Προς το περιεχόμενο

Καλό GPS με καλούς χάρτες


vanrose94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέραα!! Ψάχνω για GPS με καλούς χάρτες τουλάχιστον για Ελλάδα... επειδή δεν έχω ξαναψάξει για GPS δεν έχω ιδέα σε τι χαρακτηριστικά να επικεντρωθώ... μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάτι καλό ή να με κατατοπίσει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εάν δεν θές να αγοράσεις συσκευή η οποία θα είναι εξ'ολοκλήρου για αυτόν τον σκοπό (Πλοήγηση) , τότε εάν διαθέτεις SmartPhone , μπορείς να κατεβάσεις ΔΩΡΕΑΝ την εφαρμογή : Sygic Navigation μεσω του Google Play. είναι φοβερό πρόγραμμα , που λειτουργεί και χωρίς να έχεις ίντερνετ στο κινητό!!. Μπορείς επίσης να κατεβάσεις χάρτες απο όλες τις πόλεις του πλανήτη ΔΩΡΕΑΝ. Σε ενημερώνει για κάμερες ταχυτητας σε Real Time , τοσο απο την ιδια την εταιρεια, οσο και απο αλλους χρηστες της εφαρμογης (πχ εαν δεις καπου , Ατυχημα,κινηση,καμερα κλπ,) ενημερωνεις, ετσι ώστε ,καποιος χρηστης της εφαρμογης που θα περασει απο εκεινο το δρομο , να ενημερωθει!!

 

Γενικά είναι η καλυτερη εφαρμογη πλοήγησης για κινητα. Το μόνο που θα πρεπει να εχεις στο μυαλο σου, ειναι οτι θα χρειαστεις να εχεις συνδεδεμενο το κινητο σου , με ενα φορτιστη αυτοκινητου, μιας και η χρηση GPS στα κινητα, "τρωει" την μπαταρια στο αψε σβησε!.

 

Εάν έχεις κάτι να προσθέσεις ή να ρωτήσεις, εδώ είμαι για να σε βοηθήσω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε καλησπέρα

Έχω να ρωτήσω κάτι εγώ,με το lg g3 s πως ακριβός γίνεται να το βάλω γιατι είχα προσπαθήσει αλλα δεν τα κατάφερα με το συγκεκριμένο και με άλλα ; 

Επίσης σε κάρτα sd γίνεται να βάλω τους χάρτες γιατί τώρα δεν έχω πολύ χώρο στα αρχικά gb 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε καλησπέρα

Έχω να ρωτήσω κάτι εγώ,με το lg g3 s πως ακριβός γίνεται να το βάλω γιατι είχα προσπαθήσει αλλα δεν τα κατάφερα με το συγκεκριμένο και με άλλα ; 

Επίσης σε κάρτα sd γίνεται να βάλω τους χάρτες γιατί τώρα δεν έχω πολύ χώρο στα αρχικά gb 

Ευχαριστώ 

 

καλησπέρα ! , θα πας στο Google Play, και θα κανεις αναζητηση : Sygic Navigation 

Θα δεις αρκετες εκδοσεις, εσυ Link.png Site: θελειςτην απλη εκδοση

 

θα το κατεβασεις, απλα θελει αρκετο χωρο. Η μεταφορα απο τον εσωτερικο χωρο, σε εξωτερικη μνημη, θα γινει αφου εγκατασταθει και μετα η εφαρμογη (εκτος και αν για 5 λεπτα, ορισεις να εγκαθιστουνται ολα στην εξωτερικη μνημη, οποτε με το που πατας "Εγκατασταση" θα εγκατασταθει απευθειας εκει.

 

αφου το κατεβασεις, θα πρεπει να κατεβασεις χαρτη, προτεινω Ελλαδα, θα κανεις ενα update τον χαρτη που κατεβασες (αφου κατεβει) και ετοιμο

 

Τα update των χαρτων και της εφαρμογης αυτης, γινεται μεσα απο την ιδια την εφαρμογη

 

Θα πρεπει να εχεις Wifi & GPS ανοιχτο την πρωτη φορα, για να τα κανεις αυτα.. (οταν τα κανεις, θα δουλευει μονο με το GPS ενεργοποιημενο)

 

Ειναι ευκολη σαν διαδικασια, ειναι και στα Ελληνικα  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πότε το Sygic είναι δωρεάν??

