Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, Zaknafein είπε

Σε σχέση με την 560 είναι πύραυλος, οπότε θα την ευχαριστηθείς... Next stop μια οθόνη και είσαι jet.

Αυτό περιμένω και εγώ να είναι πύραυλος! Όσο για την οθόνη όπως δηποτε θα αλλαχτεί με μια 2κ γιατί οι 4κ είναι ακόμα ακριβες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 16/1/2018 στις 5:10 ΠΜ, sazistas είπε

Παιδία έχω πάρει δύο Aorus 1080 ti Waterforce WB Xtreme Edition , επισυνάπτω και την φωτογραφία της κάρτας. Θέλω να τις συνδεσω σε SLi στο συστημά μου και διάλεξα watercooled για να αποφύγω την υπερθέρμανση εντός του κουτιού αλλα δυστυχώς δεν έχω ιδέα τι να αγοράσω για το custom loop. Θα καλύψει και τις δυο κάρτες μαζί ενα μονό radiator η θέλει διπλο? έχω ήδη για τον cpu το corsair h100i gtx, Φαντάζομαι πως δεν γίνεται να το μοντάρω και  να μπορέσουν να μπουν στο loop και τα τρία μαζι έτσι ?( 2x gpus + 1x cpu)

Μπορεί κάποιος να μου δώσει κανενα link για την οικονομικότερη λύση ? υπάρχει κανένα έτοιμο κιτ?

71y2YPIj06L._SL1000_.jpg

2 κάρτες 1080ti σε SLI. Μπορώ να ρωτήσω γιατί χρήση τις θέλεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Για να εκμεταλλευτεί το monitor που έχει(1440P/144Hz).

Και υπάρχει παιχνίδι που να μην παίζει 1440p/144fps;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα , ξανα σε nvidia , κανω o/c σε Asus 1060 Strix μεσα απο το app της asus. Βλεπω οτι παει max boost 2025 clock και 8800 memory . Δεν εχω παραπονο η καρτα εχει τρομερη υλοποιηση, μιλαμε για max 57 βαθμους και αθορυβη, οκ δεν συγκρινεται με την Vega 64 LC που ειχα σε raw power αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα.  

 Ομως μεσα απο msi afterburner δοκιμαζω και μπορει να ανεβει το clock & memory αρκετα περισσοτερο αλλα με crashes και fails δυστυχως. Εχει καταφερει κανεις να παει παραπανω?Να το παλεψω η εκτιματε πως ειμαι αρκετα καλα σε αυτο? Eπιπροσθετα δοκιμαζω το fast vsync με αναμεικτα αποτελεσματα. Επειδη με ενδιαφερει πανω απο ολα smooth εμπειρια θεωρειτε το vsync on / adaptive / fast απο control panel nvidia ή στο εκαστοτε game? 

Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ακόμα και με 1080Ti SLI υπάρχουν παιχνίδια ναι, π.χ. Assassin's Creed: Origins.

Με την 1080ti παίζω 4k/60fps σχεδόν ολα τα παιχνίδια. Νομίζω και 1 μονο καταφέρνει να παίξει σε 1440p/144fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimpsar είπε

Kαλησπερα , ξανα σε nvidia , κανω o/c σε Asus 1060 Strix μεσα απο το app της asus. Βλεπω οτι παει max boost 2025 clock και 8800 memory . Δεν εχω παραπονο η καρτα εχει τρομερη υλοποιηση, μιλαμε για max 57 βαθμους και αθορυβη, οκ δεν συγκρινεται με την Vega 64 LC που ειχα σε raw power αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα.  

 Ομως μεσα απο msi afterburner δοκιμαζω και μπορει να ανεβει το clock & memory αρκετα περισσοτερο αλλα με crashes και fails δυστυχως. Εχει καταφερει κανεις να παει παραπανω?Να το παλεψω η εκτιματε πως ειμαι αρκετα καλα σε αυτο? Eπιπροσθετα δοκιμαζω το fast vsync με αναμεικτα αποτελεσματα. Επειδη με ενδιαφερει πανω απο ολα smooth εμπειρια θεωρειτε το vsync on / adaptive / fast απο control panel nvidia ή στο εκαστοτε game? 

Ευχαριστω

Κάθε Κάρτα Γραφικών όπως και κάθε επεξεργαστής έχει διαφορετικά όρια . Είναι σε τι κομμάτι θα πέσεις. 

απο όσα έχω δοκιμάσει το V-SYNC έχει την πιο smooth εμπειρία. Αρκεί όμως να μπορεί η κάρτα να αποδώσει παραπάνω απο την συχνότητα ανανέωσης της οθόνης (hz). πχ πάνω απο 60fps σε 60Hz οθόνη. Αν τυχόν όμως πέσει κάτω απο τα 60fps τότε αυτομάτως πέφτει στα 30fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Heybro είπε

Κάτσε δηλαδή όταν είμαστε στα 60 με vsync και πέσει στα 58 είναι σαν να πήγε στα 30?

Ναί. Για αυτό χτυπάει τόσο άσχημα στο μάτι μόλις πάει έστω και 59fps.

Η κάρτα ναι μέν "φουλάρει" με 59 fps αλλά επειδή διακόπτεται ο συχρονισμός αναγκαστικά δείχνει τα μισά fps

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω για αυτό ρώτησα. Στα περισσότερα παιχνίδια πάντως αν παει στα 58 59 νιώθεις το σκάλωμα. Δεν έχουν όλα τα παιχνίδια triple buffering να το έχω μόνιμα ενεργό από control panel? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...