Προς το περιεχόμενο

[tablet]Asus VivoTab Note 8 - Tablet 8" 32GB Μαύρο 129,03€ @public [εξαντλήθηκε]


leonpapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι το είδα και το έχω βάλει.

Πάντως και φίλος μου που το πήρε είχε θέμα. Εγώ τελικά σε sketchbook και onenote σε 1 λεπτό το είχα το θέμα.

Όσοι το έχετε πάτε στο onenote και κάντε με το χέρι να ακουμπάει στην οθόνη κυκλάκια για ένα δύο λεπτά και πιστεύω ότι θα σας το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα πει νωριτερα για θεματα  αποδοσης στον chrome. Κανενα θεμα. Εφταιγε το γεγονος πως τελειωνε η μπαταρια και το ταμπλετ ειχε ριξει στροφες. Τωρα φορτισμενο πεταει.

3 μελη του φορουμ αναφερουν χρηση windows 10 απροβληματιστα, κανεις στα διεθνη φορα δεν το επιβεβαιωνει.

 

Μηπως κυκλοφορησαν Ελλαδα καποια hardware revision ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, τελικα μου το κανει και εμενα.

αλλα θελει προσπαθεια για να το κανει.

επειδη το κανει σε ολους και μετα απο αρκετη ωρα, αποκλειω τη περιπτωση hw προβληματος.

σαν memory leak σε driver μοιαζει περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν είναι hardware.

Στη ζωγραφική το κάνει σε μισή ώρα, στο onenote από λεπτό ως δεκάλεπτο, στο sketchbook σε λίγα δευτερόλεπτα. Δλδ όσο πιο βαρύ είναι το πρόγραμμα τόσο πιο γρήγορα. Το κάνει σε όλους τους γνωστούς μου που το έχουν. Δυστυχώς είναι dealbreaker γιατί κολλας στα 8.1

Το κάνει σε όλους αν γράφουν για αρκετή ώρα. Δεν το κάνει σε 2 δευτερόλεπτα...

Στο μεταξύ η επαναφορά στη μια ώρα είναι στο 5%

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το winflash στα 10ρια για να ανβαθμισω το bios και δεν με αφηνει κεει κατι οτι ειναι εκδοση για netbook. Το κατεβασα απο το site της asus για το vitab

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με την επαναφορά σύμφωνα με το βίντεο κάνει εγκατάσταση εκ νέου τα 10...

Οπότε μένει η λύση το otg.

 

Εγώ που το έχω εδώ και έξι μήνες, μόλις είχαν πρωτοβγεί τα 10αρια, ξεκίνησα την διαδικασία για να κάνω το switch. Σε μια φάση και ενώ είχαν κατέβει, ξεκίνησα το install (έφτασα μέχρι 30%) και επειδή έκαναν αρκετή ώρα, λέω να μπω στο ιντερνετ μήπως κάτι παίζει με το συγκεκριμένο tablet και τα win10. Κατά τύχη λοιπόν έπεσα πάνω εδώ και είδα να αναφέρουν ακριβώς το πρόβλημα σου, από ότι καταλαβαίνεις ξεκίνησαν να με ζώνουν τα φίδια και πήρα την γενναία απόφαση να σταματήσω το install, γιατί διάβασα ότι ακόμα και με το downgrade το πρόβλημα παρέμεινε μετά. Ευτυχώς το roll back λειτούργησε και όλα πήγαν καλά.

 

Θα έλεγα για αυτούς που δεν έχουν κάνει update σε win10 ότι δεν είναι και τόσο τραγικά πράγματα, δεν κάνεις αναβάθμιση ακόμα και περιμένεις να βγει κανένας driver της προκοπής. Εσείς που κάνατε απλά δεν χρησιμοποιείτε πενάκι σε onenote κλπ και είστε κομπλέ, μέχρι να βγει κάτι. Τώρα αν σας είναι τόσο απαραίτητο τι να πω, γενικότερα στα win10 που έχω σε άλλο μηχάνημα δεν έχω εντοπίσει και τις τρελές διαφορές σε σχέση με τα win8 (ίσως το start button), ίσα ίσα επειδή τα win8 έχουν το metro θα έλεγα ότι για tablet είναι πιο βολικά, αλλά γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες και πάλι καλησπέρα από μένα και συγνώμη που γίνομαι κουραστικός όμως ρωτάω για τρίτη φορά κάποιος χρήστης του tablet έχει να μου προτείνει micro sd που την έχει δοκιμάσει και είναι ικανοποιημένος; Αξίζει να πάρω κάποια γρήγορη UHS1 ή δεν παίζει και μεγάλο ρόλο αρκεί να είναι class 10; Ένας χριστιανός ας απαντήσει έχω μείνει με την απορία από το μεσημέρι που παρήγγειλα και εγώ...ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...