Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nvidia says that the GTX 1080 is faster than the Titan X, three times as power efficient and twice as effective at rendering virtual reality content. Nvidia’s Titan X currently retails for $1,000. The GTX 1080 will cost $599 at launch.

 

Μου εξηγείς πως το $599 της 1080 founder έγινε ξαφνικά +750€??

 

Μια καλή εξήγηση θα ήταν ο λόγος προσφορά/ζήτηση. Αλλά αν μου δώσεις αυτήν την εξήγηση τότε θα είσαι ένα ακόμα fan boy για μένα!!

 

Η nvidia είχε πει: 599$ η 1080 και 699$ η 1080 Founders edition.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Nvidia says that the GTX 1080 is faster than the Titan X, three times as power efficient and twice as effective at rendering virtual reality content. Nvidia’s Titan X currently retails for $1,000. The GTX 1080 will cost $599 at launch.[/size]

 

Μου εξηγείς πως το $599 της 1080 founder έγινε ξαφνικά +750€??

 

Μια καλή εξήγηση θα ήταν ο λόγος προσφορά/ζήτηση. Αλλά αν μου δώσεις αυτήν την εξήγηση τότε θα είσαι ένα ακόμα nvidia fan boy για μένα!!

Τα 599$ είναι για τις custom, η Founders είναι στα 699...

 

699$=615,70 Euro χωρίς ΦΠΑ και με pure ισοτιμία (χωρίς δλδ προμήθεια που παίρνει η τράπεζα) ή άλλα έξοδα...

 

615,70 + 24% ΦΠΑ = 763,468

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nvidia says that the GTX 1080 is faster than the Titan X, three times as power efficient and twice as effective at rendering virtual reality content. Nvidia’s Titan X currently retails for $1,000. The GTX 1080 will cost $599 at launch.

 

Μου εξηγείς πως το $599 της 1080 founder έγινε ξαφνικά +750€??

 

Μια καλή εξήγηση θα ήταν ο λόγος προσφορά/ζήτηση. Αλλά αν μου δώσεις αυτήν την εξήγηση τότε θα είσαι ένα ακόμα nvidia fan boy για μένα!!

 

 

Μια άλλη καλή εξήγηση θα ήταν οτι οι τιμές που λένε οι εταιρίες είναι χωρίς φόρους και άλλα κόστη.

Επίσης οτι οι αμερικάνικες εταιρίες τιμολογούν με $1=€1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η nvidia είχε πει: 599$ η 1080 και 699$ η 1080 Founders edition.

 

Ναι την founders δεν την βάζω καν μέσα...εγω βλέπω ίδιες τιμές και πιο πάνω στις custom !

Μια άλλη καλή εξήγηση θα ήταν οτι οι τιμές που λένε οι εταιρίες είναι χωρίς φόρους και άλλα κόστη.

Επίσης οτι οι αμερικάνικες εταιρίες τιμολογούν με $1=€1

Οι φόρος στην Γερμανία είναι 19% ,πάλι υπάρχει καπέλο στις κάρτες. Το μόνο σίγουρο το κέρδος που αποσκοπούν και καλά κάνουν..Εκεί να καταλήξω εγώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το visionstudio την είχε και 900+ στην αρχή την 980.

Εγω την ASUS gtx980 StriX την πηρα απο Vision Studio στα 600 Ευρώ κάπου και μάλιστα σχετικά νωρίς. Ισως οταν δεν υπήρχε stock στην αρχή να ήταν 900+ γιατί στο skroutz που ειχα δει αν θυμάμαι σωστά γύρω στα 700 την είχε.  

 

Aaaa μάλλον ο αλγόριθμος των τιμών στην αρχή πλέον είναι ο εξής. Τιμή νέας σειράς=προηγούμενη σειρά σε ευρώ. Π.χ gtx980780 Ευρώ , gtx1080=980 Ευρώ. 

Αρα προβλέπω εγω τώρα στο Ελλάντα gtx11801080Ευρώ κάπου το 2017.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι την founders δεν την βάζω καν μέσα...εγω βλέπω ίδιες τιμές και πιο πάνω στις custom !

 

Καταρχήν... την founders ΕΣΥ την ανέφερες.

 

 

Μου εξηγείς πως το $599 της 1080 founder έγινε ξαφνικά +750€??

 

 

Η διαφορά τιμής υπήρχε πάντα σε launch. Μετά θα πέσει στα ίδια περίπου σε ευρώ, δηλαδή γύρω στην σημερινή τιμή της 980ti. 1 προς 1 (δολάριο:ευρώ) είναι οι τιμές συνήθως όταν ομαλοποιηθούν. Κάποια στιγμή θα κοστίζει γύρω στα 600 ευρώ. Αυτό δεν είναι τωρινό φαινόμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Οσοι αργόσχολοι δεν έχετε τίποτα καλύτερο να κάνετε παρά να μηρυκάζεται το θέμα των τιμών, ο καιρός είναι υπέροχος για καμιά βουτιά στην θάλασσα σαν εναλλακτική.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Οσοι αργόσχολοι δεν έχετε τίποτα καλύτερο να κάνετε παρά να μηρυκάζεται το θέμα των τιμών, ο καιρός είναι υπέροχος για καμιά βουτιά στην θάλασσα σαν εναλλακτική.

Πλάκα μου κάνεις εδώ έχει καταιγιδα.. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Οσοι αργόσχολοι δεν έχετε τίποτα καλύτερο να κάνετε παρά να μηρυκάζεται το θέμα των τιμών, ο καιρός είναι υπέροχος για καμιά βουτιά στην θάλασσα σαν εναλλακτική.

Εγώ θα έλεγα να κλείσετε τα PC σας με τέτοιο καιρό μήπως φάτε κάνα κεραυνό! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 599$ είναι για τις custom, η Founders είναι στα 699...

 

699$=615,70 Euro χωρίς ΦΠΑ και με pure ισοτιμία (χωρίς δλδ προμήθεια που παίρνει η τράπεζα) ή άλλα έξοδα...

 

615,70 + 24% ΦΠΑ = 763,468 + 150 έξοδα καταστήματος.

Fixed :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος αλλος εχει ενθουσιαστει με την νεα τεχνολογια Ansel?

Στο λινκ παρακατω μπορειτε να κατεβασετε 1 φωτογραφια η οποια ειναι τραβηγμενη με Ansel στο Witcher 3.

1.72Gb....1 φωτογραφια :shock: http://images.nvidia.com/geforce-com/international/images/050616-geforce-dot-com/nvidia-ansel/the-witcher-3-wild-hunt-nvidia-ansel-super-resolution-screenshot-001_png.zip

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δηλαδή ένα μήνα μετά το launch την πήρες 385€?

Launch Date 18 Σεπτεμβρίου, η απόδειξη λέει 10 Οκτωβρίου, οπότε λιγότερο από μήνα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...