Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομιζω αξιζουν συγχαρητηρια στους engineeres εκει στην evga που καταφεραν σε καρτα με 10 phases να ανεβαζουν τα vrm τετοιες θερμοκρασιες και με το backplate off....

 

2:30 και μετα

 

Θα το ξαναπω...το μονο που τους σωζει ειναι το "καλο" support.

Πολυ απλα πολλα defects για καρτες με τετοιες αξιωσεις και τιμες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα RPM τα είχαν πολύ συντηρητικά πριν για να μην ακούγεται καθόλου η κάρτα, τώρα τα ανέβασαν αρκετά στο ίδιο ποσοστό. Πάντως νισάφι πια μ' αυτό το Furmark, μέχρι και η NV έχει κάνει την εξής δήλωση γι' αυτό.

 

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/2603/~/using-furmark-and-other-stress-tests-with-geforce-graphics-cards

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα RPM τα είχαν πολύ συντηρητικά πριν για να μην ακούγεται καθόλου η κάρτα, τώρα τα ανέβασαν αρκετά στο ίδιο ποσοστό. Πάντως νισάφι πια μ' αυτό το Furmark, μέχρι και η NV έχει κάνει την εξής δήλωση γι' αυτό.

 

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/2603/~/using-furmark-and-other-stress-tests-with-geforce-graphics-cards

 

Οι θερμοκρασιες αυτες δεν εμφανιζονται μονο στο furmark.

Υπαρχουν πολλες αναφορες και για κανονικα gaming sessions.

Μπορει οχι σε τοσο υψηλες θερμοκρασιες αλλα σιγουρα οχι ανεκτες για τη μακροζωια της καρτας. Ειδικα οταν υπαρχουν αναλογες καρτες εκει εξω που δουλευουν στους 60-80βαθμους(vrm) max ;)

 

Aααα και μη ξεχασω κι εκεινες με zero fan...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το zero fan είναι μόνο για idle. Σε gaming έχω την κάρτα πάντα με manual fan profile γιατί παίζω oc'ed, οπότε i don't care. Παρ' όλα αυτά πέρασα τα νέα bios για τον επόμενο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το ACX 2.0 είχε θέμα, δεν πάταγε 100% η ψύκτρα επάνω στο τσιπάκι. Μετά από όλο αυτό απλά ελπίζω ότι το ACX 4.0 θα 'ναι όπως πρέπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει αμα ειναι να γινονται τετοια κουλα κατ' επαναληψη για περιμενουμε καλο το ACX 4 το 2018 απο την evga, i rest my case... :P

Οπως και να χει σταματαω το bitching γιατι την περιμενω κι εγω σημερα, Το μονο που ελπιζω ειναι να μην εχει cw!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει αμα ειναι να γινονται τετοια κουλα κατ' επαναληψη για περιμενουμε καλο το ACX 4 το 2018 απο την evga, i rest my case... :P

Οπως και να χει σταματαω το bitching γιατι την περιμενω κι εγω σημερα, Το μονο που ελπιζω ειναι να μην εχει cw!!

Πρέπει να είσαι πολύ τυχερός να μην έχεις έστω ελάχιστο cw. Σχεδόν όλες έχουν! Σε άλλες είναι έντονο και σε μερικές άλλες όχι και τόσο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα εξακολουθεί να έχει για κάνα 5λεπτο η κάρτα αφού βάλω παιχνίδι και μετά σταματάει εντελώς.

Είναι έντονο; Σε μένα πάλι έχει ελάχιστο (πρέπει να ανοίξω το πλαινό καπάκι του case και να βάλω game στα 200fps για να ακουστεί). Σε normal καταστάσεις gaming δεν υπάρχει κανένα θέμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα περιμένω κ εγώ την δικία μου 1070 και το μόνο που σκέφτομαι είναι το cw.. Έρχομαι κ απο πολύ ήσυχη 970 και θα με ξενερώσει τρελά να σφυράει σα τρένο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ζουμί της υπόθεσης η έβγα έκανε πατάτα, έδειξε ότι έχει ρίξει εδώ και δύο γενιές την ποιότητα κατασκευής και δεν δικαιολογεί καθόλου μα καθόλου την διαφορά τιμής από προϊόντα πχ της Gigabyte.

 

P.S κάτοχος εδώ και πολλά χρόνια προϊόντων ASUS :)

 

Συγνώμη για το off topic αλλά δεν μπόρεσα να μην γράψω για τις πομπές της Evga. Γράφει πάνω στο κουτί ότι για να αγοράσει και να λειτουργήσει κάποιος το προϊόν μας θέλει να έχει σωστή ψύξη στον πύργο του; Δεν γνωρίζω απλά ρωτώ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι μετά στην εγγύηση το πώς στέκονται. Τουλάχιστον στάθηκαν επι των περιστάσεων σωστοί και καλύπτουν το σφάλμα τους. Κάτι είναι κι αυτό. Θα μπορούσαν να το παίξουν αδιάφοροι και να λαδώσουν στόματα και όλα μέλι γάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...