Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, γιατί ως γνωστόν αν το δηλώσεις στο περιοδευων θα το λάβουν σοβαρά υπόψιν τους :D

τι να πω εμενα παντως το ελαβαν... :devil: ...

αν και οταν σπουδαζα στην αναβολη μου νομιζω ελεγε εχετε κατανεμηθει στρατο ξηρας... αλλα με το που την εκοψα ηρθε παλι αεροπορια... δεν ξερω... παντως βυσμα δεν εβαλα κ δεν εχω κιολας... οι δικοι μου δεν ηξεραν καν οτι εκοψα αναβολη...

το θεμα ειναι οτι εχω ακουσει κ αλλους με την ιδια ιστορια, να κοβουν αναβολη και να τους πηγαινουν στην 1η τους επιλογη...

δεν ξερω τι να πω...

Α, καλο πηξιμο ποντικαραδες :unsure: :unsure: :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικα Αεροπορια-Ναυτικο μπαινουν τα βυσματα. Μπαινουν και καποιοι ξεκαρφωτοι βεβαια για σταχτη στα ματια. 

 

Οποιος παει ΠΝ/Α χωρις βυσμα ειναι κωλος. End of story

 

Παντως εγω ειχα δηλωσει προφανως Αεροπορια/Ναυτικο, η καταταξη μου ηρθε ΣΞ (τι πρωτοτυπο) και ρωτησαμε φιλο Στρατολογο και μας ειπε οτι για να αλλαξει θελει αποφαση υπουργου που δημοσιευεται στο ΦΕΚ (his words). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα Αεροπορια-Ναυτικο μπαινουν τα βυσματα. Μπαινουν και καποιοι ξεκαρφωτοι βεβαια για σταχτη στα ματια. 

 

Οποιος παει ΠΝ/Α χωρις βυσμα ειναι κωλος. End of story

 

Παντως εγω ειχα δηλωσει προφανως Αεροπορια/Ναυτικο, η καταταξη μου ηρθε ΣΞ (τι πρωτοτυπο) και ρωτησαμε φιλο Στρατολογο και μας ειπε οτι για να αλλαξει θελει αποφαση υπουργου που δημοσιευεται στο ΦΕΚ (his words). 

παντως μεγαλο μειον οι 3 μηνες παραπανω... ασχετα που τον περισσοτερο καιρο ημουν σε αδεια...

πολιτης ομως νομικα δεν ημουν ακομα :(

μονο αεροπορια ρε ΝΕΟΙ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξε ρε παλιε μας το ειπες φτανει πια...θα χεις να λες στα παιδια σου οτι ησουν στο γες και εξινες τις μπαλες σου

ακυρο ψαρα..

σε πτερυγα μαχης ημουν ... ουτε καν σμηναρχια που ειναι πιο λουφα... πτερυγα μαχης και με υπηρεσιες σχεδον οσες σε "καλη" μοναδα πεζικου... απλα νταξει αεροπορια εχει καλο κλιμα και χαλαρες υπηρεσιες...

α και φ 16 :) ... υπεροχα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω να αντιστραφεί το ερώτημα και να γράψει κάποιος που πήγε Π.Ν. ή Π.Α. ΜΕ βύσμα. Μόνο και μόνο για να δούμε αν όντως υπάρχει κάποιος ή όντως υπάρχει αξιοκρατία στο στρατό και κάτι έχουμε καταλάβει λάθος οι υπόλοιποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε γρασσο οδηγος ημουν, στην 115... η πτερυγα μαχης εχει πιο τρεξιμο απο την μοιρα ΓΕΑ και το κψμ του ΑΓΕΕΘΑ ... και τα αεροσκαφη τα εβλεπα καθημερινα και να πετανε, αλλα και στο εδαφος που επισκευαζονταν...

 

εσυ πρεπει να επηξες πολυ παντως για να βγαζεις τοσο μισος για αεροπορια και "βυσματα".... σε πηξανε στις σκοπιες ή σου τρωγανε το δεκατιανο του στεργιου?


Εγώ προτείνω να αντιστραφεί το ερώτημα και να γράψει κάποιος που πήγε Π.Ν. ή Π.Α. ΜΕ βύσμα. Μόνο και μόνο για να δούμε αν όντως υπάρχει κάποιος ή όντως υπάρχει αξιοκρατία στο στρατό και κάτι έχουμε καταλάβει λάθος οι υπόλοιποι.

