Προς το περιεχόμενο

Το 96,8% των smartphones που πωλούνται είναι iPhone ή Android


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα ασχολείσαι με τα wp? Μπράβο υπομονή. Για σπάσιμο νεύρων καλά είναι για τίποτα άλλο όμως. Είδη έπεσαν στο 2.5% από το 2.8% όπως έγραφα και πιστεύω θα πέσει και κάτω από 2 αν συνεχίσει τις χαζομάρες η MS

ΔΙαφορετικό καταναλωτικό κοινό, διαφορετικές ανάγκες φίλε μου... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 217
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΔΙαφορετικό καταναλωτικό κοινό, διαφορετικές ανάγκες φίλε μου... ;)

Σιγουρα και στα 100 ευρώ τα wp δεν έχουν αντίπαλο. Εκεί τα low end Android σερνονται. Απλά δεν αρκεί μόνο αυτό για να ανέβει ένα λειτουργικό θέλει προσπάθεια και για την ώρα μόνο λόγια είναι η MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανει encrypt τα data ολου του τηλεφωνου.

Δεν κανει πχ encrypt τις φωτογραφιες που τραβηξες, γιατι μετα δεν θα ειναι διαθεσιμες στην εφαρμογη της καμερας .

 

Φυσικα κ η ιδια η ποιοτητα της εφαρμογης ελεγχεται οταν εχει 2.8 βαθμολογια.

Encryption αρχείων ζήτησες. Σε αντίθετη περίπτωση θα μπορούσα να πω ότι το encryption του android δεν έχει καμία σχέση με αυτό. Μπορείς να κρύψεις ή να κλειδώσεις τα αρχεία σου και έχουν δικό τους interface για να τα βλέπεις (λόγω sandbox). Τουλάχιστον στο πρώτο που έχω εγκαταστήσει στο κινητό μου. Προσωπικά το προτιμώ έτσι. γιατί μένουν πιο έυκολα μακρυα από αδιακριτα βλέματα...

Οποια φωτογραφια τραβας κ βλεπεις στο photo album δεν ειναι κρυπτογραφημενη, οποιο word ανοιγεις απο τα email σου δεν ειναι κρυπτογραφημενο.

 

Μην ψαχνεις για εφαρμογες στο store, γιατι αυτες μπορουν να κρυπτογραφησουν μονο τα δικα τους δεδομενα.

Τα δεδομενα ολου του κινητου θελουμε να κρυπτογραφηθουν, οποτε μονο απο τις ρυθμισεις της συσκευης μπορει να γινεται, οχι με εφαρμογες της κακιας ωρας.

 

 

Χωρις encryption απο το λειτουργικο, το κινητο ειναι τελειως τρυπιο σε περιπτωση κλοπης κ δυστυχως οι χρηστες wp δεν μπορουν να προστατευσουν τo κινητο τους με encryption, ειναι τρυπιο σε περιπτωση κλοπης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε

Jophiel

-Καλές οι εναλλακτικές αλλα  δεν έχει καμιά σχέση σε λειτουργικότητα με το να κρυπτογραφείς ολη την συσκευή και όταν ανοίγει ολα να λειτουργούν όπως πρέπει, οχι μετέφερε απο εδώ εκεί τα αρχεία και τουμπαλι δεν ειναι πρακτικό....και αν κάποιο έγγραφο θέλω να το επεξεργαστώ..άντε ξανά στειλτο στο office?? ή πρέπει να ανέβει cloud για να το δουν τα αλλά προγράμματα?

-Το ίδιο συμβαίνει και με την εκτύπωση ναι οκ γίνεται αλλα δεν είναι παραγωγικό και λειτουργικό.

 

-Το έχω γράψει και ποιο πάνω έχω την εφαρμογή του εκτυπωτή αλλα δεν ειναι το ιδιο απο το να πατας μενου- εκτύπωση στο word

-Kαι ολα αυτά λόγο sandbox γι αυτό και δεν υπάρχουν ούτε σωστές εναλλακτικές για επαφές - dialer.

-Για αυτό επιμένω οτι το λειτουργικό έχει πολλά βήματα ακόμα για να κάνει...οκ καλό για μέτρια χρήση.

