Προς το περιεχόμενο

Σχεδιαστικό λάθος στο Samsung Galaxy Note 5 "χαλάει" τον μηχανισμό ανίχνευσης του S Pen


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οφείλουν οι εταιρίες να δίνουν προϊόντα που να έχουν ελέγξει και την πιθανότητα να τα χρησιμοποιούν βλάκες ή αφηρημένοι. Δεν είναι δα και τόσο δύσκολο να το προβλέψουν.

Φίλε μου όντας τόσες πολλές οι "ηλιθιότητες" που είναι ικανός να κάνει ένας βλάκας... είναι αδύνατον η οποιαδήποτε εταιρεία να μπορέσει να τις προβλέψει όλες :-D Ασε που είναι και οι πιθανότητες πλέον τεράστιες να πέσει η συσκευή σε τέτοιο άτομο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από πότε παθαίνει βλάβη η usb απλά προσπαθώντας να την βάλεις ανάποδα, χωρίς να ασκείς δύναμη;

Για το spen είπα ότι είναι κατασκευαστικό λάθος. Μάλλον εσύ δεν το κατάλαβες.

 

αυτο λέμε τοση ωρα:

 

η usb δεν παθαινει τιποτα προσπαθώντας να την βάλεις ανάποδα, χωρίς να ασκείς δύναμη.

 

το s-pen προσπαθώντας να το βαλεις αναποδα,χωρις να ασκεις δυναμη(ειτε λογω αφηρημαδας,ειτε πειδη σε πηρε μολις η γυναικα σου και σου ειπε "χωριζουμε",ειτε εισαι "μουσκαρος"),θα παθει βλαβη.Αυτο λέμε και εμεις τοση ωρα,οτι ειναι κατασκευαστικο λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν διαβασα τον τιτλο λεω θα ξεφλουδιζει αμεσως θα παρουσιαζει ραγισματα θα χαλαει η οθονη.Ειναι χειροτερη ειδηση και απο το λυγισμα του iphone.

Προσωπικα δεν εχω δει ποτε κανεναν να προσπαθει να βαλει το pen ενω μιλαει και ουτε προκειτε να το κανω ποτε αφου την τρυπα δεν προκειτε να την βρεις ,ο φυσιολογικος κοσμος βλεπει οτι ντουντουναει το μπουρδελο βαζει το πενακι και σηκωνει το κινητο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω το προφανές:

Όποιος είναι τόσο μούσκαρος που θα καταφέρει να χαλάσει Note 5 με ανάποδη τοποθέτηση του S pen, καλά να πάθει.

 

Όπως είναι τραγικό να πάρεις ένα κινητό 800+ και να σου λυγίσει επειδή απλά το έβαλες στην τσέπη και για "ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ" κάθησες,

έτσι είναι εξίσου τραγικό να μην λειτουργεί και αυτό μετά από ένα λάθος... Από την στιγμή που επηρεάζεται η περαιτέρω λειτουργία έπρεπε να το είχαν προβλέψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτό έχουν και ταμπελάκι στο ρεζερβουάρ που γράφει "diesel only" / "unleaded only" και σε περίπτωση που είσαι σούπερ βλάκας, έβαλαν διαφορετικά στόμια αντλίας ώστε να μην χωράνε στο λάθος ρεζερβουάρ. Idiot proof.... 

 

Έχω παει σε βενζινάδικο, το καπάκι έλεγε DIESEL και ο τύπος μου έβαλε αμόλυβδη. 

Δε ξέρω πως , αλλά 500μ. μετά μου έσβησε, κ τύπος πλήρωσε 200 Ευρώ συνεργείο + μεταφορά και 1 γέμισμα δώρο. 

Ευτυχώς δεν έγινε ζημιά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν διαβασα τον τιτλο λεω θα ξεφλουδιζει αμεσως θα παρουσιαζει ραγισματα θα χαλαει η οθονη.Ειναι χειροτερη ειδηση και απο το λυγισμα του iphone.

