Προς το περιεχόμενο

Lenovo K3 Note Deep Review


Anekselektos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό με τη ρομ υποθέτω θα είναι ένα απλό install οπότε θα το ψάξω. (Δεν μπορώ να τους αφήσω κάποιο μήνυμα να το κάνουν αυτοί πριν μου το στείλουν ε? Γιατί έχω δει πολλά παρόμοια μηνύματα σε αντίστοιχα σχόλια σε τέτοια καταστήματα).

Όσον αφορά την φωτογραφική αυτό ίσως και να είναι deal breaker, οπότε θα καθυστερήσω λίγο την παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι πιο πολλοι λενε οτι ειναι πολυ καλη η φωτογραφικη.

Η δικια μου παντως ειναι χειροτερη απο τα 8ΜΡ που ειχα πριν σε ενα xperia p.πολυς θορυβος.

Αυτοι δε σου βαζουν ρομ που θες εσυ δυστυχως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρεπει να ασχοληθεις για να περασεις μια σωστη ρομ και τελος.μιση ωρα δουλεια.

 

Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός για τον τρόπο που περνάμε τη ρομ;;; Γιατι δεν είμαστε όλοι καλοί σ'αυτά. Επισης ήθελα να ρωτήσω τι επιπτώσεις έχει στην εγγύηση του κινητού η αλλαγή ρομ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο myphone υπαρχει αναλυτικος οδηγος.

Εαν το εχεις παρει απο κινα δεν εχει επιπτωση στην εγγυηση.

Στο vickmall συγκεκριμενα εχω διαβασει οτι μολις το παρουν στα χερια τους περνανε δικια τους ρομ και μετα το δινουν στη lenovo.

Απο κατι ελληνικα καταστηματα που τα φερνουν απο κινα,λενε οτι ακυρωνεται η εγγυηση με τη ρομ.

Μονο και μονο για αυτο δε θα το παιρνα απο Ελλαδα.περα απο τα 80Ε καπελο που βαζουν απλα για να σου κανουν ουσιαστικα αυτοι τη παραγγελια απο το vickmall...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο myphone υπαρχει αναλυτικος οδηγος.

 

 

Στο myphone έχει 300 σελίδες τις οποίες δεν έχω το χρόνο να ψάξω. Άσε που τα λένε με όρους που δεν καταλαβαίνω κάποια πράγματα. Είμαι άσχετη

Όσο για αγορά από Κίνα,αν πάθει κάτι το κινητό,δεν θα έχω καν εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την αισθηση ο reviewer μαζι με αλλους 1 2 ειναι απο αλλο ελληνικο site που περιεχει μεσα κινεζικα μαγαζια και διαφημιζουν κινεζικα προιοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την αισθηση ο reviewer μαζι με αλλους 1 2 ειναι απο αλλο ελληνικο site που περιεχει μεσα κινεζικα μαγαζια και διαφημιζουν κινεζικα προιοντα.

O Reviewer είμαι εγώ και δέν έχω κανένα ελληνικό ή ξένο σάιτ!!! ούτε διαφημίζω κάτι απλά έκανα ένα εκτενές review που πιστεύω θα βοηθήσει αρκετούς στο μέλλον για την αγορά κινητού(VFM).

Ευχαριστώ λένε... <_<

Στο myphone έχει 300 σελίδες τις οποίες δεν έχω το χρόνο να ψάξω. Άσε που τα λένε με όρους που δεν καταλαβαίνω κάποια πράγματα. Είμαι άσχετη

Όσο για αγορά από Κίνα,αν πάθει κάτι το κινητό,δεν θα έχω καν εγγύηση

Αρχικά πρέπει να δείς άν είναι το κινητό σου rooted(root checker-kingroot), άν όχι πρέπει να το κάνεις μόνη σου με τη βοήθεια PC ,αν είναι rooted τότε το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να κατεβάσεις τη ρόμ που θέλεις και απλά την περνάς στο κινητό και την εγκαθιστάς με SuperSU-Flashify.

 

Εγώ παιδεύτικα αρκετά μέχρι να το ρουτάρω...

 

Εδώ έχω και ενα βίντεο με περασμένη τη ρόμ της Xiaomi τη δημοφιλή MIUI 7 Beta Rom

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας άνθρωπος να συνεννοηθώ επιτέλους!Σε ευχαριστώ και ρωτώ: Αν το κινητό το πάρω από ελληνικό σκρουτζομάγαζο,θα πρεπει να μπω σ'αυτή τη διαδικασία;;;Εγώ θέλω να αγοράσω ένα κινητό,να το βγάλω απο το κουτί του και να μην ασχοληθώ με τίποτα παραπανω.Αν και από ελληνικό μαγαζί του σκρουτζ πρεπει να κανω ρουτ κτλ,μήπως να προτιμήσω το lenovo A7000 που το πουλάνε στις μεγάλες αλυσίδες?Ή και εκεί θα έχω θέμα?Σε παρακαλώ μη μου απαντήσεις με κινέζικα όπως σε άλλα φόρουμ :P<br><br><br>

