Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω συνδέσει όπως προείπα το μόνιτόρ μου με καλώδιο display to hdmi. Και το χρησιμοποιώ ως second screen. Βλέπω όμως ότι δεν έχω ήχο. Έχει γούστο να μην μεταφέρει και ήχο το display port στο μόνιτορ. Μπορεί να με πει κάποιος. Αλλιώς έκανα πατάτα!!


Στην TV μου, κανονικά ακούγεται ο ήχος. Και όταν κάνω speakers test ακούγονται από το software program κανονικά ακούγονται όταν βλέπω από το μόνιτορ. Αλλά μόνο αυτό. Από καμία άλλη πηγή, video, youtube, απλοί ήχοι των windows δεν ακούγεται ήχος. Τι στο καλό συμβαίνει; Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει;


Το βρήκα! Από το control panel audio devices έπρεπε να διαλέξω speakers out!!! Τι να πω ρε γμτ!!! Χαχαχα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικια μου παραληψη.Για τις 8αρες αναφερομαι.Αρα xfx>saphire?

 

Αν πας σε XFX 8αρα, νομιζω αυτη ειναι καλη περιπτωση*

 

*εκτος αν εχει καποιο κουσουρι που δε γνωριζω

 

Btw τις νεες καρτες παιζει να τις δουμε με κανα game δωρο πχ BF1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Έχουμε ιδέα πότε και αν θα δούμε φυσιολογικές τιμές rx480 στην Ελλάδα; Είναι απλησίαστες ειδικά οι καλές υλοποιήσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια,τι ρωτατε ποτε θα πεσουν οι τιμες?ειναι κανεις μαντης να ξερει?

Απλα περιμενετε να πεσουν και οταν κρινετε οτι ειναι μεσα στο ποσο που ειστε διαθεσιμοι να δωσετε,τη τσιμπατε.

Αλλιως παιρνετε οτι αλλο κρινετε value τοτε.

Δε μπορει να σου πει καποιος οτι σε 3 μηνες θα εχουν πεσει 50Ε.

Σιγουρα οσο περιμενεις ,θα βελτιωθει η κατασταση απο διαθεση και τιμες.

Ουτε καν στο εξωτερικο δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Έχουμε ιδέα πότε και αν θα δούμε φυσιολογικές τιμές rx480 στην Ελλάδα; Είναι απλησίαστες ειδικά οι καλές υλοποιήσεις..

Αν λάβεις υπόψην πως δεν έχουμε καλά καλά διαθεσιμότητα,τότε σε κάνα 2μηνο.? ίσως..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δικια μου παραληψη.Για τις 8αρες αναφερομαι.Αρα xfx>saphire?

 

Αν πας σε XFX 8αρα, νομιζω αυτη ειναι καλη περιπτωση*

 

*εκτος αν εχει καποιο κουσουρι που δε γνωριζω

 

Btw τις νεες καρτες παιζει να τις δουμε με κανα game δωρο πχ BF1?

Εγώ πήρα την XFX 480 GTR Black Edition στα 320€ από Caseking.de (πήραμε 2, οπότε 10€ μεταφορικά).

 

Καλύτερα να αγοράσεις κάποια GTR έκδοση, καθώς η XFX ισχυρίζεται ότι έχει καλύτερης ποιότητας ηλεκτρονικά σε σχέση με την απλή και ουσιαστικά μηδενικό coil whine.

 

Δες αυτή https://geizhals.eu/xfx-radeon-rx-480-gtr-rx-480p8dfa6-a1485002.html

 

Το έψαξα αρκετά την τελευταία εβδομάδα και νομίζω είναι η καλύτερη υλοποίηση, ειδικά σε σχέση με τα χρήματα που ζητάει. Με λίγο ψάξιμο στο YouTube θα βρεις κάποια βίντεο με benches και σχόλια, δυστυχώς η XFX δεν έστειλε κάρτες σε reviewers.

 

Οι Asus και MSI είναι καλές, αλλά παράλληλα αρκετά ακριβότερες και μη διαθέσιμες.

Επεξ/σία από djuan1988
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για AMD friendly παιχνίδι μέχρι αηδίας έτσι, μέχρι και ο σάπιος DX11 driver της AMD τα πάει καλύτερα από της NVIDIA. Επίσης το test είναι λίγο fail γιατί τέσταραν με high και όχι ultra. Το θέμα είναι όπως φαίνεται, ότι στο Deus Ex δεν έχει νόημα το DX12, αφού οι GPUs βαράνε ήδη 100% usage με DX11. Δεν υπάρχουν περιθώρια για βελτίωση(Άντε 4-5FPS το πολύ για τις κόκκινες).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GG

 

29blj45.png

Οταν σας τα λεγαν καποιοι οτι η 480 φτανει 1070 πριν καν βγει η 480,δε τους πιστευτατε  :P  :P

Μιλάμε για AMD friendly παιχνίδι μέχρι αηδίας έτσι, μέχρι και ο σάπιος DX11 driver της AMD τα πάει καλύτερα από της NVIDIA. Επίσης το test είναι λίγο fail γιατί τέσταραν με high και όχι ultra. Το θέμα είναι όπως φαίνεται, ότι στο Deus Ex δεν έχει νόημα το DX12, αφού οι GPUs βαράνε ήδη 100% usage με DX11. Δεν υπάρχουν περιθώρια για βελτίωση(Άντε 4-5FPS το πολύ για τις κόκκινες).

Το θεμα ειναι τωρα που στο καινουργιο ps4 μπηκε ουσιαστικα μια 480,τα μισα games ετσι θα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι προηγούμενες κονσόλες GCN έχουν, θα δούμε πως θα πάει το πράγμα. Στο BF1 πάντως μέχρι στιγμής το DX12 κάνει κακό και στους δύο και γενικά το API έχει πολύ μέλλον απ' ότι φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς οφείλεται στο γνωστό πρόβλημα με async της nvidia


http://ext3h.makegames.de/DX12_Compute.html

Και για να μη κατηγορηθώ ότι διαλέγω πηγές … από τον Ανδρέα  …

Βεβαία κάποιες γνώσεις πληροφορικής απαιτούνται για το διάβασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...