Προσωπικα δεν εχω δει ποτε κανεναν να προσπαθει να βαλει το pen ενω μιλαει και ουτε προκειτε να το κανω ποτε αφου την τρυπα δεν προκειτε να την βρεις ,ο φυσιολογικος κοσμος βλεπει οτι ντουντουναει το μπουρδελο βαζει το πενακι και σηκωνει το κινητο

Κι αν μιλάς με το hands free και σημειώνεις κάτι στο ΝΟΤΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μιλας με handsfree και βαλεις αναποδα το πενακι σημαινει οτι τα ματια τα εχεις για φυγουρα και πρεπει να παρεις μπαστουνακι και σκυλο για τυφλους.


Η συγκεκριμενη ειδηση ειναι για τα αναθεμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτακτη ειδηση

 

"Μεγαλος σχεδιαστικο σφαλμα στις μπανανες τσικιτα δεν εχουν οδηγιες χρησης με αποτελεσμα να τις τρωνε οι καταναλωτες με τα φλουδια και να πνιγονται"

..........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που βάζουν ανάποδα τον φορτιστή, ενώ βλέπουν ότι δεν κουμπώνει, το πιέζουν με το ζόρι και χαλάνε το usb του κινητού.γνωρίσω αρκετούς, αλλά τους έχω κάνει πέρα Μην με κολλήσουν μ@λ@κι@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γυρνούσαμε στο 1999 με την νοοτροπία του σήμερα, το Nokia 3210 όταν πέφτει κάτω φέυγει ο πρόσοψη και η μπαταρία με αποτέλεσμα το κινητό να κλείνει!
Αν δεν θυμάσαι το pin το τηλέφωνο δεν ανοίγει.

 

Γαμώτο δεν το πρόβλεψαν αυτό;
 

Όχι ότι δεν παίρνει βελτίωση η σχεδίαση, αλλά κατασκευαστικό λάθος μπορεί να θεωρηθεί και ο φορτιστής του 4/4σ αν τον βάλεις ανάποδα θα χαλάσουν τα pinάκια στις εγκοπές! Πω πωω συμφοράάάά!

  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει ειναι κατι που θα ήταν πολυ απλο να το εχει προβλέψει. Ειδικα εαν δεν αναγράφει επάνω συγκεκριμένες οδηγίες χρήσης/τοποθέτησης, στην Αμερική θα τους σκίσουν στις μηνύσεις εαν δεν το καλύψουν πλήρως με εγγυηση και θα τις κερδίσουν ΟΛΕΣ. Και εδω που τα λεμε δεν μπορεις να δεχτείς οτι θα καταστρέψεις το τηλεφωνό σου απο κατι τοσο απλο ειδικα όταν κοστίζει τοσο πολυ. Δεν εχει σημασία ποσο κουτός αφηρημένος είσαι ή αν το χειρίζεται μικρο παιδι (ειναι μια πιθανότητα κάποιοι φραγκατοι να το πάρουν και για τον πιτσιρικά τους μιας και απολύτως νόμιμο ειναι αυτο). Λάθη γίνονται πάντα και απο όλους. Οι σοβαρές εταιρείες φαίνονται απο τον τροπο που τα αντιμετωπίζουν. Ενας εύκολος τρόπος και σχετικα ανέξοδος ειναι να ανασχεδιάσουν την εγκοπή στο κεφάλι απο το πενάκι λιγο πιο στρογγυλεμένη ωστε να μην σκαλώνει στο εσωτερικο. Ανάκληση σε ολα τα πενάκια και κόστος μηδαμινό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αναφέρθηκε ο φορτιστής. Τέλειο παράδειγμα. Ολοι ειναι σχεδιασμένοι ετσι ωστε να μπαίνουν μονο με την σωστη φορα. Γιατι άραγε; Σωστα κανουν ωστε να μηδενιστεί ο κίνδυνος καταστροφής απο λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...