Αποστολή από το MT27i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας άνθρωπος να συνεννοηθώ επιτέλους!Σε ευχαριστώ και ρωτώ: Αν το κινητό το πάρω από ελληνικό σκρουτζομάγαζο,θα πρεπει να μπω σ'αυτή τη διαδικασία;;;Εγώ θέλω να αγοράσω ένα κινητό,να το βγάλω απο το κουτί του και να μην ασχοληθώ με τίποτα παραπανω.Αν και από ελληνικό μαγαζί του σκρουτζ πρεπει να κανω ρουτ κτλ,μήπως να προτιμήσω το lenovo A7000 που το πουλάνε στις μεγάλες αλυσίδες?Ή και εκεί θα έχω θέμα?Σε παρακαλώ μη μου απαντήσεις με κινέζικα όπως σε άλλα φόρουμ :P<br><br><br>

Αποστολή από το MT27i με τη χρήση Insomnia App

Εάν πάρεις από το σκρουτζομάγαζο, θα σου τα έχουν φτιάξει αυτοί. Το ρούτ δεν το χρειάζονται όλοι. Το χρειάζεται αυτός που θέλει να ψαχτεί ή να βγάλει εφαρμογές του συστήματος που δεν του αρέσουν (επειδή όμως είναι του συστήματος, μπορεί μερικές φορές η πράξη του αυτή να φέρει προβλήματα λειτουργίας του κινητού).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας άνθρωπος να συνεννοηθώ επιτέλους!Σε ευχαριστώ και ρωτώ: Αν το κινητό το πάρω από ελληνικό σκρουτζομάγαζο,θα πρεπει να μπω σ'αυτή τη διαδικασία;;;Εγώ θέλω να αγοράσω ένα κινητό,να το βγάλω απο το κουτί του και να μην ασχοληθώ με τίποτα παραπανω.Αν και από ελληνικό μαγαζί του σκρουτζ πρεπει να κανω ρουτ κτλ,μήπως να προτιμήσω το lenovo A7000 που το πουλάνε στις μεγάλες αλυσίδες?Ή και εκεί θα έχω θέμα?Σε παρακαλώ μη μου απαντήσεις με κινέζικα όπως σε άλλα φόρουμ :P<br><br><br>

Αποστολή από το MT27i με τη χρήση Insomnia App

Ναι καθώς απο τη 'μάνα' του είναι γεμάτο malware-bloatware(κοινώς κινέζικες διαφημίσεις-εφαρμογές) εκτός και άν έρθει με την επίσημη ρόμ της Ινδίας που είναι τέρμα 'καθαρή'(δεν νομίζω τα ελληνικά μαγαζιά να δίνουν την ινδική Version καθώς εκεί το ονομάζουν K50a40 ενώ εδω λέγεται Κ50Τ5).

Τώρα το άν είναι Rooted ή όχι δέν το γνωρίζω(νομίζω τα μαγαζιά που τους λές πρίν το στείλουν να στο ρουτάρουν π.χ.Vickmall είναι απο πρίν rooted).

Για το Α7000 δέν το έχω ψάξει και δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ένας μου λεει οτι δεν ειναι απαραιτητο το ρουτ και ο αλλος το αντίθετο.χαχαχαχα!Ευχαριστώ πολύ παντως.Από το foxosmall ήθελα να το αγοράσω που δίνει και αρκετά δωράκια.Τώρα όμως το σκέφτομαι.Αν καποιος έχει αγοράσει απο τις γνωστές αλυσίδες κινέζικο κινητό ας μου πει αν έχει μέσα όλες αυτες τις ενοχλητικές εφαρμογές και διαφημίσεις. :-)

 

Αποστολή από το MT27i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ένας μου λεει οτι δεν ειναι απαραιτητο το ρουτ και ο αλλος το αντίθετο.χαχαχαχα!Ευχαριστώ πολύ παντως.Από το foxosmall ήθελα να το αγοράσω που δίνει και αρκετά δωράκια.Τώρα όμως το σκέφτομαι.Αν καποιος έχει αγοράσει απο τις γνωστές αλυσίδες κινέζικο κινητό ας μου πει αν έχει μέσα όλες αυτες τις ενοχλητικές εφαρμογές και διαφημίσεις. :-)

 

Αποστολή από το MT27i με τη χρήση Insomnia App

Κοίταξε να δείς εγώ το πήρα απο Gearbest.com και ήταν γεμάτο με Malware έπρεπε αναγκαστικά να ρουταριστεί,δέν το μετάνιωσα για αυτό καθώς μπορώ να του περάσω τώρα μέσα ότι θέλω!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ένας μου λεει οτι δεν ειναι απαραιτητο το ρουτ και ο αλλος το αντίθετο.χαχαχαχα!Ευχαριστώ πολύ παντως.Από το foxosmall ήθελα να το αγοράσω που δίνει και αρκετά δωράκια.Τώρα όμως το σκέφτομαι.Αν καποιος έχει αγοράσει απο τις γνωστές αλυσίδες κινέζικο κινητό ας μου πει αν έχει μέσα όλες αυτες τις ενοχλητικές εφαρμογές και διαφημίσεις. :-)

 

Αποστολή από το MT27i με τη χρήση Insomnia App

Σου είπα δεν θέλει ρουτ εάν το πάρεις από Ελλάδα. Εάν το πάρεις από Κίνα, θέλει σίγουρα. Επίσης, υποθέτω εάν το πάρεις από Ελλάδα, θα έχουν αφαιρέσει ότι κινέζικο έχει (ρωτάς στο μαγαζί, το βλέπεις από κοντά, είναι πιο εύκολο εδώ παρά από Κίνα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αυτό που πρέπει να κανω εγω ειναι να επικοινωνησω με το μαγαζι και να ρωτησω αν το κινητο ειναι καθαρο απο κινεζιές.Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!

 

Αποστολή από το MT27i με τη χρήση Insomnia App

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...