δεν εχω λογω να πω ψεμματα, και ξερω και αρκετους ακομα χωρις βυσμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω λογω να πω ψεμματα, και ξερω και αρκετους ακομα χωρις βυσμα...

Και γω να στο πω πιο απλα αγαπητε επειδη κακως επιμενεις?Αν οντως ηταν τοσο ευκολο χωρις βυσμα να παει καποιος αεροπορια ή ναυτικο,τοτε προφανως και 

1)Οι περισσοτεροι δεν θα πηγαιναν πεζικο.

2)και αρα δεν θα εβαζαν βυσμα στο πεζικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω εμενα παντως το ελαβαν... :devil: ...

αν και οταν σπουδαζα στην αναβολη μου νομιζω ελεγε εχετε κατανεμηθει στρατο ξηρας...

Άρα δεν έχει σχέση τι δηλωσες περιοδευων. Να σε άλλαξαν από μόνοι τους, για ποιον λόγο να το κάνουν αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δεν έχει σχέση τι δηλωσες περιοδευων. Να σε άλλαξαν από μόνοι τους, για ποιον λόγο να το κάνουν αυτό;

ρε φιλε μην επιμενεις, δεν εβαλα βυσμα λεμε, ποσο πιο απλα να το πω... το οτι εσεις περασατε ασχημα και πηξατε στην θητεια σας δεν σημαινει πως δεν υπαρχει ενα 5% που περασε καλα απλα επειδη του εκατσε οπως και στην περιπτωση μου... ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε...

που να ξερω γιατι το εκαναν... εγινε παντως και δεν με χαλασε... αν εξαιρεσεις το παραπανω 3μηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να είμαι ο μόνος εδώ μέσα που παραδέχομαι ότι είχα βύσμα στο στρατό έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να είμαι ο μόνος εδώ μέσα που παραδέχομαι ότι είχα βύσμα στο στρατό έτσι?

Νομιζω έρχεσαι 2ος

 

Πολυ τύχη στην ελλαδα και στο φόρουμ παντως. Παιδιά να πάτε να μπυ ρίξετε ενα τζόκερ αν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω να στο πω πιο απλα αγαπητε επειδη κακως επιμενεις?Αν οντως ηταν τοσο ευκολο χωρις βυσμα να παει καποιος αεροπορια ή ναυτικο,τοτε προφανως και 

1)Οι περισσοτεροι δεν θα πηγαιναν πεζικο.

2)και αρα δεν θα εβαζαν βυσμα στο πεζικο.

αφου πηγα χωρι βυσμα τι να κανω ρε φιλε να νοιωθω τυψεις... κοντα στην περιοχη ειχε πτερυγα μαχης ειχα δηλωσει αεροπορια, με πηρανε ( το δυσκολο) και μετα το μονο ευκολο ηταν να με κατεβασουν μετα την ειδικοτητα στον τοπο μου, μιας και η μοναδα μου ειχε τρομερο προβλημα υποεπανδρωσης και ψαχνανε φανταρους με το κιαλι.... τοσο κακο ειναι που λεω οτι δεν εβαλα βυσμα? ξαναλεω το γεγονος οτι μερικοι πηξατε στην θητεια σας δεν εχει να κανει με το οτι μερικοι 5-10 % (??) σταθηκαμε τυχεροι και μας πηραν χωρις βυσμα εκει που δηλωσαμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε γρασσο οδηγος ημουν, στην 115... η πτερυγα μαχης εχει πιο τρεξιμο απο την μοιρα ΓΕΑ και το κψμ του ΑΓΕΕΘΑ ... και τα αεροσκαφη τα εβλεπα καθημερινα και να πετανε, αλλα και στο εδαφος που επισκευαζονταν...

 

εσυ πρεπει να επηξες πολυ παντως για να βγαζεις τοσο μισος για αεροπορια και "βυσματα".... σε πηξανε στις σκοπιες ή σου τρωγανε το δεκατιανο του στεργιου?

δεν εχω λογω να πω ψεμματα, και ξερω και αρκετους ακομα χωρις βυσμα...

προσεχε πως μιλας γιατι το προαριστο στο ετρωγα εγω σειρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...