;

 

θες να πεις αυτά που επέλεξες να ανεβάσεις εσύ,αντί να τα βάλεις στην sd,γνωρίζοντας το κίνδυνο,και όχι το αυτόματο ανέβασμά τους με το που τράβαγες τη φωτογραφία;

Το λες και ουσιώδη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην τρελαινόμαστε ...

 

WP ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!

 

Είναι δύσχρηστο με άσχημο γραφικό περιβάλλων .

 

Όταν ένα κινητό δεν μπορεί να δει κοινόχρηστα αρχεία στο δίκτυο η ακόμα και ένα file server δεν είναι εργαλείο δουλειάς...

 

Όταν δεν μπορεί να δει τις ταινίες και την μουσική στο NAS του σπιτιού δεν μπορεί να είναι εργαλείο ψυχαγωγίας

 

Για να μην πω οτι έτσι και θελήσω να κάνω την δομή φακέλων και αρχείων για την δουλειά μου το πιθανότερο είναι να μην μπορέσει να το κάνει και πολλά αρχεία να μην μπορώ να τα δω καν λόγο του οτι δεν έχουν εφαρμογές(με αντιγραφή απο android δεν το έκανε)

 

Καλό χρυσό αλλά θέλει δρόμο ακόμα

Ούτε φυσικά ισχύει ότι το android κολλάει...αν του έχεις βγάλει τα μάτια χωρίς να ξέρεις τι σου γίνεται θα κολλήσει...χρησιμοποιώ ένα express 2 και ένα tab 3 7" το μόνο που τα έχω κάνει είναι root για να πετάξω τις χαζομάρες της vodafone

 

Από wp έχω ενα 520 το μόνο που έκανα είναι του βάλω τους κωδικούς για το mail.

 

1. Άσχημο γραφικό περιβάλλον ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ.

Όπως για εμένα ειναι απαίσιο για παράδειγμα το Lollipop

 

2. Αν δεν υπάρχουν περιορισμοί στο λογισμικό των WP και ολα αυτά που λες απο πανω γίνονται άπλα με εφαρμογές στο αντροιντ, πλέον γίνονται και στο WP.

 

3. Τι Nas και αρλούμπες μου λες; τέτοια πράγματα μόνο geeks τα κάνουν σπίτι τους. Ο νορμάλ άνθρωπος απλα θα συνδέσει το κινητό του ασύρματα η με Usb και θα ακούσει μουσικουλα.

 

4. Έρχεται το Continuum;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παλι γιατι δεν εχω τριτες εφαρμογες για ολα αυτα που ειπες;

Οπως πηρα το κινητο ετσι ακριβως κανω την δουλεια μου.

Browser του android.

Υουtube videos απο την default εγκαταστημενη εφαρμογη.

Videos ριπαρισμενα κ.α παλι με την default εφαρμογη του κινητου μεχρι και (.srt) διαβαζει.

Φωτογραφιες με τον default viewer και απο τον ενσωματωμενο explorer(τα αρχεια μου).

Mp3's παλι...

Τις φωτογραφιες και τα βιντεο μπορεις να τα δεις ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ στο εικονιδιο (συλλογη).

Τα βλεπεις ΟΛΑ απευθειας.

κ.ο.κ...

 

Δηλαδή δεν έχεις  Chrome, hangouts ? Αν τα κάνεις όλα με τις default εφαρμογες και δεν έβαλες καμία τρίτη, γιατί φαγώνεσαι (εσύ ή οι άλλοι οπαδοί του Android) με την τρομερή ελευθερία που σου προσφέρει; Αφού κάνεις τα απολύτως βασικα...

 

 

Εισαι σιγουρος οτι επιασες ποτε android συσκευη;

 

Έχω εταιρία που υλοποιεί mobile apps, από iOS μέχρι Blackberry

Εντάξει, σε ένα Leak στο Google Drive σαν αυτό του iCloud, κάποιοι θα κλαίγονται για τα 100 ευρώ και τη μηδενική ασφάλεια, όχι για τα 800 και την "απόλυτη ασφάλεια".

 

Σε ποιο leak αναφέρεσαι; Για να μην μιλάμε στον αέρα, περιέγραψε λίγο το πρόβλημα ασφάλειας που υπήρξε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή δεν έχεις  Chrome, hangouts ? Αν τα κάνεις όλα με τις default εφαρμογες και δεν έβαλες καμία τρίτη, γιατί φαγώνεσαι (εσύ ή οι άλλοι οπαδοί του Android) με την τρομερή ελευθερία που σου προσφέρει; Αφού κάνεις τα απολύτως βασικα...

