Προς το περιεχόμενο

Να εμπιστευτώ Gearbest;


anheron

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο smartphone http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229216.htmlαλλά δεν είμαι σίγουρος για το κατάστημα. Διάβασα διάφορα αρνητικά σχόλια για το Gearbest. Εσείς τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο όσο γνωρίζω θεωρείται απο τα αξιόπιστα site της Κίνας. Δεν έχω παραγγείλει βέβαια ποτέ απο εκεί οπότε καλύτερα να σου πει κι κάποιος που ψωνίζει απο το συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ψωνισει ενα k3 note και ενα καλωδιο usb otg. Αξιοπιστοι με καλο σερβις αλλα μην παραγγειλεις χωρις tracking number γιατι αργει πολυ η παραδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς θεωρείται καλό μαγαζί με καλές τιμές. Βέβαια το καλοκαίρι ενώ όλοι εστελναν το Elephone p7000, αυτοί ξεκίνησαν 1 μήνα μετά λέγοντας ότι δεν τους έδωσε η εταιρεία και έχει τύχει να πουλάει ενώ δεν έχει στοκ. Επίσης είχα διαβάσει στο thelab, ότι έστηνε τις αξιολογήσεις σε αντίστοιχο site. Τι να σου πω.....

 

Α, εδώ το βρήκα 1$ πιο φθηνό και θεωρείται και αυτό αξιόπιστο μαγαζί:

Http://www.report me for spam/xiaomi-redmi-hongmi-note-2-64bit-octa-core-55-inch-fhd-screen-android-50-4g-lte-smartphone-g-41122

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

θέλω να κάνω μια αγορά αξίας 65 ευρώ από GearBest. Έχει να το παραγγείλω και από Ευρωπαικό warehouse και από Χονγκονέζικο. Ξέρεις κανείς τι παίζει με έξτρα χρεώσεις σε τελωνεία και τέτοια; Γιατί δεν έχω ιδέα και έχω ακούσει διάφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά έψαξα και έμαθα ότι αν το παραγγείλω από Ευρωπαικό warehouse δεν έχω έξτρα χρεώσεις τελωνείων και φόρων. Επίσης, siracos εγώ δεν ανέφερα για xiaomi, πως σου ήρθε; Θα δω πάντως την εγγύηση, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα.Εχω παραγγειλει απειρες φορες αλλα οχι κινητο.Ηλεκτρονικα τσιγαρα κ διαφορα παρελκομενα.Εχω κανει κ μεγαλες παραγγελιες και ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα.Τωρα που αλλαξε η νομοθεσια ομως φοβαμαι το τελωνειο κ δεν παραγγελνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά έψαξα και έμαθα ότι αν το παραγγείλω από Ευρωπαικό warehouse δεν έχω έξτρα χρεώσεις τελωνείων και φόρων. Επίσης, siracos εγώ δεν ανέφερα για xiaomi, πως σου ήρθε; Θα δω πάντως την εγγύηση, ευχαριστώ!

Η απάντηση ήταν για τον anheron που ξεκίνησε το θέμα και ο σύνδεσμος που έδειξε παραπέμπει σε xiaomi.

Τώρα πως τα κατάφερα και το έγραψα με τέτοιο τρόπο ώστε να φαίνεται σαν απάντηση σε εσένα δεν το κατάλαβα.

Έχεις δίκιο πάντως σαν απάντηση σε εσένα φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση ήταν για τον anheron που ξεκίνησε το θέμα και ο σύνδεσμος που έδειξε παραπέμπει σε xiaomi.

Τώρα πως τα κατάφερα και το έγραψα με τέτοιο τρόπο ώστε να φαίνεται σαν απάντηση σε εσένα δεν το κατάλαβα.

Έχεις δίκιο πάντως σαν απάντηση σε εσένα φαίνεται.

Ααα, πάντως κι εγώ για xiaomi μιλούσα και σκάλωσα λίγο, λέω που το κατάλαβε :P

Πάντως να ξέρετε, επειδή ρώτησα, αν είναι αγορές μέχρι 22 ευρώ, από εκτός ΕΕ, δεν περνάει από τελωνείο, αλλιώς περνάει. Τώρα για προιόντα που έρχονται από χώρες τις ΕΕ δεν περνάνε από τελωνείο ανεξαιρέτως ποσού. Έχω παραγγείλει κι εγώ η ίδια πολλάάάά πράγματα από ebay τα τελευταία χρόνια (δεν ξεπερνούσαν όμως τα 22 ευρώ) και δεν είχα ποτέ θέμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι δεν θα σε κλέψει αλλά δεν πληρώνουμε ποτέ με κάρτα σε μαγαζιά που δεν εμπιστευομαστε μόνο με PayPal για να είμαστε καλυμμένοι ότι κι αν συμβεί 

Επεξ/σία από Shineboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...