Προς το περιεχόμενο

[tablet]Asus VivoTab Note 8 - Tablet 8" 32GB Μαύρο 129,03€ @public [εξαντλήθηκε]


leonpapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμενα το πενακι στα 10 δεν εχει το προβλημα που περιγραφεις.

βασικα δεν εχει κανενα προβλημα.

οπως ειπα δεν εκανα τιποτα ιδιαιτερο. εβαλα το bios 211 πριν κανω το upgrade, και αφου το εκανα περασα ενα ανανεωμενο ΑΤΚ που εχει στο site της asus.

ξεχωριστους drivers απο wacom δεν εβαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To πρόβλημα αναπαράγεται στο One Note βασικά.

Πήγαινε με πενάκι στο one note ξεκινά να κρατάς σημειώσεις και ακούμπησε το χέρι σου στην οθόνη.

 

Πες μας τι γίνεται με αυτόν τον τρόπο. Είσαι μάλλον ο πρώτος! Όλοι οι άλλοι στα νήματα που παρέθεσα κάνουν διάφορες αλχημείες.

Περιμένω feedback

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις κάρτα που λέει 365 πως θα αντιστοιχεί σε 2013;

ΤΟ Office 365 σημαίνει "συνδρομή για να έχεις πάντα την πιο πρόσφατη έκδοση του Office που κυκλοφορεί". Αυτή τη στιγμή είναι το Office 2013. Αν σε μερικούς μήνες βγει Office 2016 θα μπορείς να αναβαθμίσεις σε εκείνο.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμεβα bsod στο onenote. Δυστυχώς δε διάβασα το θρεντ πριν την αναβάθμιση.

Τώρα κάνω clean install bios update atk installation και θα ξαναγαρψω τα αποτελέσματα.

Είναι software bug και πιστεύω σε αναβάθμιση των drivers από τη wacom να στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά υπέκυψα και εγώ...για την γυναίκα και καλά το πήρα... :-)...περιμένω από τρίτη παραλαβή. Και μια ερώτηση, έχει βάλει κανείς micro sd κάρτα; Από πιο κατάστημα; Εντυπώσεις ταχύτητας; Έχει η γυναίκα μου ένα netbook με Atom N550 επάνω και ψιλοσέρνεται σε chrome και δεν παίζει καν 1080p αρχεία ταινιών...η κάρτα γραφικών του δεν κάνει υποστηρίζει 1080p decoding, θα δω διαφορά φαντάζομαι έτσι δεν είναι; Θα εκτιμούσα κάθε ενημέρωση. Ευχαριστώ και εγώ για την γνωστοποίηση της προσφοράς από μέρους μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γράψω επίσης ότι με επιστροφή στα win 8.1 κληρονόμησε το πρόβλημα από τα 10. Οπότε το restore δεν είναι λύση.

Αν δε λειτουργεί πρέπει να γράψετε το recovery partition σε usb stick και μέσω otg να κάνετε boot από το uefi.

Ελπίζω να μη χρειαστεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρόβλημα αναπαράγεται στο One Note βασικά.

Πήγαινε με πενάκι στο one note ξεκινά να κρατάς σημειώσεις και ακούμπησε το χέρι σου στην οθόνη.

 

Πες μας τι γίνεται με αυτόν τον τρόπο. Είσαι μάλλον ο πρώτος! Όλοι οι άλλοι στα νήματα που παρέθεσα κάνουν διάφορες αλχημείες.

Περιμένω feedback

Δεν το κάνει.

Το είχα τσεκάρει πριν απαντήσω την πρώτη φορά και το ξανατσέκαρα.

Το σημαδάκι είναι λίγο παράκεντρο οντώς αλλά έχει σχέση και με τη γωνία που κρατάς τη πένα. όσο πιο κάθετη τόσο πιο κοντά στο κέντρο πηγαίνει. Ίδια συμπεριφορά σε 8.1 και 10 αυτό.

 

Επίσης να πω οτι το πενάκι μου απο το samsung note 2 δουλεύει στο tablet και αντίστροφα. Άρα αν κάποιος σημειώνει και στα δύο μπορεί να περνά απο το ένα στο άλλο χωρίς εναλλαγή πένας.

 

Σχετικά με αυτό που ειπώθηκε παραπάνω για εγκατάσταση προγραμμάτων στην sd

Λένε οτι στα win10 γίνεται κανονικά, αλλά εγώ δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Όποιος το επιχειρήσει ας ενημερώσει γιατί εγώ θα αργήσω να γεμίσω τα 14GB που έχω ελεύθερα στο emmc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πενάκι της wacom ακόμα και στο cintiq μου είναι precalibrated για δεξιόχειρες και σε συγκεκριμένη κλίση. Αν αλλάξει κανείς τη φορά του ταμπλετ πχ το αντιστρέψει θα έχει σίγουρα offset

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@fylatos το πηγαίνεις πίσω ! Δοκιμασε πρώτα να βάλεις ξανά τους drivers atk από τη σελίδα της Asus

 

Τους είχες βαλει στα windows 10; Μιας και είχες το bios 211, το μοναδικο που σου έλειπε σε σχέση με το φιλο NaGR ήταν οι ATK  drivers για windows 10

 

@NaGR φίλε μου είσαι τυχερος, παίζει να είσαι και ο μοναδικος κάτοχος σε windows 10 χωρίς προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...