Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσεχε πως μιλας γιατι το προαριστο στο ετρωγα εγω σειρα ;)

ατνως νεος...

το ετρωγα πολυ πρωι μαζι με το πρωινο εγω :P

παντως γιατι νομιζετε οτι καποιος ντρεπετε να μιλησει για βυσματα δεν καταλαβαινω.. δηλαδη θα θιχτει ο  ανδρισμος μου αν πω οτι εβαλα βυσμα αν ειχα βαλει? ασε που στην μοναδα φανηκαν τα βυσματα... στο υπασπηστηριο, στην "ασφαλεια" και σε κατι λεσχες και κψμ βυσματοθεσεις , ενω εγω οδηγος να οδηγαω και να πηγαινω φαγητο περα δωθε, χορτοκοψη και στον ελευθερο χρονο να ασχολιεμαι και με το "προσωπικο" της μοιρας... αλλα και παλι χαλαρα... τιποτα το ιδιαιτερο... καλη καρδια...

ειδικα στα βυσματα και τους ευθυνοφοβους που δεν εκαναν τιποτα, ενω εγω χωρις βυσμα εκανα σχεδον τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκαναν όλα τα κομαντα εδω 6μηνες θητεία και θαλαμοφυλικι, έριξαν μια βολή και έγιναν όλοι γ@μαω ταω, ιστορίες και παλιουρες.

 

Ελλάς το μεγαλείο σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ατνως νεος...

το ετρωγα πολυ πρωι μαζι με το πρωινο εγω :P

παντως γιατι νομιζετε οτι καποιος ντρεπετε να μιλησει για βυσματα δεν καταλαβαινω.. δηλαδη θα θιχτει ο  ανδρισμος μου αν πω οτι εβαλα βυσμα αν ειχα βαλει? ασε που στην μοναδα φανηκαν τα βυσματα... στο υπασπηστηριο, στην "ασφαλεια" και σε κατι λεσχες και κψμ βυσματοθεσεις , ενω εγω οδηγος να οδηγαω και να πηγαινω φαγητο περα δωθε, χορτοκοψη και στον ελευθερο χρονο να ασχολιεμαι και με το "προσωπικο" της μοιρας... αλλα και παλι χαλαρα... τιποτα το ιδιαιτερο... καλη καρδια...

ειδικα στα βυσματα και τους ευθυνοφοβους που δεν εκαναν τιποτα, ενω εγω χωρις βυσμα εκανα σχεδον τπτ

προσεχε τι γραφεις γιατι μπορει να σε καλεσουν με επιστρατευση ;) φιλικααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου πηγα χωρι βυσμα τι να κανω ρε φιλε να νοιωθω τυψεις... κοντα στην περιοχη ειχε πτερυγα μαχης ειχα δηλωσει αεροπορια, με πηρανε ( το δυσκολο) και μετα το μονο ευκολο ηταν να με κατεβασουν μετα την ειδικοτητα στον τοπο μου, μιας και η μοναδα μου ειχε τρομερο προβλημα υποεπανδρωσης και ψαχνανε φανταρους με το κιαλι.... τοσο κακο ειναι που λεω οτι δεν εβαλα βυσμα? ξαναλεω το γεγονος οτι μερικοι πηξατε στην θητεια σας δεν εχει να κανει με το οτι μερικοι 5-10 % (??) σταθηκαμε τυχεροι και μας πηραν χωρις βυσμα εκει που δηλωσαμε..

 

Ρε φιλε μας δουλευεις; Και αεροπορια και στο τοπο σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε μας δουλευεις; Και αεροπορια και στο τοπο σου;

εδω το πολυμπριζο μπηκε αεροπορια...το δυσκολο λες να ηταν να παει σπιτι του και να ειναι καθε μερα στο κρεβατακι του?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε μας δουλευεις; Και αεροπορια και στο τοπο σου;

ναι... δηλαδη που ηθελες να με στειλουν... δεν εχει και πολλα μερη η αεροπορια...ειδικα για φανταρους.... το δυσκολο ειναι να μπεις αεροπορια που εμενα με πηρανε.. μετα οπου δηλωσεις πας, κατα 90 %

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω περασα ζαχαρη για καμποσους μηνες (λες και εκανα διακοπες ηταν το καλοκαιρι μου, καθε δευτερη μερα παραλια/πισινα φαση σε ξαπλωστρες σε τουριστικο νησι) και οχι, δεν εβαλα ποτε βυσμα επειδη η νοοτροπια αυτη με κανει να ξερναω ακομα και απο τα ματια και σιχαινομαι τα ατομα/ζωα που το κανουν ενω εχουν καθαρη τη συνειδηση τους χωρις να τους ενδιαφερει οτι καποια αλλα παιδια υποφερουν εξαιτιας τους.

