Προς το περιεχόμενο

Windows 10: 75 εκατομμύρια εγκαταστάσεις τον πρώτο μήνα κυκλοφορίας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρομαι που τουλάχιστον αναφέρουν τα Windows 7 ως το πιο επιτυχημένο Λ/Σ της Microsoft μέχρι στιγμής..! Πάλι καλά.

 

οταν λεει μεχρι στιγμης εννοει πριν βγουνε τα 10.

τα 10 λεει πως εγκατασταθηκαν σε 75 εκατομμυρια υπολογιστες σε εναν μηνα, ενω τα 7 ειχαν εγκατασταθει σε 60 εκατομμυρια υπολογιστες σε 2 μηνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ τα έβαλα τα 10 και μετά από λίγες ώρες ξανά γύρισα στα υπέροχα 7. Οι drivers της κάρτας γραφικών δεν ήταν έτοιμοι ακόμη και διαλυόντουσαν, ξανά γύρισε το start αλλά το start menu με τα προγράμματα είναι πολύ κάκιστο, ο windows explorer χειρότερος από πριν και το κυριότερο αυτό το πολύ άσπρο και οι ρυθμίσεις του κειμένου για να φαίνεται πιο σωστά στο μάτι κάπου το χαλάσανε πιστεύω. Με τα 7 δεν έχω πρόβλημα ενώ με αυτά είχα και ας ασχολήθηκα ώρες με τις ρυθμίσεις !!??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά off topic βέβαια αλλά πανω που το χα " βρει" με τα 10 το χασα παλι...πως στα κομματια μπορεί ο media player η αυτό το νεο που εχουν τα 10αρια που αναπαράγει τις ταινίες να διαβάζει ελληνικούς υπότιτλους?

Ξέρει κανεις...

 

Εγκατέστησε το potplayer και θα βρεις την υγειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω καποια εμπειρια(24 χρονια χρηση windows ) λοιπον ...τα 10 ειναι τα καλυτερα windows....  μαζι με xp,7   τωρα μερικοι μονο κλαψα ...τα δινει τσαμπα παλι μιζερια τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου...  για πεστε μας τι θελεται απο τα windows να μεινουν στα 7 μια ζωη εεεε η ζωη προχωρα εφερε πισω το start button παλι κλαψα .....βεβαια μερικοι εχουν μπαχατελες pc 10 ετων κ βαλε κ θελουν ..τι θελουν ,γιατι κ linux να βαλεις παλι θα σερνεται η μπαχατελα ,εδω γυναικα περνεις κ χωριζεις θελεται υπολογιστη μια ζωη..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με οσους λέτε για το privacy, διαβάστε και αυτό το link

http://www.theverge.com/2015/8/23/9191989/windows-privacy-and-you

 

Σαν σύνοψη

"Microsoft is doing nothing out of the ordinary, and despite the daunting appearance of the Privacy settings, it's rather easy to control your privacy. Much of the privacy settings are either intended for third-party apps in the store, and the intent is to give you, the consumer, finer control of what your apps can do then you've ever been given in the past. If anything, Windows 10 puts you more in control then ever before."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το καλύτερο desktop OS αυτή τη στιγμή. Χωρίς αντίπαλο κυριολεκτικά.

 

απο πόσα και ποια λειτουργικά έχεις περάσει φίλε ; Γιατί εγώ είμαι σίγουρος ότι όχι μόνο έχει αντίπαλο, αλλά τρώει και τη σκόνη του χρόνια τώρα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για παραβίαση της προσωπικότητας από τη στιγμή που έχουμε Facebook, Instagram κλπ και ανεβάζουμε προσωπικά φωτογραφίες και τσεκ ιν κάθε τρεις και λίγο. Υπάρχουν χρήστες iPhone με δακτυλικό αποτύπωμα. Κινητά, λάπτοπ και ταμπλέτες με κάμερες μπρος πίσω και η πλειοψηφία αντροιντ της γκοογκλ. Δεν υπάρχει πλέον προσωπικότητα στις νέες τεχνολογίες. Τα win10 είναι το λιγότερο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά off topic βέβαια αλλά πανω που το χα " βρει" με τα 10 το χασα παλι...πως στα κομματια μπορεί ο media player η αυτό το νεο που εχουν τα 10αρια που αναπαράγει τις ταινίες να διαβάζει ελληνικούς υπότιτλους?

Ξέρει κανεις...

 

 

Κατέβασε αυτό και δοκίμασε ξανά

 

http://www.codecguide.com/download_kl.htm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήμουν ευχαριστημένος με τα 7αρια, αλλά πραγματικά δεν κατανοώ πώς μπορέι να είναι καλύτερα των 10 όπως κάποιοι αναφέρουν! Πραγματικά δεν υπάρχει περίπτωση να επιστρέψω στα 7, τα 10 τα θεωρώ καλύτερα σε κάθε επίπεδο (λειτουργικότητα, αισθητική κλπ) και ακόμη ελαφρύτερα. Το νέο start menu δε, με τις γκρουπαρισμένες εφαρμογές και τα live tiles το θεωρώ δύο κλάσεις ανώτερο... Βεβαίως στο άθλημα της μιζέριας ορισμένοι στην Ελλάδα είναι πρωταθλητές. Αν δεν έφταιγε το privacy ή το start menu θα τους έφταιγαν τα wallpapers ή το καλάθι των αχρήστων ή ο ήχος έναρξης ή κάτι άλλο - στανταράκι. Θέλουν να ξεχωρίζουν ή να δείχνουν υπεράνω...

Επεξ/σία από panathatube
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεμα privacy συμφωνω απολυτα απο την αλλη δε σαρεσει που τα περνεις τσαμπα πηγαινε σε linux εγω το εκτιμησα που ειχα μια πειρατικη κοπια και μου τα εδωσε αλλιως ας εβαζα linux

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά off topic βέβαια αλλά πανω που το χα " βρει" με τα 10 το χασα παλι...πως στα κομματια μπορεί ο media player η αυτό το νεο που εχουν τα 10αρια που αναπαράγει τις ταινίες να διαβάζει ελληνικούς υπότιτλους?

Ξέρει κανεις...

Δεν ξέρω πως τα είχες πρίν αλλα το windows media player υπάρχει στα win10, αν δεν θες wmp προτείνεται mpc-hc για advanced ή vlc για beginner.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο πόσα και ποια λειτουργικά έχεις περάσει φίλε ; Γιατί εγώ είμαι σίγουρος ότι όχι μόνο έχει αντίπαλο, αλλά τρώει και τη σκόνη του χρόνια τώρα....

really? μήλο ή πικγουίνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...