Προς το περιεχόμενο

[tablet]Asus VivoTab Note 8 - Tablet 8" 32GB Μαύρο 129,03€ @public [εξαντλήθηκε]


leonpapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

GPS έχει ναι. Και μια ερώτηση από μένα στους υπόλοιπους κατόχους. Πως στο καλό μπορώ να παίζω την μουσική μου και να έχω το tablet με κλειστή οθόνη; Αυτό το έχω δει στο youtube 100 φορές να γίνεται. Εγώ όταν κλείνω την οθόνη από το power κουμπί απλά παγώνει και ο windows media player. Δοκίμασα και με το music groove εκεί όμως ούτε καν μπορώ να δω τα τραγούδια μου που έχω σε έναν shared φάκελο στο desktop μου. Τι κάνω λάθος παίδες; Την βοήθειά σας παρακαλώ.

Με το πρόγραμμα "Μουσική" των metro apps δε σου το κάνει; Εγώ στις διακοπές αυτό χρησιμοποιούσα κανονικά με κλειστή οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι σε windows 10 και δεν βλέπω τέτοιο πρόγραμμα...δηλαδή συγκεκριμένα προγράμματα μπορούν να το κάνουν αυτό που περιγράφω;

 

Όντως είδα ότι το music groove παίζει μουσική όταν κλείσω την οθόνη του tablet. Έχω ακόμη μια ερώτηση όμως για αυτούς που χρησιμοποιούν το groove. Έχω κάνει share έναν φάκελο από το desktop με μουσική για να παίζουν από εκεί το netbook το tablet και το κινητό. Μήπως ξέρει κανείς να με βοηθήσει γιατί δεν βλέπει κανένα τραγούδι το groove σε εκείνο τον φάκελο; Δεν το καταφέρνω με τίποτα...αν πάρω τραγούδια από εκεί και τα βάλω τοπικά στο tablet μια χαρά τα βλέπει...o explorer των windows στο tablet μια χαρά τα βλέπει τα τραγούδια...το groove τι σκάλωμα τρώει; Τι δεν κάνω σωστά;

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  •  

    PROS

    Compact. Built-in storage for pressure-sensitive stylus. Has GPS/GLONASS support. 9 hours of battery life.

 

GPS EXEI το θέμα είναι με τι πρόγραμμα να το δουλέψουμε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  • PROS
    Compact. Built-in storage for pressure-sensitive stylus. Has GPS/GLONASS support. 9 hours of battery life.
 
GPS EXEI το θέμα είναι με τι πρόγραμμα να το δουλέψουμε;

 

 

Τότε τι χαζομάρες γραφει και στο σκρουτζ και στο public ??

μπήκα στο επίσημο site της asus βέβαια για να το επιβεβαιώσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το GPS εγώ κατέβασα HERE αλλά με κλειστό το wifi δεν έβρισκε που είμαι στον χάρτη. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει μόνο με το τι πρόγραμμα θα το δουλέψουμε αλλά μήπως είναι κάπως "κλειδωμένο" από την ASUS ή τα windows 10; Δεν βρήκα κάτι και όσο έψαξα στο internet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το GPS εγώ κατέβασα HERE αλλά με κλειστό το wifi δεν έβρισκε που είμαι στον χάρτη. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει μόνο με το τι πρόγραμμα θα το δουλέψουμε αλλά μήπως είναι κάπως "κλειδωμένο" από την ASUS ή τα windows 10; Δεν βρήκα κάτι και όσο έψαξα στο internet...

 

με ανοιχτό το wifi δούλευε κανονικά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ανοιχτό το wifi το HERE παίρνει location από τον internet provider οπότε δεν...το GPS...δεν ξέρω τι παίζει με το θέμα. Εμένα με καίει το θέμα με το onenote και την wacom που γίνεται χαμός με το stylus στα windows 10...ποιός έχει κάνει την πατάτα αν είναι η MS ή η Wacom δεν ξέρω, Το θέμα είναι να βγάλουν drivers να μπορέσουμε να χρησιμοποιήσουμε τον στυλό του σαν άνθρωποι. Κρίμα είναι πολύ πολύ βολικός για πολλούς. Μάλιστα ο βασικός λόγος που αγοράσανε πολλοί το συγκεκριμένο tablet είναι το stylus και το να μην δουλεύει σωστά στα 10 είναι απογοητευτικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να το βγάλει στο μπαλκόνι με κλειστό το wifi να μας πει αν βρίσκει δορυφόρους? (δεν μπορώ εγώ γιατί θα το πάρουν πρέφα τα πιτσιρίκια...)

 

Επίσης μόλις τελείωσα το update στα 8.1 αφού έκανε 198 αναβαθμίσεις, αλλά παρά το ότι έχω την get win 10 εφαρμογή και τα "ζήτησα" ακόμα δεν μου έχει ανοίξει την αναβάθμιση.

Σας άνοιξε αυτόματα (άρα είναι θέμα χρόνου και να περιμένω στην σειρά) ή κάνατε force update για τα 10άρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευει κανονικοτατα το gps χωρις ιντερνετ :-) το θεμα ειναι οταν το αναβαθμησα στα 10ρια πριν δειξει το asus για κλασματα του δευτερολεπτου μου πεταει error:please plug -in ac adapter and restart aqain.αλλα ανοιγει κανονικα ειναι τοσο γρηγορο αυτο που πεταει που το εγραψα βίντεο σε αργη κινηση για να διαβασω τι λεει. Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το ίδιο μου έκανε και μένα, και όντως χωρίς να προλάβω να δω τι έλεγε το άνοιξα ενώ το είχα στην πρίζα να φορτίζει και έκανε κάτι σαν μια μικρή αναβάθμιση σε firmware...από εκείνη την φορά και μετά δεν μου το κάνει...δοκίμασε λοιπόν να το φορτίζεις και να το ανοίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια χαζή ερώτηση?

Το συγκεκριμένο θα παίρνει κανονικά εαρμογές από το market της microsoft σαν να είναι ένα windows mobile ή με την αναβάθμιση σε windows 10 θα είναι σαν ένα πολύ αδύναμο laptop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί να παρει όλες τις εφαρμογές που έχεις και στο pc σου, ότι μπορεις να περάσεις στο pc σου μπορεις να το περάσεις και εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεται αν εχουμε βαλει τα 10ρια να κατεβασουμε κανενα driver η utility απο τα 8.1 απο το site της asus?

 

Με αυτο κανουμε τιποτα?

http://www.e-shop.gr/cablexpert-a-mhl-002-hdtv-adapter-5-pin-p-TEL.019616

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δουλέψει αυτό πρέπει να υποστηρίζει MHL και το δικό μας μάλλον δεν...

 

Miracast χρειάζεσαι, δες στο ebay

 

 

Πάντως το θέμα με τα windows 10 πολύ με έχει εκνευρίσει και δε βλέπω φως στον ορίζοντα. Από την άλλη, είχα ένα dark pixel το οποίο ως δια μαγείας αποκαταστάθηκε! Δε μου έχει ξανά συμβεί αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...