Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1-2% διαφορα στα fps δεν γινεται αντιληπτη με το ματι. Πιο πολυ δωσε βασε στο συστημα ψυξης για να ειναι αθορυβη η καρτα.

 

Δεν είναι 1-2%. Στα 1800Mhz τα +100Mhz είναι πάνω από 5%. Και αν δεν υπάρχει κάποιο περίεργο μπουκάλι από κάπου αλλού το scaling είναι 100%, οπότε το ποστοστό στα FPS είναι ακριβώς το ίδιο. Στα 120 fps πάντως το 5% είναι 6 fps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πούλησα την r9 390 για να πάρω strix 1070. Αξίζει η αλλαγή πιστεύετε;

Για 1080P προφανως και οχι. Βεβαια αυτα τα ρωτανε πριν γινει η οποια κινηση οχι αφου γινει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρω 1440p οθόνη μέχρι τα Χριστούγεννα. :) Κακώς που δεν το ανέφερα.

E τότε αξίζει, αρκεί να πούλησες/αγόρασες και σε σωστές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας λογος που πηγα στην 1070 g1 ηταν οτι βαση guru3d  η gigabyte ειχε καλυτερη θερμικη συμπεριφορα...

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_1070_g1_gaming_review,10.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς πάει από Coil Whine;

Με γεια! :)

Ευχαριστώ πολύ.Coil whine καθ'ολου.Τα φουρφούρια στο auto που το έχω δεν δουλεύουν καν αν δεν ζοριστεί η κάρτα.Τώρα καναδυό ώρες battlefield 1 που έπαιξα όλα ultra,και πάλι ενώ δούλευαν ήχος δεν ακουγόταν καθόλου,ή τουλάχιστον ήταν ανεπαίσθητος.Η παλιά μου (970 g1 gaming) σε σχέση με αυτή full load ήταν σαν να ακούς ελικόπτερο.Ο ένας εκ των λόγων που τη διάλεξα ήταν και αυτός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες δοκίμασα να κάνω ένα overclock την g1 50mhz, από το πρόγραμμα που δίνει η gigabyte. Έτσι για να το δοκιμάσω απλά. Μόλις πάτησα apply, κόλλησε το σύμπαν. Άντε λέω πολλά έβαλα. Στο restart ανοίγει ευτυχώς μια χαρά.

 

Βάζω 14mhz την επόμενη φορά. Πάλι κολλάει το σύμπαν. Με θερμοκρασία gpu στους 39 βαθμούς! Δεν το έψαξα παραπάνω, απλά το σημειώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες δοκίμασα να κάνω ένα overclock την g1 50mhz, από το πρόγραμμα που δίνει η gigabyte. Έτσι για να το δοκιμάσω απλά. Μόλις πάτησα apply, κόλλησε το σύμπαν. Άντε λέω πολλά έβαλα. Στο restart ανοίγει ευτυχώς μια χαρά.

 

Βάζω 14mhz την επόμενη φορά. Πάλι κολλάει το σύμπαν. Με θερμοκρασία gpu στους 39 βαθμούς! Δεν το έψαξα παραπάνω, απλά το σημειώνω.

 

Αν δεν βαριέσαι στείλε ένα e-mail στην Gigabyte για να την φτιάξουν την τσατσαριά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν και εγώ για την Phoenix, αλλά τελικά πήρα την Jetstream λόγω εμφάνισης.

Ίδια εταιρεία είναι, και ίδια κάρτα,λίγο διαφορετική εμφάνιση.Η Gainward ανήκει πλέον στο Palit group.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες δοκίμασα να κάνω ένα overclock την g1 50mhz, από το πρόγραμμα που δίνει η gigabyte. Έτσι για να το δοκιμάσω απλά. Μόλις πάτησα apply, κόλλησε το σύμπαν. Άντε λέω πολλά έβαλα. Στο restart ανοίγει ευτυχώς μια χαρά.

 

Βάζω 14mhz την επόμενη φορά. Πάλι κολλάει το σύμπαν. Με θερμοκρασία gpu στους 39 βαθμούς! Δεν το έψαξα παραπάνω, απλά το σημειώνω.

 

Μάλλον έπεσες σε μπανάνα που δεν σηκώνει καθόλου OC. Ο πυρήνας όταν δεν είναι σταθερός στο Pascal κολλάει αμέσως, δεν βγάζει ούτε artifacts ούτε τίποτα. Βέβαια η προηγούμενη FTW που είχα, μου έκανε κάτι άλλο. Εκεί που έτρεχε κομπλέ, ξαφνικά έκανε κάτι σαν pause η κάρτα για 1 sec και έπεφτε το GPU usage και φυσικά και το frame-rate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...