 

 

Για να καταλαβω...θεωρεις ελευθερια το hangouts,chrome,facebook,instagram κλπ; :huh:

 

Eλευθερια ΣΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ σου λενε.

Bluetooth,ταινιες,μουσικη,απενεργοποιηση εφαρμογων,παραμετροποιηση,features,απουσια του καρκινωματος(itunes) κλπ...

Μαλλον δεν επιασες ποτε σου android.

 

Κανω ολη την δουλεια μου με τα defaults και ΑΚΟΜΗ περισσοτερα.Διαφωνεις σε αυτο σε σχεση με οτι ειπες που ησουν λαθος;Επειδη ολα αυτα που ειπες δειχνουν ατομο που δεν επιασε android στο χερι του.

Τι δεν καταλαβες ακριβως σε αυτο που σου ειπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσείς που τσακώνεστε ποιος την έχει μεγαλύτερη(την μπαταρία :P),πείτε μου πόσα σας δίνουν οι εταιρίες για να φωνάζετε??Θέλω να ξέρω για να μπω και εγώ κάπου να βγάλω και κάνα εξτρά φράγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσείς που τσακώνεστε ποιος την έχει μεγαλύτερη(την μπαταρία :P),πείτε μου πόσα σας δίνουν οι εταιρίες για να φωνάζετε??Θέλω να ξέρω για να μπω και εγώ κάπου να βγάλω και κάνα εξτρά φράγκο.

Καλα θα ηταν αλλα σε βλεπω να πεινας με τις υποθεσεις.

Στα χερια σου πρεπει να στηριχτεις.

Τουλαχιστον για την πλειοψηφια.

Υπαρχουν καποιοι που ισως να δουλευουν.(υποθεσεις,δικαιωμα τους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Άσχημο γραφικό περιβάλλον ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ.

Όπως για εμένα ειναι απαίσιο για παράδειγμα το Lollipop

 

2. Αν δεν υπάρχουν περιορισμοί στο λογισμικό των WP και ολα αυτά που λες απο πανω γίνονται άπλα με εφαρμογές στο αντροιντ, πλέον γίνονται και στο WP.

 

3. Τι Nas και αρλούμπες μου λες; τέτοια πράγματα μόνο geeks τα κάνουν σπίτι τους. Ο νορμάλ άνθρωπος απλα θα συνδέσει το κινητό του ασύρματα η με Usb και θα ακούσει μουσικουλα.

 

4. Έρχεται το Continuum;)

Οκ άσε το γραφικό περιβάλλον έμενα δεν μου αρέσει το σπανάκι  άλλος τρελαίνετε είναι θέμα γουστου

 

NAS και κοινόχρηστα αρχεία....δεν τα βλέπει όποτε  δεν είναι επαγγελματικό εργαλείο όλες οι εταιρίες έχουν κοινόχρηστα αρχεία

 

Αρλούμπες δηλαδή ενα mybook wd μόνο ενας geek έχει σπίτι του??δεν νοείτε να μην βλέπει βασική δικτύωση WINDOWS ένα windows phone

 

Έμενα μου αρέσει να αράζω στο κρεβάτι καναπέ πολυθρόνα να συνδέομαι στο NAS και να βλέπω καμιά ταινία μουσική να διαβάσω κάνα βιβλίο(σε ηλεκτρονική μορφή πάντα)...το να συνδεσω usb να μεταφέρω την ταινία και να την δω δεν είναι λύση...την βλέπω με το λαπτοπ αν είναι

 

Εφαρμογές ποιες εφαρμογές??

Πρότεινε μου εφαρμογή!!!!

 

Για δικτύωση μια εφαρμογή βρήκα και αυτή για το @@ και με πληρωμή  περισσότερο σαν ftp δουλεύει οχι σαν το android που κανω "κλικ" στο αρχείο και μου ανοίγει το bsplayer κατεβάζει υποτίτλους και όλα οκ

 

Θέλω να εκτυπώσω ένα έγγραφο...ενα exel ας πούμε τώρα εδώ στο γραφείο...η διαδικασία...αποθήκευσε το κάπου...άνοιξε μετά την εφαρμογή της samsung(samsung είναι ο  δικτυακός εκτυπωτής) βρες το έγγραφο που αποθήκευσες... στο google drive ή άλλη online υπηρεσία...μιας και δεν έχει file browser η εφαρμογή για να βρεις το έγγραφο σου στην συσκευή

 

 

και αφού βρεις το έγγραφο  αντε πάμε  για εκτύπωση...εεε δεν ανοίγω το λαπτοπ καλύτερα???

