Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μα το λεμε δεν το κρυβουμε. Ενταξει δεν ειμαστε και τοσο ψωνια να το εχουμε υπογραφη βεβαια σαν μερικους.

Καλά μην το λες και τόσο κρύψε το λίγο άμα θέλανε ανεμιστηράκι θα πήγαιναν στο Lidl

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αδερφε θες να σου πω ποσο πηρα την 1070ti?

570 μειον το origins 530. Μειον φπα παμε στα 420. Την εβαλα και στα εξοδα και μου βγηκε κατω απο 200 ευρω. Πριν 1 χρονο ολα αυτα. Συστημα 1950 ευρω μου βγηκε κατω απο 600 στο τελος αφαιρεση φπα και εξοδα. Αστο.

Εγώ πάλι μου την είχε κάνει δώρο μια 45αρα γιατί είμαι ωραίο τεκνό. Άστο. Πάλι κωτσος πιάστηκες. Αντιο

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

Καλά το τούμπανο άστο να το πουν αυτοί που το χουν αλλά ξέχασα αυτοί δεν βγαίνουνε να κάνουν έτσι όπως κάνεις εσύ

Καλά, κάθεσαι και συζητάς με άτομο που παρουσίαζε την οθόνη του (έχω την ίδια και είναι απλά αξιοπρεπής, τίποτα παραπάνω) ως το holy grail των οθονών; 

Για να μην θυμηθώ αλλά μαργαριτάρια που έχει πετάξει κατά καιρούς.

Άστο, ρε Θοδωρή, μην ασχολείσαι. Δεν θα βγάλεις άκρη. 

On topic: η vega, με λίγο σκάλισμα, έχει πράγματα να δώσει. Την 1080ti δεν την βλέπει, αλλά στην τιμή των 500 ευρώ ας πούμε είναι λουκούμι. 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DEADLAZARUS είπε

Καλά, κάθεσαι και συζητάς με άτομο που παρουσίαζε την οθόνη του (έχω την ίδια και είναι απλά αξιοπρεπής, τίποτα παραπάνω) ως το holy grail των οθονών; 

Για να μην θυμηθώ αλλά μαργαριτάρια που έχει πετάξει κατά καιρούς.

Άστο, ρε Θοδωρή, μην ασχολείσαι. Δεν θα βγάλεις άκρη. 

On topic: η vega, με λίγο σκάλισμα, έχει πράγματα να δώσει. Την 1080ti δεν την βλέπει, αλλά στην τιμή των 500 ευρώ ας πούμε είναι λουκούμι. 

Έχεις δίκιο

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τακηδες δεν βαρεθήκατε να τσακώνεστε για πρασινες και κοκκινες?

Και η vega 64 τουμπανο ειναι αλλα και η 1070ti.

Σε odyssey βεβαια η 1070ti που πέρασε απο τα χερια μου μετα απο την 64 το έτρεχε πιο smooth.

Η vega που ειχα σε αλλα παιχνιδια κερνάνε πονο.

Αλλα πανω κατω αναλογα το game ειναι περιπου ιδια επιπεδα.

Ειρηνη υμιν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άμα πουν ότι ανακοινώσουν νέες κάρτες θα δώσουν και ημερομηνία που θα είναι διαθέσιμες για αγορά

Επεξ/σία από birel-motosport
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Ρε τακηδες δεν βαρεθήκατε να τσακώνεστε για πρασινες και κοκκινες?

Και η vega 64 τουμπανο ειναι αλλα και η 1070ti.

Σε odyssey βεβαια η 1070ti που πέρασε απο τα χερια μου μετα απο την 64 το έτρεχε πιο smooth.

Η vega που ειχα σε αλλα παιχνιδια κερνάνε πονο.

Αλλα πανω κατω αναλογα το game ειναι περιπου ιδια επιπεδα.

Ειρηνη υμιν

Στην Ελλάδα πρέπει να θάψουμε το άλλο για να νιώσουμε ο, τι πήραμε το καλύτερο. Ο Arkin πρόσφατα έκανε πόσα άτομα σε άλλο θέμα σχετικά με προσφορά vega 64 να βγουν απο τα ρούχα τους. Πιο κουραστικός πεθαινεις. Τον έφτυναν και νόμιζε ότι έβρεχε. Ακούω και λέξεις '' σαπακι'' και απλά γελάω. Βρε ποιον μου θυμίζει? Τελείωσαν την ίδια σχολή? 

