Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

3 μήνες εγγύηση λέει, χαχα

 

Gigabyte Outs P104-100 4G Mining Card

 

 

Άπατο; Και τι κερδίζει όποιος κάνει mining αγοράζοντας αυτή έναντι μιας άλλης 1070; Εκτός αν τη δώσουν σε τόσο χαμηλότερη τιμή σε σχέση με τις 1070 της αγοράς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε μένα δεν ανοίγουν τα λινκ;

Αν λες για το τελευταιο link ναι.Ειναι απο guru3d και αφορα μια gigabyte που θα βγει αποκλειστικα για mining οπως λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λες για το τελευταιο link ναι.Ειναι απο guru3d και αφορα μια gigabyte που θα βγει αποκλειστικα για mining οπως λεει.

Όλα των τελευταίων δυο σελίδων. Μάλλον έφταιγε το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παρατεταμένο κλικ -> άνοιγμα σε νέα καρτέλα, problem solved.

Αν και από Κυριακή θα είμαστε εντελώς κομπλέ :-D

Χεχε, αυτή είναι η quadro p2000 σε gaming edition.

Λογικά θα είναι ελάχιστα πάνω από την 3GB, παρόλο το κομμένο memory bus, λόγω των περισσότερων shaders. ;) Φυσικά μιλάω για παιχνίδια που δεν τερματιζουν τα 3gb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εβγαλε νεους drivers η nvidia

http://www.guru3d.com/news-story/download-geforce-390-65-whql-driver.html

Fixed CVE-2017-5753
Computer systems with microprocessors utilizing speculative execution and branch prediction may allow unauthorized disclosure of information to an attacker with local user access via a side-channel analysis.

 

Ολοι για το meltdown δουλευουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παίδες! Αυτές τις μέρες περιμένω και εγώ την δική μου κάρτα γραφικών gigabyte gtx 1080 windforce 

Είναι η πιο ακριβή κάρτα γραφικών που έχω παρει! Ελπίζω να είναι τόσο εντυπωσιακή στις επιδόσεις όσο είναι στην εμφάνιση!

Επεξ/σία από nikos5800
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναλογα την εκδοση που αγορασες και ελπιζω να μην βρηκες σε χαμηλη τιμη γιατι απο Ελλαδα οι τιμες ειναι λιγακι τσιμπημενες. Ασε που πλεον το ιδιο συστημα ψυξης βλεπουμε μεχρι και στην φθηνοτερη gtx 1060 https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga/m/229/Gigabyte.html?keyphrase=gtx+1060

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εντυπωσιακή σε επιδόσεις αλλά μην φανταστείς πως τα τερματίζει όλα, ειδικά αν πας σε υψηλές αναλύσεις/supersampling. Εγώ πχ που έχω 1080ΤΙ και vr , σε περιπτώσεις δεν επαρκεί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nikos5800 είπε

Γεια σας παίδες! Αυτές τις μέρες περιμένω και εγώ την δική μου κάρτα γραφικών gigabyte gtx 1080 windforce 

Είναι η πιο ακριβή κάρτα γραφικών που έχω παρει! Ελπίζω να είναι τόσο εντυπωσιακή στις επιδόσεις όσο είναι στην εμφάνιση!

Σε σχέση με την 560 είναι πύραυλος, οπότε θα την ευχαριστηθείς... Next stop μια οθόνη και είσαι jet.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, nikos5800 είπε

Γεια σας παίδες! Αυτές τις μέρες περιμένω και εγώ την δική μου κάρτα γραφικών gigabyte gtx 1080 windforce 

Είναι η πιο ακριβή κάρτα γραφικών που έχω παρει! Ελπίζω να είναι τόσο εντυπωσιακή στις επιδόσεις όσο είναι στην εμφάνιση!

Επειδή έχω παρόμοιο σύστημα και overclock, ελπίζω να παίζεις από 1440p και πάνω γιατί αλλιώς θα την κόβει κάπως o 1600.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδία έχω πάρει δύο Aorus 1080 ti Waterforce WB Xtreme Edition , επισυνάπτω και την φωτογραφία της κάρτας. Θέλω να τις συνδεσω σε SLi στο συστημά μου και διάλεξα watercooled για να αποφύγω την υπερθέρμανση εντός του κουτιού αλλα δυστυχώς δεν έχω ιδέα τι να αγοράσω για το custom loop. Θα καλύψει και τις δυο κάρτες μαζί ενα μονό radiator η θέλει διπλο? έχω ήδη για τον cpu το corsair h100i gtx, Φαντάζομαι πως δεν γίνεται να το μοντάρω και  να μπορέσουν να μπουν στο loop και τα τρία μαζι έτσι ?( 2x gpus + 1x cpu)

Μπορεί κάποιος να μου δώσει κανενα link για την οικονομικότερη λύση ? υπάρχει κανένα έτοιμο κιτ?

 

71y2YPIj06L._SL1000_.jpg

Επεξ/σία από sazistas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...