Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα είναι μετά στην εγγύηση το πώς στέκονται. Τουλάχιστον στάθηκαν επι των περιστάσεων σωστοί και καλύπτουν το σφάλμα τους. Κάτι είναι κι αυτό. Θα μπορούσαν να το παίξουν αδιάφοροι και να λαδώσουν στόματα και όλα μέλι γάλα.

Το βιντεάκι του jayz δεν σου φάνηκε για λαδομένο στοματάκι και δαχτυλάκι...?

 

*Δεν είναι καμιά βαριά επιστήμη να βάλεις thermalpads αλλά ψιλοέλεος για προϊόν αξίας 100άδων ευρώ.*

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ντάξει σαφώς και με πείραξε ως κάτοχος EVGA κάρτας το σχεδιαστικό λάθος αλλά τουλάχιστον μπορώ όποτε θέλω κι αν θέλω ( ανεξάρτητα αν βάλω ή δε βάλω τα thermal pads ) να κάνω RMA την κάρτα λόγω του προβλήματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι μετά στην εγγύηση το πώς στέκονται. Τουλάχιστον στάθηκαν επι των περιστάσεων σωστοί και καλύπτουν το σφάλμα τους. Κάτι είναι κι αυτό. Θα μπορούσαν να το παίξουν αδιάφοροι και να λαδώσουν στόματα και όλα μέλι γάλα.

Ντάξει σαφώς και με πείραξε ως κάτοχος EVGA κάρτας το σχεδιαστικό λάθος αλλά τουλάχιστον μπορώ όποτε θέλω κι αν θέλω ( ανεξάρτητα αν βάλω ή δε βάλω τα thermal pads ) να κάνω RMA την κάρτα λόγω του προβλήματος. 

Με έξοδα αποστολής δικά σου και αν ναι πόσα; Πόσες μέρες θα μείνεις χωρίς την κάρτα γραφικών;

Η κάρτα που θα έρθει θα έχει τα Thermal Pads;

 

Γιατί να μπει ο καταναλωτής σε μια διαδικασία κακή ψυχολογίας για το αν θα έχει τελικά τα Thermal Pads εκεί που πρέπει;

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έξοδα αποστολής δικά σου και αν ναι πόσα; Πόσες μέρες θα μείνεις χωρίς την κάρτα γραφικών;

Η κάρτα που θα έρθει θα έχει τα Thermal Pads;

 

Γιατί να μπει ο καταναλωτής σε μια διαδικασία κακή ψυχολογίας για το αν θα έχει τελικά τα Thermal Pads εκεί που πρέπει;

 

 

Νομίζω 16 ευρώ κοστίζουν τα thermal pads  ( τα μεταφορικά γιατί τα ίδια τα pads ειναι δωρεαν ) και καπου στα 28 ευρώ τα έξοδα για rma. Από το  να μου πηγαίνει το χέρι τρεμάμενο σαν να έχω παρκινσον για να βάλω τα pads και να ανοίγω την κάρτα άμα ειναι θα δώσω τα 28 ευρω για rma να εχω το κεφάλι μου ήσυχο. Τέλος πάντων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω 16 ευρώ κοστίζουν τα thermal pads  ( τα μεταφορικά γιατί τα ίδια τα pads ειναι δωρεαν ) και καπου στα 28 ευρώ τα έξοδα για rma. Από το  να μου πηγαίνει το χέρι τρεμάμενο σαν να έχω παρκινσον για να βάλω τα pads και να ανοίγω την κάρτα άμα ειναι θα δώσω τα 28 ευρω για rma να εχω το κεφάλι μου ήσυχο. Τέλος πάντων. 

συμφωνα με την evga, αν η καρτα σου ειναι απο αυτες που επηρεαζονται δικαιουσε τσαμπα Thermal pads. Δεν μπαινεις στο site τους να το κοιταξεις καλυτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνα με την evga, αν η καρτα σου ειναι απο αυτες που επηρεαζονται δικαιουσε τσαμπα Thermal pads. Δεν μπαινεις στο site τους να το κοιταξεις καλυτερα?

Αυτό έγραψα και πάνω. Δωρεάν τα pads , επι πληρωμή τα μεταφορικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έγραψα και πάνω. Δωρεάν τα pads , επι πληρωμή τα μεταφορικά. 

Δεν νομιζω να εχουν τοσα εξοδα αποστολης. και σε απλο φακελο χωρανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να εχουν τοσα εξοδα αποστολης. και σε απλο φακελο χωρανε.

Λογικά τόσο θα πάει. Εχουν στάνταρ τιμές για κάθε χώρα. Αλλά ίσως και να μπορεί να γίνει αλλαγή τιμης για κάτι τόσο μικρό, δεν γνωρίζω όμως. Ακόμα στο παρακάτω status έχει μείνει. 

 

post-376588-0-74640300-1478881118_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πληρώνεις μεταφορικά για τα pads.

 

Σίγουρα; Μακάρι πάντως. 

Για να στείλουν pads;

Αυτό μας έλειπε. Θα μιλάγαμε για φαρσοκωμωδία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα και καλό Σαββατοκύριακο. Επιτέλους αναβάθμισα και γω την Gtx 670 που είχα και πήρα την 1060 G1 6GB. Πρώτες εντυπώσεις θετικές από άποψη επιδόσεων αν και έχει ελάχιστον coil whine το οποίο δε χρήζει αντικατάστασης και ελπίζω να εξαλειφθεί με τον καιρό. Φτάνει μέχρι 2012Mhz με το gpu boost αλλά μετά τους 53 βαθμούς Κελσίου ρίχνει τα ρολόγια σταδιακά μέχρι 1947Mhz. Παρακάτω δεν έχω παρατηρήσει. Αυτό που δε μ' αρέσει καθόλου στην κάρτα είναι το πλαστικό γύρω απ' το cooler...γυφτιά κατά την άποψη μου απ' την Gigabyte. Μόλις έφτιαξα ένα custon fan profile και συνειδητοποίησα ότι μέχρι να ανεβάσω τους ανεμιστήρες πάνω από 25% δεν λειτουργούν σωστά. Δηλαδή λειτουργεί μόνο ο ένας ο οποίος ανοιγοκλείνει και επίσης το Fan Stop Logo παραμένει ανοιχτό. Το κάνει και σε κάποιον άλλο αυτό ή μόνο στη δικιά μου; Φταίει μήπως ότι λόγω χαμηλού ποσοστού π.χ 15% οι ανεμιστήρες δεν παίρνουν αρκετό ρεύμα για να λειτουργήσουν σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιά ερώτηση κ απο μένα μιας και bios update σε Gpu δεν έχω ξανακάνει. Στο σίτε της gigabyte βλέπω αυτό 

 

post-377367-0-70441600-1478960843_thumb.png

 

 To bios της κάρτα μου είναι αυτό τώρα.

 

post-377367-0-12364700-1478960940_thumb.pngpost-377367-0-29865400-1478960941_thumb.png

 

Είναι για μένα κάποιο απο τα δυό γιατί έχω μπερδευτεί.! Ευχαριστώ προκαταβολικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...