 

Στο android με το που το δω πατάω menu- εκτύπωση....

 

Γι αυτό επιμένω ότι θέλουν πολύ δρόμο ακόμα.. και για επαγγελματική χρίση αλλα και για προσωπική.δεν μπορεί να θέλω να πάω Αθήνα απο Θεσσαλονίκη και εσύ να μου λες πάνε Βελιγράδι Μόσχα Κάιρο και από εκεί Αθήνα

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ σωστός ο coffeex...!!! Μετρανε και οι εφαρμογές όμως, το κόστος κατασκευής,κλπ... Έτσι, εύκολα με τα στατιστικά λέμε ο,τι θέλουμε!

 

Είστε άστα να πάνε. Μιλάτε για εφαρμογές. Ότι τα BB/WP δεν έχουν εφαρμογές μπλα μπλα μπλα...

 

1. έχουν εφαρμογές. απλά δεν έχουν 10κ ίδιες / τομέα

2. το 100% των χρηστών έχουν το smartphone για εύκολο surfing (που να σερφαρεις σε 3' οθονη με hard keys), καμια φωτογραφία, καμια μουσικουλα κλπ. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΙΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!

 

ΟΠΟΤΕ ΚΟΨΤΕ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ άσε το γραφικό περιβάλλον έμενα δεν μου αρέσει το σπανάκι άλλος τρελαίνετε είναι θέμα γουστου

 

NAS και κοινόχρηστα αρχεία....δεν τα βλέπει όποτε δεν είναι επαγγελματικό εργαλείο όλες οι εταιρίες έχουν κοινόχρηστα αρχεία

 

Αρλούμπες δηλαδή ενα mybook wd μόνο ενας geek έχει σπίτι του??δεν νοείτε να μην βλέπει βασική δικτύωση WINDOWS ένα windows phone

 

Έμενα μου αρέσει να αράζω στο κρεβάτι καναπέ πολυθρόνα να συνδέομαι στο NAS και να βλέπω καμιά ταινία μουσική να διαβάσω κάνα βιβλίο(σε ηλεκτρονική μορφή πάντα)...το να συνδεσω usb να μεταφέρω την ταινία και να την δω δεν είναι λύση...την βλέπω με το λαπτοπ αν είναι

 

Εφαρμογές ποιες εφαρμογές??

Πρότεινε μου εφαρμογή!!!!

 

Για δικτύωση μια εφαρμογή βρήκα και αυτή για το @@ και με πληρωμή περισσότερο σαν ftp δουλεύει οχι σαν το android που κανω "κλικ" στο αρχείο και μου ανοίγει το bsplayer κατεβάζει υποτίτλους και όλα οκ

 

Θέλω να εκτυπώσω ένα έγγραφο...ενα exel ας πούμε τώρα εδώ στο γραφείο...η διαδικασία...αποθήκευσε το κάπου...άνοιξε μετά την εφαρμογή της samsung(samsung είναι ο δικτυακός εκτυπωτής) βρες το έγγραφο που αποθήκευσες... στο google drive ή άλλη online υπηρεσία...μιας και δεν έχει file browser η εφαρμογή για να βρεις το έγγραφο σου στην συσκευή

 

 

και αφού βρεις το έγγραφο αντε πάμε για εκτύπωση...εεε δεν ανοίγω το λαπτοπ καλύτερα???

 

Στο android με το που το δω πατάω menu- εκτύπωση....

 

Γι αυτό επιμένω ότι θέλουν πολύ δρόμο ακόμα.. και για επαγγελματική χρίση αλλα και για προσωπική.δεν μπορεί να θέλω να πάω Αθήνα απο Θεσσαλονίκη και εσύ να μου λες πάνε Βελιγράδι Μόσχα Κάιρο και από εκεί Αθήνα

 

 

1. Δεν χρειάζομαι καλώδιο. Τα κάνω ολα με το OneDrive που έχω στα tablet / pcs / Xbox μου.

 

2. Με το προτζεκτ αστορια εχω όλες τις αντροιντ εφαρμογές στο WINDOWS PHONE μου

 

3. Υπάρχει file explorer στα 8.1 και ειναι ακόμα καλύτερος στα δεκαριά που έχω τωρα στο Lumia μου.

