Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφου δεν πηραμε (πηρα) Vega ηρθα στο θεμα εδωωω :P μια βασικη ερωτηση γιατι δεν βρηκα κατι, volta περιμενουμε να δουμε σε CES και release ανοιξη-καλοκαιρι ? 

*edit
Το 'χω αργισατε πολυ :P 
https://wccftech.com/nvidia-ces-2018-announcement/

Επεξ/σία από Chaos KinG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου δεν πηραμε (πηρα) Vega ηρθα στο θεμα εδωωω :P μια βασικη ερωτηση γιατι δεν βρηκα κατι, volta περιμενουμε να δουμε σε CES και release ανοιξη-καλοκαιρι ?

 

*edit

Το 'χω αργισατε πολυ :P

https://wccftech.com/nvidia-ces-2018-announcement/

Για ανακοίνωση τον Ιανουάριο χλωμό το κόβω,για κυκλοφορία καλοκαίρι παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ελα ρε ποτε ειδeς LinusTechtips ρε φιλε :P με προλαβες μολις τελειωσα XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

Αν έχει κάποιος gigabyte aorus gpu .

 

Το προγραμματάκι της giga (AORUS GRAPHICS ENGINE) μπορώ να το τρέχω παράλληλα με το msi afterburner ή θα έχω πρόβλημα ?

 

Γιατί από εκεί χειρίζεσαι το rgb,τα oc modes κλπ αλλά θέλω και το msi με το rtss για monitoring.

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

Αν έχει κάποιος gigabyte aorus gpu .

 

Το προγραμματάκι της giga (AORUS GRAPHICS ENGINE) μπορώ να το τρέχω παράλληλα με το msi afterburner ή θα έχω πρόβλημα ?

 

Γιατί από εκεί χειρίζεσαι το rgb,τα oc modes κλπ αλλά θέλω και το msi με το rtss για monitoring.

 

Thanks

 

Στην 980ti μια χαρά τρέχουν παράλληλα μιας και το oc guru της giga ρυθμίζει τα rgb της gpu......με το msi όμως κάνω όλα τα υπόλοιπα oc profiles / rtss monitoring.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην 980ti μια χαρά τρέχουν παράλληλα μιας και το oc guru της giga ρυθμίζει τα rgb της gpu......με το msi όμως κάνω όλα τα υπόλοιπα oc profiles / rtss monitoring.....

Ωραίος. Να το βάλω τότε γιατί ένα άγχος το είχα ;)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βάζω στις προσφορές γιατί είναι κάπως περιορισμένο το κοινό. 

 

Το caseking έχει την GeForce GTX 1080 Ti Aorus 11G με 10% έκπτωση στα 749 ευρώ. Μια από τις καλύτερες υλοποιήσεις. Μεταφορικά αν δεν κάνω λάθος είναι 12-13 ευρώ. Στην Ελλάδα ξεκινάει από 850.

 

https://www.caseking.de/gigabyte-geforce-gtx-1080-ti-aorus-11g-11264-mb-gddr5x-gcgb-181.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενα furmark delault ρυθμισεις στο προγραμμα +230 core +500 memory. Θερμοκρασια μετα απο 4 runs πηγε 61 αθορυβοι οι ανεμιστηρες. Με το msi afterburner γραφει στο furmark 4500mhz για τη memory και 1936 για το core. Αν βαλω stock τη memory παει μεχρι 2050mhz το core αλλα τα fps ειναι 157. Αν καποιος ξερει τι γινεται με αυτο ας μου πει. Το power limit παει μεχρι 120% σε καποιες παει μεχρι 133% δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο.

 

http://www.ozone3d.net/gpudb/score.php?which=5018885

 

Δεν εχω ιδεα αν ειναι καλο score η οχι. 

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είναι ιδέα μου ή σε κάθε ανακοίνωση συνέχισης των pascal "βλέπω" τις volta να απομακρύνονται και απο λίγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ιδέα μου ή σε κάθε ανακοίνωση συνέχισης των pascal "βλέπω" τις volta να απομακρύνονται και απο λίγο;

Χωρις ανταγωνισμο αυτα γινονται. Σημερα επρεπε να εχουν οι 1060 6gb 200 ευρω οι 1070 350 και 400-450 η 1070ti και 500 οι 1080. Αντιθετως ειναι 100-150 ευρω περισσοτερο ολες. Το ιδιο και οι μνημες και οι ssd και γενικα ξερουν οτι ο κοσμος θα αγορασει οπως και να εχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ξεζουμίζουν τον Πασχάλη όσο μπορούν. Μέχρι το καλοκαίρι έχουμε ακόμα(Που θα ανακοινωθούν οι consumer Volta/Ampere).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...