Προς το περιεχόμενο

Editorial: Γιατί δεν έχουμε δει μία ταινία της προκοπής βασισμένη σε videogame;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα ειναι οτι παιρνουν τους χαρακτήρες κ αλλάζουν ολα τα αλλα που εκαναν γαματα τα game πχ ποτε δεν καταλαβα γιατι αλλαξαν το στορυ στο pop ....η στο hitman μιας κ υπαρχει κ ειναι κ εξαιρετικό..... Εγω παντως περιμένω halo το πρωτο το καλό κ τα ac

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δεί σε κινηματογράφο το Max Payne το 2007, αν δεν απατώμαι, σαν big fan των παιχνιδιών

 

Έκλαιγα τα χρήματα που έδωσα και τις 2 ώρες χαμένες από την ζωή μου, τεράστια προσβολή για τα παιχνίδια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Resident Evil με Milla Jovovich F.T.W.

shotgun-gif.gif

Το Alien vs predator του 2004 θεωρω ηταν παρα πολυ καλο και καταφερε τελεια να συνδυασει το universe 2 διαφορετικων franchises. Σιγουρα καλυτερο απο τις ταινιες που ενεπνευσε

Όσο τέλειες ήταν οι πρώτες ταινίες, άλλο τόσο μάπα ήταν οι συνέχειες τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο τέλειες ήταν οι πρώτες ταινίες, άλλο τόσο μάπα ήταν οι συνέχειες τους

 

:-D  Δεν καταλαβες τι εννουσα.

Πριν τις ταινιες AvP υπηρχαν παιχνιδια

Το 1998 κυκλοφορησε το πρωτο που ενω ειχε καλη ατμοσφαιρα, ουσιαστικα δεν ειχε campaign. Ηταν απλως μια σειρα αποστολων που επαιζες οπως ηθελες.

Μπορουσες να ελεγξεις ειτε marine ειτε alien ειτε predator σε διαφορετικες πιστες φυσικα

Ηταν η πρωτη φορα που συνδυαστηκαν τα 2 universes απο alien και predator. Αν εξαιρεσεις μια σκηνη στο predator 2 (στο τελος, μεσα στο σκαφος που στα trophies του Predator περιλαμβανεται μια νεκροκεφαλη απο alien)

 

Το 2001 βγηκε το sequel και ηταν καταπληκτικο. Ειχαν αξιοπρεπεστατο σεναριο που καλλιστα θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει για ταινια και η ιστορια παιζοταν και με τους 3 τυπους χαρακτηρα, τα ιδια γεγονοτα σε καθε campaign απο την οπτικη του καθε χαρακτηρα. Μαλιστα σε μερικες περιπτωσες εβλεπες και τον "εαυτο" σου απο αλλο campaign μπροστα σου (χωρις να μπορεις να τον πειραξεις βεβαια)

 

Το 2004 βγηκε η πρωτη ταινια που λες, εμπνευσμενη απο το video game. Επιεικως μετρια αλλα καμια σχεση με τη μαπα που ηταν το δευτερο.

 

Και το 2010 βγηκε αλλο AvP παιχνιδι που καμια σχεση δεν εχει σε ποιοτητα με του 2001. Οσο καλυτερα γραφικα ειχε τοσο πιο βαρετο ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως γράφουν κάποιοι και εγώ απόλαυσα κάποιες απο τις ταινίες(mortal kombat,Prince of persia ,resident evil ,final fantasy,doom)

Τα  imdb και rotten tomatoes κλπ ειναι υποκειμενικές γνώμες ατόμων προσωπικά έχω λατρέψει ταινίες που έχουν 5/10, ενω αλλες με 8-10 τις μίσησα τόσο άσχημα .Ότι έχει να δώσει στον καθένα η εκάστοτε ταινία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω. Το πρώτο Hitman μου άρεσε (αν εξαιρέσεις το "τσιμπιματάκι" με τη ρωσιδούλα). Τουλάχιστον την είχε τη stelth-ιά του. Το νέο δεν το έχω δει, αλλά ότι πρωτοείδα το τρέιλερ έσκασα στα γέλια καθώς νόμιζα πως έβλεπα το James Bond όπως θα έπρεπε να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...