Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ προσωπικά θα πρότεινα υλοποιήσεις της Gigabyte ή Sapphire, τις υπόλοιπες δεν τις έχω σε υπόληψη, ειδικά την Asus που είναι πανάκριβη και δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω.

Συμφωνω ότι είναι καλές αλλά τελικά θα προτιμούσα τη gigabyte για τη 3ετη εγγύηση παρόλο που ποτέ δεν είχα θέμα με sapphire

 

Την asus δε θα την έπαιρνα γιατί μου έχουν κάτσει διάφορα κακά προϊόντα από αυτή την εταιρεία γενικά αν και δεν έχω πάρει ποτέ κάρτα λόγω των τιμών της κυρίως

ε καλα δεν βγαινει και κανα παιχνιδι μεχρι τον νοεμβριο . Και γενικα δεν βλεπω τιποτα πολυ αξιολογο μεχρι τελος του χρονου .

Βγήκε τώρα το deus ex που είναι βαρύ αλλά παλευεται, τον άλλο μήνα mafia, τον παραλλο dishonored και πες και το δεκεμβριο κάνα south park..

 

Κανένα από αυτά δε νομιζω ότι αγχωνει κάποιον που παίζει τα παιχνιδια του σήμερα να αναβαθμίσει στο άμεσο μέλλον οπότε μπορούμε να περιμένουμε λογικές τιμές

 

Για τις 490 αν τελικά περίμενα (που δεν είμαι βέβαιος γιατί νομίζω ότι σε 1080 θα μπορούσε να με καλύψει μία 480 με το παραπάνω) θα μιλούσαμε για του χρόνου τέτοια εποχή για λογική τιμή στη πολύ καλύτερη

 

Η τιμή της 480 πιστεύω ότι θα εκλογικευθει σαφώς πιο σύντομα και αρχές της άλλης χρόνιας ελπίζω να μπορούμε να τη πάρουμε χωρίς να νιώθουμε ότι μας έκλεψαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω παντως ουτε το dishonored ουτε φυσικα το south park να εχουν τρομερες απαιτησεις συστηματος,(το dragonball επισης για εμας τους πορωμενους επισης δεν θα εχει απαιτησεις) το deus ειναι unoptimized ναι για το μαφια δεν εχω ιδεα.
Eπισης μεχρι να βγουν και τα πρωτα πατσακια....εκει μας εχουν καταντησει..εχουμε πολυ καιρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δε ξέρουμε όντως τι θα κανει το mafia ή το dishonored(αν θα είναι κακογραμμενα)

 

Αλλά ακόμα και το deus ex παίζει μια χαρά και σε παλιές κάρτες και ας είναι πολύ βαρύ στο ultra

 

 

Οπότε το θέμα είναι ότι για πολύ κόσμο δεν υπάρχει φοβερή ανάγκη για αναβάθμιση.

Αν είναι να αναβαθμίσει κάνεις θα πρέπει να νιώσει ότι άξιζει το κόπο πλέον, διαφορετικά λεφτά για πέταμα δεν παίζουν και όχι μόνο ελλαδα αλλά γενικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Mafia 3 έχει πολύ χαμηλές απαιτήσεις οπότε λογικά θα πηγαίνει αέρας και το dishonored επίσης δεν έχει απαιτήσεις, κρίνοντας και από το ιστορικό και των δύο παιχνιδιών θα τρέχουν παραπάνω από καλά. Άντε να κρατήσει κάποιος μια πισινή για το Mafia επειδή το φτιάχνει διαφορετικό studio αυτή τη φορά. Επίσης βγαίνουν πολύ περισσότεροι τίτλοι αυτό και τον άλλο μήνα, όπως π.χ. το Gears of War 4 το οποίο πιστεύω θα 'ναι το επόμενο βαρύ παιχνίδι για φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Forza αν είναι σαν αυτό που έβγαλαν θα είναι οκ βέβαια μια καλή κάρτα θα ήταν επιθυμητή

 

Το gears το είχα ξεχάσει, εκεί όντως μπορεί να πέσει κλάμα αλλά όχι απαραίτητα να επισπεύσει την αναβάθμιση σε κακή τιμή

 

Το παίζεις και αργότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κάρτα την αγοράζεις για να παίζει ικανοποιητικά όλα τα παιχνίδια που σε ενδιαφέρουν στην ανάλυση και στα settings που σε ενδιαφέρουν. Άρα εννοείται πως για ένα παιχνίδι δεν θα κάνεις GPU upgrade εκτός και αν μιλούσαμε για νέο Crysis(Με mods) όπου εκεί εγώ προσωπικά θα τα έσκαγα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μην πληρωσει καποιος 450 ευρω για μια 1070 μονο και μονο για το gears . 

 

Εννοείται ότι θα πάρει κάποιος μία τέτοια κάρτα για ΟΛΑ τα παιχνίδια και μελλοντικά και τωρινά και όχι μόνο για ένα που του αρέσει!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εννοείται, αλλά όσο δε προβλέπεται κάτι που θα μας πετάξει τα μάτια έξω στο άμεσο μέλλον μπορούμε να το σκεφτούμε με την ησυχία μας και πιο ψύχραιμα και όχι να ορμήξουμε με τα μούτρα στις νέες κυκλοφορίες 

 

εγώ συνεχίζω και το σκέφτομαι πάντως :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα ,θα επανέλθω με εντυπώσεις σε games,temps κλπ.

 

Καλορίζικη...καλά games και μακράν η καλύτερη υλοποίηση σε rx480 για μένα..... B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...