Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα τεστ στο  heaven  μόλις κατέβει και το 3dmark θα κάνω και εκεί 

Kαι θερμοκρασίες φίλε μου αν μπορείς.Αν μπορείς να ξέρεις και τη θερμοκρασία του χώρου να έχουμ καλύτερη εικόνα θα βοηθούσε.Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι θερμοκρασίες φίλε μου αν μπορείς.Αν μπορείς να ξέρεις και τη θερμοκρασία του χώρου να έχουμ καλύτερη εικόνα θα βοηθούσε.Ευχαριστώ.

Η θερμοκρασία δωματίου ήταν περίπου 29-30 βαθμούς έτρεξα και ενα 2ο benchmark στο heaven και είχα ανοιχτό το gpu temp απο πίσω η κάρτα έφτασε μέχρι 72 βαθμούς max ενώ έπεσε και μέχρι τουσ 68 στην διάρκεια του benchmark.

 

Έχω την εντύπωση οτι το λινκ που έβαλα δεν φαίνεται, οπότε ας κάνω copy paste  τα αποτελέσματα του bench 

                                  

Unigine Heaven Benchmark 4.0 FPS:

66.2

Score:

1667

Min FPS:

8.7

Max FPS:

145.6

System Platform:Windows NT 6.2 (build 9200) 64bit

Windows NT 6.2 (build 9200) 64bit

CPU model:Intel® Core i3-6100 CPU @ 3.70GHz (3695MHz) x2

Intel® Core i3-6100 CPU @ 3.70GHz (3695MHz) x2

GPU model:Radeon RX 480 Graphics 16.300.2511.1003 (4095MB) x1

Radeon RX 480 Graphics 16.300.2511.1003 (4095MB) x1

Settings Render:Direct3D11

Direct3D11

Mode:1600x900 8xAA windowed

1600x900 8xAA windowed

PresetExtreme

Extreme
Powered by UNIGINE Engine
Unigine Corp. © 2005-2013
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βοηθουσε να μας πεις και συ τι ρυθμισεις το ετρεξες το heaven . ετσι οπως το κοβω το ετρεξες ultra , tessellation ultra και 1440p ;

 

παντως οι θερμοκρασιες μια χαρα ειναι . σε gaming max 70 θα εχει η καρτα. οχι γιατι ακομα πολλοι λενε οτι οι amd ειναι πολυ ζεστες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βοηθουσε να μας πεις και συ τι ρυθμισεις το ετρεξες το heaven . ετσι οπως το κοβω το ετρεξες ultra , tessellation ultra και 1440p ;

 

παντως οι θερμοκρασιες μια χαρα ειναι . σε gaming max 70 θα εχει η καρτα. οχι γιατι ακομα πολλοι λενε οτι οι amd ειναι πολυ ζεστες. 

preset extreme έχω και σε ανάλυση 1080p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα στα ιδια ακριβως με την r9 280x βγαζω 932 score. 80% πανω , αξιζει η μετάβαση

Στο battlefield 1beta που παίζω αυτές της μέρες πάιζει απο 70 μέχρι 82 fps. αναλόγως τον σαματά που γίνεται τριγύρω στην πίστα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά θα πρότεινα υλοποιήσεις της Gigabyte ή Sapphire, τις υπόλοιπες δεν τις έχω σε υπόληψη, ειδικά την Asus που είναι πανάκριβη και δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορα απο το εξωτερικο μεχρι να βαλουν μυαλο στην ελλαδα. αν και εκει ειναι τσιμπημενες λογω οτι δεν υπαρχει μεγαλη διαθεσιμοτητα. 

Τωρα η amd φταιει οι miners που τις παιρνουν σαν ζεστα ψωμια , μαλλον και οι δυο . 

Εμενα μαρεσει πολυ η red devil αλλα και ακριβη ειναι και αρκετα μεγαλη για το κουτι μου .  gibabyte η msi με βλεπω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...