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Ρε τακηδες δεν βαρεθήκατε να τσακώνεστε για πρασινες και κοκκινες?

Και η vega 64 τουμπανο ειναι αλλα και η 1070ti.

Σε odyssey βεβαια η 1070ti που πέρασε απο τα χερια μου μετα απο την 64 το έτρεχε πιο smooth.

Η vega που ειχα σε αλλα παιχνιδια κερνάνε πονο.

Αλλα πανω κατω αναλογα το game ειναι περιπου ιδια επιπεδα.

Ειρηνη υμιν

Ολα τα AC γενικα ευνοουν τις nvidia. Το vulkan παει τραινο με vega αλλα παει πιο τραινο με turing απο το wolfenstein που ειδαμε. Αν γινονταν σωστο undervolt απο την amd με σωστα ρευματα και επιδοσεις στις τιμες που ειναι τωρα πριν ενα χρονο κανεις δεν θα ελεγε τιποτα. Σκεψου οι vega εχουν 1.5 χρονο στην αγορα και οι τιμες τωρα αρχισαν να πεφτουν. Ακομα περιμενουν drivers για να παιξουν σωστα. Μου θυμιζει παλιοτερο σκηνικο με 390 και 970 που η 390 στα specs ηταν τουμπανη με 512bit με 275w καταναλωση και η 970 να της ριχνει στα αυτια. Ιδιο σκηνικο ακριβως. Καλες οι κοντριτσες εχουν το χαβαλε τους παντως.

5 λεπτά πριν, billeiros είπε

Στην Ελλάδα πρέπει να θάψουμε το άλλο για να νιώσουμε ο, τι πήραμε το καλύτερο. Ο Arkin πρόσφατα έκανε πόσα άτομα σε άλλο θέμα σχετικά με προσφορά vega 64 να βγουν απο τα ρούχα τους. Πιο κουραστικός πεθαινεις. Τον έφτυναν και νόμιζε ότι έβρεχε. Ακούω και λέξεις '' σαπακι'' και απλά γελάω. Βρε ποιον μου θυμίζει? Τελείωσαν την ίδια σχολή? 

Τα ιδια κανεις και εσυ ενω ξερεις οτι εχεις χειροτερο προιον και το ακριβοπληρωσες. Σου εβαλα βιντεο live και δεν τα δεχεσαι. Εβαλες βιντεο απο οτι να ναι καναλι με ξερα νουμερα. Μαντεψε ποιος ειναι για φτυσιμο. Καλα σε κανει ο psycho καθε φορα που του πας κοντρα.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Ολα τα AC γενικα ευνοουν τις nvidia. Το vulkan παει τραινο με vega αλλα παει πιο τραινο με turing απο το wolfenstein που ειδαμε. Αν γινονταν σωστο undervolt απο την amd με σωστα ρευματα και επιδοσεις στις τιμες που ειναι τωρα πριν ενα χρονο κανεις δεν θα ελεγε τιποτα. Σκεψου οι vega εχουν 1.5 χρονο στην αγορα και οι τιμες τωρα αρχισαν να πεφτουν. Ακομα περιμενουν drivers για να παιξουν σωστα. Μου θυμιζει παλιοτερο σκηνικο με 390 και 970 που η 390 στα specs ηταν τουμπανη με 512bit με 275w καταναλωση και η 970 να της ριχνει στα αυτια. Ιδιο σκηνικο ακριβως. Καλες οι κοντριτσες εχουν το χαβαλε τους παντως.

Οι Custom vegas με uv-oc παιζουν καλη μπαλα και κοντραρουν στα ισα 1070ti-1080 και φτανουν κοντα στην 2070

Η τιμη τους τις χαλασε και το βλαμμένο bios που τους κουμπωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, azazil1190 είπε

Οι Custom vegas με uv-oc παιζουν καλη μπαλα και κοντραρουν στα ισα 1070ti-1080 και φτανουν κοντα στην 2070

Η τιμη τους τις χαλασε και το βλαμμένο bios που τους κουμπωσαν.