 

-Εχω ενα galaxy express 2 low end κινητό δεν έχει κανένα θέμα...το tablet είναι το galaxy tab 3 lite T110...και τα δυο τα αγόρασα 120E το καθένα πριν από 1 με 1,5 χρόνο

 

-Πριν λίγες μέρες καλός μου φίλος πήρε ενα lenovo στα 110Ε δεν συγκράτησα μοντέλο λειτουργεί πολύ καλά χωρίς κολλήματα

-Μια φίλη πήρε ένα MLS tablet με 3G στα 130Ε  και λειτουργεί άριστα και σαν τηλέφωνο και σαν tablet εδώ και ένα χρόνο

ούτε κολλήματα (καλά η φίλη το έχει φορτώσει με οτι παιχνίδια μπορείς να φανταστείς οχι εκτρέφω δράκους οχι φάρμες, μυρμήγκια όχι τώρα ψήνω, έλα να βρούμε καμιά λέξη κτλ κτλ τα ξέρεις)  οτι εφαρμογή υπάρχει απο περιοδικά και μαγαζιά είναι εγκατεστημένο

Μια φορά είχε πρόβλημα το viber μετά απο αναβάθμιση...το απεγκατεστησα το ξαναεγκατεστησα και όλα οκ άλλα γι αυτό φταίει η εφαρμογή

Με εκτίμηση πάντα συζήτηση κάνουμε




Τώρα για τον Tulipas

Αν βρεις κινητό που σου το έχουν κλέψει...απο το pc θα κάτσω να ....

-Ξέρεις τι ακρίβεια έχει το gps σου?? στην καλύτερη 10m θα σου πάρω το κινητό θα είμαι στο σπίτι μου και εσυ όχι μόνο δεν θα ξέρεις σε ποιο  διαμέρισμα είμαι αλλά ούτε και σε ποια οικοδομή...μέχρι να πατήσεις να διαγραφούν δεδομένα, εγώ θα τα έχω πάρει όλα από το κινητό σου.(σενάριο?? υπαρκτό σενάριο μπορεί οχι για εσένα αλλα για άλλους θα ήταν καταστροφή)

Το δικό μου να σου το χαρίσω δεν θα μπορέσεις να δεις τίποτα.

-Πως μια εφαρμογή γραμμένη για android θα τρέξει ποιο ομαλά σε wp??μέσο emulation??με άλλες αλχημείες?? αυτά δεν δημιουργούν πρόβλημα σταθερότητας?

-Οι περιορισμοί του λειτουργικού δεν θα δημιουργήσουν προβλήματα στην εφαρμογή??

 

-To sandbox δεν μας επηρεάζει??

-Πως θα παίρνει update  αυτή η εφαρμογή??

 

Έλα λίγα ρώτησα αυτή την φορά

 

:devil:


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βρει, 3 φορές.

Είσαι απρόσεκτος μπορώ να πω...και αυτός που σου το έκλεψε πολύ λαλακας αν φυσικά το πιστέψουμε...

 

Για πε μας λεπτομέρειες πως το έχασες πως το βρήκες πως το ανέκτησες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι απρόσεκτος μπορώ να πω...και αυτός που σου το έκλεψε πολύ λαλακας αν φυσικά το πιστέψουμε...

 

Για πε μας λεπτομέρειες πως το έχασες πως το βρήκες πως το ανέκτησες

Ήμουν σε ενα πάρτη, είχα πάρει ΜDMA οποτε ήμουν στο διάστημα όπως καταλαβαίνεις.

