Προς το περιεχόμενο

Αγορά τσουχτρών για κατοικίδιο.


JiovanniGeorgeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ποιο λόγο να μπεις σε αυτή τη διαδικασία δεν μπορώ να καταλάβω...και δεν είναι "κατοικίδιο" ένα τέτοιο πλάσμα! Λογικά μόνο για ομορφιά το θες οπότε πάρε καλύτερα κανένα διακοσμητικό χώρου, κανένα περίεργο φωτιστικό...το ίδιο είναι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα φωτιστικα ειναι για τους ανθρωπους με χαρακτηρα

το λινκ του χΧχ μετρησε

 

εγώ βρηκα να πωλουντια τετοιου τυπου αλλα διαβαζω πως οι οδηγιες δεν φταναν, θελει πολυ διαβασμα στο ιντερνετ και θα ταλαιπωρησε και ψυχικα χανοντας ενα ζωντανο καθε 4 εβδομαδες

 

οι τυποι δειχναν αποφασισμενοι και δεν τα καταφεραν

 

εγω το προτιμω 1.000 φορες απο ενα βαρετο ενυδριο. Ειδικα αν αντεχουν δυνατη μουσικη με μεγαλοϊντσο γουφερ στο δωματιο, ειναι φτιαγμενα για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τα φωτιστικα ειναι για τους ανθρωπους με χαρακτηρα

 

το λινκ του χΧχ μετρησε

 

εγώ βρηκα να πωλουντια τετοιου τυπου αλλα διαβαζω πως οι οδηγιες δεν φταναν, θελει πολυ διαβασμα στο ιντερνετ και θα ταλαιπωρησε και ψυχικα χανοντας ενα ζωντανο καθε 4 εβδομαδες

 

οι τυποι δειχναν αποφασισμενοι και δεν τα καταφεραν

 

εγω το προτιμω 1.000 φορες απο ενα βαρετο ενυδριο. Ειδικα αν αντεχουν δυνατη μουσικη με μεγαλοϊντσο γουφερ στο δωματιο, ειναι φτιαγμενα για μενα.

 

Βασικά ΔΕΝ είναι φτιαγμένα για σένα... :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζις εσυ τι συντηρω, πως διαχειριζομαι τη ζοη με όμικρον, και τα προβληματα μου, ή εστω ποιος ειμαι billdane;

 

εαν κάποιος εχει μινιμαλ σπιτι, το σηκωνει το ενυδρειο του, και τα τζελυφις τα σπανε σαν επιλογη. αυτο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζις εσυ τι συντηρω, πως διαχειριζομαι τη ζοη με όμικρον, και τα προβληματα μου, ή εστω ποιος ειμαι billdane;

 

εαν κάποιος εχει μινιμαλ σπιτι, το σηκωνει το ενυδρειο του, και τα τζελυφις τα σπανε σαν επιλογη. αυτο

Κοίτα (χωρίς να ξέρω ή να το ισχυρίζομαι απλά κάποια πράματα στα ποστ αποτέλεσαν δείγμα και κατα συνέπεια αφορμή ) απο ένα σημείο και μετά δεν έχει νόημα η εξωτερική αισθητική αν δεν υπάρχει εσωτερική είναι σαν να φορέσεις σε μια μαϊμού την τελευταία λέξη της μόδας στα ρούχα και τα καλύτερα καλλυντικά... πάλι μαϊμού θα δείχνει.

 

Δηλαδή το ωραίο φωτιστικό δεν δίνει χαρακτήρα (ουτε σε εσένα ούτε στο σπίτι) ο ωραίος χαρακτήρας θα διαλέξει ενα ωραίο φωτιστικό .

 

Θέλω να πω ότι δεν θα σε εκλεπτύσει το να έχεις εναν Μονέ αν δεν ξέρεις ποιος ήταν πως έζησε, τι υλικά έχει πότε δημιουργήθηκε και γιατι σου αρέσει....

 

Γιαυτό δεν νομίζω να είσαι έτοιμος ακόμη για ενυδρεία με σπάνια είδη μεδουσών (και όχι τσουχτρών ας πούμε...)  που δεν ξέρεις ότι τις κατηγορίες ούτε τις διαφορές ούτε πως μεγαλώνουν ούτε αν περνάνε καλά ούτε τίποτα γύρο απο αυτό καλύτερα να ξοδέψεις τα λεφτά σου σε κάτι που θα σμιλέψει το πνεύμα σου και μετά θα ξέρεις που θα βρείς τα ωραία και τα εκλεκτά και δεν θα χρειάζεται να ρωτάς εδώ άσε που θα τα εκτιμήσεις κατα πολύ περισσότερο απόσο νομίζεις ότι τα εκτιμάς τώρα.

 

Τέλος πάντων επειδή όπως είπα δεν ξέρω και δεν υπονοώ τίποτα απλά μια συμβουλή έδωσα στην περίπτωση που χρειάζεται πάω και στο κυρίως πράγμα που ζητάς...

 

ξεκίνα απο αυτό το forum http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?s=774468b0d88b0effefe18221c6e46c8b&f=30

 

Για αρχή ψάξε κάτι τέτοιο http://www.japantrendshop.com/aquapict-led-jellyfish-aquarium-p-41.htmlαν και είναι sold out δεν ξέρω πότε θα ειναι ξανά διαθέσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

γνωριζις εσυ τι συντηρω, πως διαχειριζομαι τη ζοη με όμικρον, και τα προβληματα μου, ή εστω ποιος ειμαι billdane;

 

εαν κάποιος εχει μινιμαλ σπιτι, το σηκωνει το ενυδρειο του, και τα τζελυφις τα σπανε σαν επιλογη. αυτο

 

Εκτιμήσεις κάνω αγαπητέ σύμφωνα με τα δεδομένα: Δωμάτιο, woofer, φωτισμός, κάτι ζωντανό να ταιρίαζει με το χρώμα και το beat...

 

Καλύτερα βάλε κάτι high tech να σου αλλάζει χρώματα και φωτισμό ανάλογα με τη μουσική που ακούς, βάλε και κάνα ποτάκι και είσαι κομπλέ (εκτός αν είσαι κάτω απο 18, οπότε ας κάνουμε το αλκοόλ ...γκαζόζα) :P

 

Τα προβλήματά σου (όπως και τα προβλήματα όλων μας) είναι κάτι πιο σύνθετο απο την αισθητική οπότε δεν είναι σωστό να διατυπωθούν σε ένα forum σαν του insomnia. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενδιαφερομαι να παρω μερικες τσουχτρες (φανταζομαι αλμηρου νερού) για το δωματιο μου.

 

και πανω απ' ολα αν εχει θεμα με τη δυνατο μουσικη

 

Μπορεις να πας για κυνηγι τσουχτρας με τον bob..

 

Νομιζω βρηκα την απαντηση για το θεμα με την μουσικη man

 

 

 

PS: Το βγαζω screenshot το post του TS γαμησε

Επεξ/σία από Haris San
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερινη , φρέσκια φρέσκια με ωραιες μωβ βεντουζιτσες !!  την θες ? σου  κανει ?  ενα πενηνταρικακι  για σένα ..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...