Απο την αρχη αυτο γραφω αλλα αν δεν καταλαβαινει ο αλλος. Αν ειχαν 350 και 400 οταν βγηκαν και ειχαν σωστο bios θα ελεγαν και δεν θα ειχαμε το φιασκο που εγινε. Δηλαδη ειναι δυσκολο για την amd να βαλει ενα σωστο bios οπως κανει η nvidia? Τωρα στα τελειωματα τους της δινουν και με δωρο 3 παιχνιδια. Μπας και φυγουν απο τα ραφια.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Arkin είπε

Ολα τα AC γενικα ευνοουν τις nvidia. Το vulkan παει τραινο με vega αλλα παει πιο τραινο με turing απο το wolfenstein που ειδαμε. Αν γινονταν σωστο undervolt απο την amd με σωστα ρευματα και επιδοσεις στις τιμες που ειναι τωρα πριν ενα χρονο κανεις δεν θα ελεγε τιποτα. Σκεψου οι vega εχουν 1.5 χρονο στην αγορα και οι τιμες τωρα αρχισαν να πεφτουν. Ακομα περιμενουν drivers για να παιξουν σωστα. Μου θυμιζει παλιοτερο σκηνικο με 390 και 970 που η 390 στα specs ηταν τουμπανη με 512bit με 275w καταναλωση και η 970 να της ριχνει στα αυτια. Ιδιο σκηνικο ακριβως. Καλες οι κοντριτσες εχουν το χαβαλε τους παντως.

Τα ιδια κανεις και εσυ ενω ξερεις οτι εχεις χειροτερο προιον και το ακριβοπληρωσες. Σου εβαλα βιντεο live και δεν τα δεχεσαι. Εβαλες βιντεο απο οτι να ναι καναλι με ξερα νουμερα. Μαντεψε ποιος ειναι για φτυσιμο. Καλα σε κανει ο psycho καθε φορα που του πας κοντρα.

Εγώ δε μπήκα στο νήμα της nvidia να πω ο, τι είναι αποτυχημένα τα προϊόντα της και να περιαυτολογησω για το αερόθερμο μου. Ζεσταίνει καλά τώρα? Κράτα καλά την ομπρέλα σου. Εκεί στονήμα Turing τους ζηλεύεις? Γιατί δεν παίρνεις μια βρε κι εσύ? Με την εταιρία ένα εικοσάρικο θα σου βγει. Κρίμα ειναι

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, billeiros είπε

Στην Ελλάδα πρέπει να θάψουμε το άλλο για να νιώσουμε ο, τι πήραμε το καλύτερο. Ο Arkin πρόσφατα έκανε πόσα άτομα σε άλλο θέμα σχετικά με προσφορά vega 64 να βγουν απο τα ρούχα τους. Πιο κουραστικός πεθαινεις. Τον έφτυναν και νόμιζε ότι έβρεχε. Ακούω και λέξεις '' σαπακι'' και απλά γελάω. Βρε ποιον μου θυμίζει? Τελείωσαν την ίδια σχολή? 

Εισαι ignore οποτε please μην απαντας σε ποστ μου. 

 

 

Screenshot_2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Εισαι ignore οποτε please μην απαντας σε ποστ μου. 

Screenshot_2.png

Αχ γιατι μου το κάνες αυτο? Πως θα ζήσω τώρα? Και αφού είμαι ignored τι σε νοιάζει τι κάνω? Χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Εγώ σε μπήκα στο νήμα της nvidia να πω ο, τι είναι αποτυχημένα τα προϊόντα της και να περιαυτολογησω για το αερόθερμο μου. Ζεσταίνει καλά τώρα? Κράτα καλά την ομπρέλα σου. Εκεί στο βήμα Turing τους ζηλεύεις? Γιατί δεν παίρνεις μια βρε κι εσύ? Με την εταιρία ένα εικοσάρικο θα σου βγει. Κρίμα ειναι

Εγω παντος πήρα 2.

Μια 2080 και μια 2070😆

Εαν το navi αξιζει θα τιμήσω και ενα απο αυτα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...