Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταλαβα πως το ειπες Sheogorath no worries απλα ειπα να πω κ αναλυση γιατι οντως ξεχασα να το αναφερω μιας κ παιζει σημαντικο ρολο κ αυτη στα fps που θα δεις χωρια πως καθε παιχνιδι ειναι διαφορετικο.

 

https://www.computerbase.de/2016-06/nvidia-geforce-gtx-1070-test/4/#abschnitt_benchmarks_in_1920__1080_und_2560__1440

 

Μπορείς να επιλέξεις στο πρώτο chart ανάμεσα σε 1080p & 1440p και από κάτω να δεις τις επιδόσεις ανά παιχνίδι από το drop down menu.

Αλλα ευτυχως υπαρχει ενας αιλουρος και μας εφτιαξε μεσημεριατικα..ευχαριστω ρε εσυ...

Αν και λεει μονο για founders υποθετω με τις τοπ υλοιποιησεις να μιλαμε για 5 fps πανω μεσο ορο απο την founders σε 2k??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι τον κρέμασες τι τον παλούκωσες οι διαφορές. Μπορείς άνετα να το χρησιμοποιήσεις για δικό σου μπούσουλα ή και να ψάξεις στην ιστοσελίδα τους για πιο πρόσφατα reviews. Να σημειώσω για άλλη μια φορά ότι τα εκάστοτε αποτελέσματα σε τέτοια αποτελέσματα είναι αποτέλεσμα σύνθεσης και ρυθμίσεων στα παιχνίδια/μετροπρογράμματα που χρησιμοποιούνται. Προσωπικά από εμπειρία βρίσκονται τα αποτελέσματα του computerbase.de μέσα στα πλαίσια μιας αντικειμενικής θεώρησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το περιμενα οτι οι διαφορες θα ειναι πολυ μικρες μεταξυ υλοποιησεων απλα ειπα να ρωτησω καλου κακου για να παρω μια ιδεα κατα ποσο αξιζει τα παραπανω λεφτα αυτη η μικρη διαφορα επιδοσεων.

Παντως με κατατοπισες για να εχω ενα μεσο ορο ρε παιδι μου κ σε ευχαριστω για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1060 για 1080p λεει αρκετα; Ειχα 770 πριν θα δω διαφορα; Θα παρω την gaming gigabyte 6gb αμα ειναι.

Διαφορες θα δεις απο την 770 που εχεις.Οχι γιγαντιες βεβαια αλλα θα δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1060 για 1080p λεει αρκετα; Ειχα 770 πριν θα δω διαφορα; Θα παρω την gaming gigabyte 6gb αμα ειναι.

 

20fps+ τουλάχιστον+όλα ultra.

 

 

Gtx 770->Gtx 960

 

Gtx 1060->Gtx 980

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CPU 6700K 4.5GHz

VGA MSI 1080 Gaming X μαμα ρολογια.

 

Far Cry 4, τα παντα ολα Ultra High και φυσικα 4K αναλυση.

Το παιχνιδι παιζει απο 58 μεχρι και 72 frame αναλογα την σκηνη.

Κατα κυριο λογο τα frame μου ειναι σταθερα πανω απο 60.

 

Συντομα και αλλα παιχνιδια.

 

 

2aik6s1.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

benchmarks υπάρχουν γιατί όλη αυτή η ταλαιπωρία απο τους μέν και η κόντρα απο τους δέ.?

 

Καμία κόντρα, εμένα προσωπικά δεν με χαλάει να δω πως τρέχει το τάδε παιχνίδι σε χρήστες εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφύγατε και ξεφύγατε και πολύ. Στον επόμενο τόνο για παρόμοιο ΟΤ δωρεάν διακοπές όποιος δοκιμάσει την υπομονή μου. Επιστροφή στο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

                                                                                                  |

                                                                                                  |

                                                                                          ____|____

                                                                                             _____

                                                                                                __

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...