Μετά από κανα 4ωρο που τα πόδια μου πάταγαν στη γη αποφάσισα να πιώ λίγο Lemon Haze. Οποτε έψαχνα λίγο φως εξω απο το μαγαζι για να σπάσω το χόρτο. Θυμάμαι την έκφραση του προσώπου μου οταν ειπα "Τι βλακας ειμαι, θα βάλω το φακο του κινητού". Έψαξα 25 φορές τις τσέπες μου και δεν το βρήκα πουθενά. Εκεινη την στιγμή δεν αγχώθηκα καθόλου, το μόνο που με απασχολούσε ήταν το πως θα πιώ αυτό το τρίφυλλο μπαφακι που κατάφερα να στρίψω τελικά μες στα σκοτάδια. Τελικά δεν είχα ούτε αναπτήρα οποτε πήγα σε μια γκομενα. Μου είπε οτι την έλεγαν Τατιάνα. Φυσικά και δεν την πίστεψα. Άπλα κατάλαβα οτι ήθελε να πιούμε το γάρο μαζί και μετά να κάνουμε οτι κάνουν τα κουνέλια μες στο αμάξι της. Και έτσι έγινε. 7 το πρωί ξυπνάω μες στο αμάξι της, σε μια παραλία. Δεν θυόμουν καν πως πήγαμε εκεί, μάλλον γιατί την έγλυφα σε ολη τη διαδρομή ενώ οδηγούσε. Προσπάθησα με να το κάνουμε στο καπό αλλα ειχε υπερβολικό κρύο. Οποτε άπλα μου έκανε ενα στοματικό και φύγαμε. Με γύρισε σπίτι μου αφού ηπιαμε ενα γρήγορο καφε στα coffee island. Οταν έφτασα σπίτι ήθελα να δω τις φωτογραφίες που έβγαλα απο το πάρτι, μπας και θυμηθώ τίποτα, γιατί πέρα από την γκομενα ένιωθα σαν να ήμουν μόνο 5 λεπτά στο πάρτι αφου με το ζορι θυμόμουν πράγματα. Οποτε μου έρχεται φλασια οτι δεν έχω το κινητό μαζί μου. Αυτόματα με ρομποτικές κινήσεις βρισκω εκείνον τον κωδικό που έχει κάθε κινητό στην συσκευασία. Εντόπισα που ειναι και αποφάσισα να παω στην αστυνομία. Αλλα λίγο πριν φύγω ειδα την φάτσα μου στον καθρέπτη οποτε αποφάσισα νακανω ενα μπάνιο πρώτα. Μετά από 20 λεπτά ήμουν έτοιμος. Πιο κυριλέ ντυσιματακι, πλυμένα δόντια και κολόνια. Σκάω στο τμήμα και τους λέω οτι κάποιος μου έκλεψε το κινητό και οτι εγώ βρει την τοποθεσία. Εντωμεταξύ εκεινη τη στιγμή με καλουν στη δεύτερη συσκευή μου, και ήταν ο ίδιος που μου είχε κλέψει το κινητό. (εδω να επισημάνω οτι εχω κατεβάσει μια εφαρμογή όπου στην lock screen εχω δώσει μερικά στοιχεία επικοινωνίας σε περίπτωση που χάσω το κινητό μου και το βρει κάποιος. Έβαλα το κινητό σε ανοιχτή ακρόαση ώστε να ακουνε οι μπατσοι και ο τύπος που μου το έκλεψε μου είπε να του δώσω 250€ για να μου δώσει το κινητό πισω. Οι μπατσοι μου είπαν να δεχτώ και έτσι έκανα. Ο τύπος μου είπε να βρεθούμε σε μια πλατεία που ειναι πολυ μακριά από την πολυ και ειναι ότι πρέπει για ξεμονάχιασμα. Ε, πριν παω εκεί, είχαν πάει ήδη 3 ασφαλίτες που αν τους έβλεπες δεν τους αναγνώριζες με τίποτα, εσυ που δεν κανεις ναρκωτικά, εγώ απο τη άλλη τους μυρίζομαι μη σου πω. Μόλις φτάνω αυτός με περιμένει ήδη και πάμε να ανταλλάξουμε χρι με χέρι κινητο με φράγκα εκείνη τη στιγμή ορμάνε οι ασφαλίτες και τον πιάνουν. Τελικά το ήξεραν γιατί αυτος κλεβει τα κινητά και μετά τα πουλάει σε αυτούς που τα είχαν και είχε μέσα στο αμάξι του αλλα 8 κινητά. Οποτε γύρισα σπίτι τσεκαρα αν το κινητό μου ειναι κομπλέ. Έβαλα λίγη μουσική των 90s να παίζει και μετά αναψα το bong μου αφού το γέμισα με skunk για να το γιορτάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξτε λίγο ακόμα το επίπεδο, μπορείτε και πιο κάτω.

Και άλλο ποιο κάτω.......και άλλο ποιο κάτω......το απαιτεί ο λαός!!!! :P :P :P

Σοβαρά τώρα όμως,δεν παρακολουθη κανένας mod τα σχόλια?Έχει παραγίνει το πράμα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Οποτε μου έρχεται φλασια οτι δεν έχω το κινητό μαζί μου. Αυτόματα με ρομποτικές κινήσεις βρισκω εκείνον τον κωδικό που έχει κάθε κινητό στην συσκευασία. Εντόπισα που ειναι και αποφάσισα να παω στην αστυνομία.....

Μεχρι εκει  ησουν πιστευτος, αλλα εδω το παρακανες στα ψεμματα. 

Δεν υπαρχει κανενας "κωδικός που έχει κάθε κινητό στην συσκευασία" ωστε να μπορεις να το εντοπισεις μονος σου.

 

 

Κριμα να χαλασεις ενα διαμαντι ποστ με μια τετοια απροσεξια!!

:)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...