 

Ακόμη και στο link που δίνεις δε λέει ότι είναι δωρεάν μόνο για μια προσφορά κάνει λόγο:

Hit the road and enjoy the last days of summer with Lifetime Premium GPS Navigation.
Now only from 19,99€. Ending 30.09.2015. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οχι. Το Sygic ειναι δωρεαν , αφου το κατεβασα πριν απο 2 μερες και στο iphone και στο android μου.

 

οι 7 μερες, ειναι δοκιμη της PRO εκδοσης (και μετα αν θες την αγοραζεις, διοτι προσφερει διαφορα εφέ)

 

Απλά πάτα Εγκατάσταση, εμενα δεν μου εγραψε τιμη ! και φυσικα δεν πληρωσα τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το λίγο ψάξιμο που έκανα, φαίνεται ότι είναι δοκιμαστική για 7 μέρες και σου επιτρέπει μετά τις 7 μέρες να χρησιμοποιήσεις το χάρτη που κατέβασες, αλλά δε μπορείς να τον αναβαθμίσεις. Έτσι κάποια στιγμή θα έχεις μη ενημερωμένο χάρτη ανάλογα με το πόσο έγκυρος είναι θα χρειαστεί να τον αγοράσεις(ή ν' αλλάξεις πλοηγό). Και βέβαια δε μπορείς να ξανακατεβάσεις την 7ήμερη δοκιμαστική έκδοση με ενημερωμένο χάρτη. Πάντως κακή λύση δεν είναι μιας και μπορεί να χρησιμοποιηθεί(αν ισχύουν όλα αυτά) για αρκετό χρονικό διάστημα. Δωρεάν εφαρμογή όμως δεν είναι.

Όντως αυτή τη στιγμή η καλύτερη δωρεάν εφαρμογή είναι το Here. Υπάρχει επίσης και το Navii για το οποίο ακούγονται καλά λόγια, αλλά σε μένα τουλάχιστον είναι πολύ αργό και κρασάρει εύκολα κι έτσι δεν έχω μπορέσει να το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το Sygic δεν εχει κανενα θεμα. το εχω για πανω απο μηνα, και εχθες εκανα αναβαθμιση τους χαρτες..

δεν ισχυει αυτο που λετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Απο τη σελιδα της sygic:

Ως εκ τούτου, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την πλοήγηση Sygic GPS Απεριόριστα δωρεάν. Και εάν είναι απαραίτητο, μπορείτε πάντα να αναβαθμίσετε σε Premium - για μια ασύγκριτη εμπειρία πλοήγησης χωρίς συμβιβασμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη σελιδα της sygic:

Ως εκ τούτου, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την πλοήγηση Sygic GPS Απεριόριστα δωρεάν. Και εάν είναι απαραίτητο, μπορείτε πάντα να αναβαθμίσετε σε Premium - για μια ασύγκριτη εμπειρία πλοήγησης χωρίς συμβιβασμούς.

 

 

Οχι , απο το Google Play το κατεβασα :) γραψε στην αναζητηση : Sygic Navigation καποιες εκδοσεις ειναι με αγορα, και καποιες οχι. Η 1η που θα σου εμφανισει, δεν χρειαζεται λεφτα και δουλευει μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 μήνες μετά...

Γεια σε ολους, το Sygic το χρησιμοποιω τουλαχιστον 3 με 4 χρονια σε ενα iphone 4s, ειναι τελειο, το κατεβαζεις ελευθερα, εχει δοκιμαστικη περιοδο 7 ημερων για εκφωνηση, μετα το περας των 7 ημερων τερματιζει, θα πρεπει να γινει αγορα της εφαρμογης για να εχετε και παλι την εκφωνηση, οι αναβαθμίσεις γινονται κανονικοτατα, σας το συστήνω ανεπιφύλακτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...