Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Dragonitelvl100 είπε

οτι ειπε ο κωστας. Βεβαια το θεμα το εχω και εγω που οταν κλεινω το πισι και το ξανανοιγω τα ρολογια στο wattman ειναι στοκ και η ταση. το power limit και το φαν curve μ τα κραταει . περιεργα πραγματα ..

Μου τα εκανε σε κατι beta drivers που ειχα περασει, αλλα με το 19.4.3 δεν εχω τετοιο θεμα. Δοκιμαστε αλλον driver ισως, η αλλιως μεσω afterburner.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω ειμαι ετσι τωρα με πολυ επιθετικο φαν κιουρβ αλλα κ παλι για αυτα τα σεττινγκς βαραει μεχρι 75 βαθμους ειναι φυσιολογικο?

rtydyrdy.jpg

Επεξ/σία από kromozone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kromozone είπε

μια χαρα εχει 2 ανεμιστηρες ακριβως κατω απο ρτην καρτα που βαζουν αερα 

Δοκίμασε με ανοιχτό το πλαινό καπάκι, αν έχεις μεγάλη διαφορά στη θερμοκρασία, πρέπει να βελτιώσεις το airflow 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα αυτο ηταν ειχα βαλει τους ανεμιστηρες κατω απο την καρτα αναποδα και τραβαγανε αερα αντι να βαζουν η καρτα πνιγοταν κτλ κτλ τωρα με τα σεττινγκς που ανεβασα πιο πανω ζητημα να ανεβαζει 60 βαθμους!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, kromozone είπε

τελικα αυτο ηταν ειχα βαλει τους ανεμιστηρες κατω απο την καρτα αναποδα και τραβαγανε αερα αντι να βαζουν η καρτα πνιγοταν κτλ κτλ τωρα με τα σεττινγκς που ανεβασα πιο πανω ζητημα να ανεβαζει 60 βαθμους!!!

σσσωραιος :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

σσσωραιος :lol:

χαχαχαχα ασ το δουλεμα λεμε χαχαχα εν το μεταξυ ξεμεινα με την rx 570 της κοπελας μου γιατι η νανο μας αφησε χρονους ( βγαζει artifacts κ κοιταζω τη καρτα να παρω δηλαδη να διαλεξω μια high end amd η nvidia η να περιμενω τα navi 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kromozone είπε

χαχαχαχα ασ το δουλεμα λεμε χαχαχα εν το μεταξυ ξεμεινα με την rx 570 της κοπελας μου γιατι η νανο μας αφησε χρονους ( βγαζει artifacts κ κοιταζω τη καρτα να παρω δηλαδη να διαλεξω μια high end amd η nvidia η να περιμενω τα navi 

περιμενε τουλαχιστον μεχρι την παρουσιαση τους και βλεπεις.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως με ανησυχησε  λιγακι αυτο που ειπε η lisa su οτι ο navi θα κοστιζει λιγοτερο της radeon vii (η οποια εχει τσιμπημενη τιμη)σαν να ηθελε να μας πει ξεχαστε τα 250 ευρω για midrange gpu 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kostas_anes είπε

Τι σε οδηγει σε αυτο το συμπερασμα?

οτι ολα τα λικς ας πουμε.. λενε μαλλον καλοκαιρι ναβι 10 και του χρονου το 20 κ ειναι κ λογικο γιατι εχουν και την vii στην αγορα φρεσκια η θα πρεπει να βγαλουν μια αρκετα πιο δυνατη απο την εφταρα και να πεσει η τιμη της εφταρας η να χαντακωσουν την εφταρα τελειως

4 ώρες πριν, nikos5800 είπε

παντως με ανησυχησε  λιγακι αυτο που ειπε η lisa su οτι ο navi θα κοστιζει λιγοτερο της radeon vii (η οποια εχει τσιμπημενη τιμη)σαν να ηθελε να μας πει ξεχαστε τα 250 ευρω για midrange gpu 

δεν καταλαβα ακριβως τι σε ανησυχει μιλησε συνολικα για το navi δηλαδη και για το 10 κ για το 20 η μονο για την high end - enthusiast εκδοση? θεωρω οτι με το navi η amd παιζει τα τελευταια της χαρτια για τους gamers στο pc αν δεν κανει φιλικες κινησεις πρως τους χρηστες το παιχνιδι τελειωνει τι εννοω με το φιλικες κινησεις ( στοκ σεττινγκς μην ενεργοβορα κ υψηλα ρολογια) οχι να πρεπει να ψαχτεις με το wattman για να κανεις την καρτα αεροπλανο γιατι γινονται αεροπλανα αλλα δεν ασχολουνται ολοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...