 

Υγ: Ειναι πιο εύκολο να κατεβαζεις android εφαρμογές σε windows phone, παρα να κάνεις root σε android phone. Εννοώ οτι μπορεί να το κάνει ο οποιοσδήποτε, ειναι πραγματικά πανεύκολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υγ: Ειναι πιο εύκολο να κατεβαζεις android εφαρμογές σε windows phone, παρα να κάνεις root σε android phone. Εννοώ οτι μπορεί να το κάνει ο οποιοσδήποτε, ειναι πραγματικά πανεύκολο.

 

Για δωσε info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δωσε info

Στα λόγια όλα εύκολα είναι. Σχεδόν καμία εφαρμογή δεν είναι συμβατή από το Android με τα wp. Μην ασχολείσαι με τον tulipa δεν θα βγάλεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανεβάσω ταινία στο one drive για να την δω στην πολυθρόνα μου??? θα ξημερώσουμε έχουμε και δουλειές


Τα άλλα για την εκτύπωση καμιά πρόταση σοβαρή??

Καμία πρόταση πχ για το τηλεφωνικό κατάλογο γιατί αυτό που έχει δεν είναι εύχρηστο το ίδιο και για το mail(να υποστηρίζει exchange)

Κάνα τρόπο να ομαδοποιησω τις εφαρμογές γιατί ετσι με το scrool down μου σπάει τα νεύρα

Δεν τα θέλω αλφαβητικά αλλά σε φακελάκια κατά είδος πχ τα παιχνίδια σε ένα φάκελο games και  όχι το χημείο που επικρατεί τώρα



Το android δουλεύει και χωρίς root .και όπως έγραψα δεν εχω hi end συσκευές αλλά κάνω την δουλειά μου άνετα χωρίς σπαζοκεφαλιές

το lumnia μόνο για τηλ και κάνα email...

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δωσε info

Στο YouTube / windows central / wmpoweruser θα βρεις αυτό που ψάχνεις

Στα λόγια όλα εύκολα είναι. Σχεδόν καμία εφαρμογή δεν είναι συμβατή από το Android με τα wp. Μην ασχολείσαι με τον tulipa δεν θα βγάλεις άκρη.

Σορρυ, αλλα είσαι άσχετος με το θέμα μπρο.

Ψάξε καμιά ρομ καλύτερα.

Θα ανεβάσω ταινία στο one drive για να την δω στην πολυθρόνα μου??? θα ξημερώσουμε έχουμε και δουλειές

 

 

Τα άλλα για την εκτύπωση καμιά πρόταση σοβαρή??

 

Καμία πρόταση πχ για το τηλεφωνικό κατάλογο γιατί αυτό που έχει δεν είναι εύχρηστο το ίδιο και για το mail(να υποστηρίζει exchange)

 

Κάνα τρόπο να ομαδοποιησω τις εφαρμογές γιατί ετσι με το scrool down μου σπάει τα νεύρα

Δεν τα θέλω αλφαβητικά αλλά σε φακελάκια κατά είδος πχ τα παιχνίδια σε ένα φάκελο games και όχι το χημείο που επικρατεί τώρα

 

 

 

Το android δουλεύει και χωρίς root .και όπως έγραψα δεν εχω hi end συσκευές αλλά κάνω την δουλειά μου άνετα χωρίς σπαζοκεφαλιές

 

το lumnia μόνο για τηλ και κάνα email...

 

 

Σορρυ μπρο, ταινίες βλέπω μόνο στο σινεμά και το gamato.

 

Τρόπος να ομαδοποιήσεις τις εφαρμογές; Live Folders (κάτι που δεν κάνει κανένα άλλο OS)

 

Δεν καταλαβαίνω αυτό που λες με τον τηλεφωνικό κατάλογο.

 

Όπως και να χει, φαίνεται πως δεν έχεις ιδέα απο τα 10αρια. Τσεκαρε τα μια και μετά γράψε οτι θες.

 

Yγ: Το android καλό είναι άμα εισαι geek και θες να πειραματίζεσαι με το κινητακι σου και να "μιναρεις" (όπως λένε και οι πατρινοι) με εφαρμογές ανούσιες. Γιατί δύσχρηστα ειναι για τον νορμάλ άνθρωπο που ζει έξω απο τα φορουμς.

Τα λέμε μόλις το ντροιντ αποκτήσει dialer που δεν κολλάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...