Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστός.Τραγικοί λίγο στην evga με αυτό το θέμα.

 

Εντελώς...ειδικά όταν μιλάμε για την evga που είναι αποκλειστική πάροχος nvidia υλοποιήσεων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντελώς...ειδικά όταν μιλάμε για την evga που είναι αποκλειστική πάροχος nvidia υλοποιήσεων!

Εχουν αλλη υλοποιηση και με backplate.

Ετσι κανουν συνηθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν αλλη υλοποιηση και με backplate.

Ετσι κανουν συνηθως.

Kαμμία στο site απο τις 4 δεν έχει όμως.Και όταν δεν σου βάζει σεκάρτα 300 και 320 ευρώ backplate είναι γυφτιά.

Λογικά ναι θα βγάλει την SSC και θα βάλει backplate..και θα ζητάει κάνα 350ρι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν αλλη υλοποιηση και με backplate.

Ετσι κανουν συνηθως.

 

300 ευρώ gpu και συγκεκριμένα η FTW (από τις καλύτερες δηλαδή για μένα) υλοποίηση της evga και να μην έχει backplate απλά απαράδεχτοι.....Έλεος ένα backplate είναι....ας βάλουν στην kingpin edition τότε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δε ξερω και κατα ποσο εχουν αναγκη αυτες...

Εν τω μεταξυ δε προσεξα οτι ηταν η 1060,νομιζω οτι ηταν 980 και εκει επαιζε αυτο με το backplate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι φίλε μου τι θέλεις από ένα pc.εγω προσωπικά θέλω να εχει την τελευταία λέξη της τεχνολογίας γτ είμαι απαιτητικός gamer.γιαυτο κ πηρα 1080 πληρωνοντας το ανάλογο κόστος.αν ήθελα ενα πιο χαλαρό σύστημα θα καθόμουν με την 970 που είχα.

Ο καθένας αγοράζει με βάση τις απαιτήσεις του κ την οικονομική του δυνατότητα.

Τώρα τα 250 με 300 κατοστάρικα παραπάνω δεν τα λιπηθηκα καθόλου γτ το σύστημα κ οι επιλογές μ με δικαίωσαν με τις επιδόσεις του.

Καλύτερες επιδόσεις σε βάθος χρόνου δεν νομίζω αν επιλέγω δεύτερες κάρτες γραφικών .....πιο γεμάτη τσέπη σε βάθος χρόνου σίγουρα

Αλλά δυστυχώς οι top κάρτες πληρώνονται ακριβά στην Ελλάδα

Θες την τελευταία λέξη της τεχνολογίας αλλά ήσουν με 970... Και τώρα με 1080 τη στιγμή που υπάρχει TitanX (Pascal) :P
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες την τελευταία λέξη της τεχνολογίας αλλά ήσουν με 970... Και τώρα με 1080 τη στιγμή που υπάρχει TitanX (Pascal) :P

δεν του αρεσει να εχει τον τελευταιο λογο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τηλ από το MGManager και μου είπαν ότι η EVGA τους είπε να τρέξω benchmark 24 ώρες(ΛΟΛ απλά) και να ενεργοποιήσω το V-Sync. Το V-Sync άντε πάει στο καλό γιατί μπορεί να νομίζουν ότι παίζω κάνα παλιό παιχνίδι που βαράει 500 frames και ακούγεται, αλλά το 24ωρο benchmark τι φάση ; Τώρα περιμένει απάντηση για το πως θα την στείλουν, αν την στείλουμε απευθείας ή μέσω του προμηθευτή τους που στην δεύτερη περίπτωση θα κάνει κάνα μήνα συν η όλη ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι με το 24-ωρο εννοούν συνεχής καταπόνηση. Εάν έχεις κάποιο μετροπρόγραμμα που να τρέχει σε συνεχή loop μπορείς να το δοκιμάσεις. Η απλή μετάφραση ωστόσο είναι ότι ευελπιστούν ότι καταπονώντας τόσο την κάρτα το coil whine θα εξαφανιστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει αυτό που λένε.Τελοσπάντων έχει πιθανότητες επιτυχίας.Παλιότερα είχα αφήσει μισή μέρα τη 290 σε ένα μενού παιχνιδιού και από τότε δεν άκουσα πάλι τίποτα.Πριν ξεκινήστε την ταλαιπωρία, δοκιμάσετε το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...