 

μπορει ο τυπος να τρολαρει/μας δουλευει ψιλογαζι αλλα ενα 5-10% να περνανε καλα με την "αξια"¨τους ή απλα λογω τυχης δεν ειναι και τοσο υπερβολικο. Εγω προσωπικα σε 2 μοναδες που περασα δεν εδωσα σε κανεναν δικαιωμα να μου φερθει ασχημα. Ισως αυτο να μετρησε κιολας.

 

Αλλα ακομα και οταν ημουν κεντρο θυμαμαι πηγαν να με στειλουν στην Κυπρο. Στην επιτροπη 1 βδομαδα πιο πριν παρολο που τους δηλωσα οτι δεν επιθυμω να παω Κυπρο (στη δικαιολογια εγραψα οτι απλα δεν επιθυμω να παω σε ξενη χωρα) ο επιατρος και ενας αστερατος μου λενε "τι πας στοιχημα οτι θα πας θες δε θες?" αφου πρωτα χλεβαζανε μπροστα στα ματια μου τη δηλωση μου για λιγη ωρα.

 

Και οντως την ημερα που μας ανακοινωναν που θα πηγαιναμε με ειχαν καταχωρημενο για Κυπρο και ΠΡΙΝ επιβιβαστω κομματιασμενος με το λουκανικο και τα πραγματα μου στο λεωφορειο με σταματανε και μου λενε "εγινε ενα λαθος. εσυ θα πας στην Κω τελικα". 

Ποτε δε καταλαβα τι ακριβως εγινε αλλα ΟΧΙ δεν εβαλα βυσμα ουτε εχω διασυνδεσεις ουτε τιποτα. Μαλλον ο θεος, ο μωαμεθ, ο θορ ή οποιοσδηποτε φανταστικος φιλος των ουρανων εβαλε το χερι του, τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναλεω το θεμα ειναι να μπεις αεροπορια... εγω καλως/κακως δεν ειχα δεν εβαλα βυσμα.. μετα το να σε στειλουν οπου θες ειναι το μονο ευκολο.... στην σειρα μου ειμασταν 390  φανταροι.... σιγα το δυσκολο να πανε οπου θελουνε τα ατομα αυτα..  και ξαναλεω η αεροπορια εχει ελαχιστες μοναδες , κυριως κοντα σε αστικα κεντρα.... και οχι οπως πεζικο που εχει πχ κατω λοχος ,2ο ταγμα καπανδριτιου και τρεχα γυρευε... απορω που σας φαινεται παραξενο.... ολα αυτα τα λεω φιλικα και τα περι νεων , γρασσων κλπ ανηκουν στο στρατιωτικο πειραγμα :)....

 

παντως αν ειχα βυσμα πραγματικα θα το παραδεχουμουν... που το κακο να το πω? ειδικα μεσα σε αγνωστους.... λες και θα θηξω τον "ανδρισμο" μου ξερωγω :P


και εγω περασα ζαχαρη για καμποσους μηνες (λες και εκανα διακοπες ηταν, καθε δευτερη μερα παραλια/πισινα φαση σε ξαπλωστρες σε τουριστικο νησι) και οχι, δεν εβαλα ποτε βυσμα επειδη η νοοτροπια αυτη με κανει να ξερναω ακομα και απο τα ματια και σιχαινομαι τα ατομα/ζωα που το κανουν ενω εχουν καθαρη τη συνειδηση τους χωρις να τους ενδιαφερει οτι καποια αλλα παιδια υποφερουν εξαιτιας τους.

 

μπορει ο τυπος να τρολαρει/μας δουλευει ψιλογαζει αλλα ενα 5-10% δεν ειναι και ασχημο. 

 

Οταν ημουν κεντρο θυμαμαι πηγαν να με στειλουν στην Κυπρο. Με ειχαν καταχωρημενο για Κυπρο και ΠΡΙΝ επιβιβαστω κομματιασμενος στο λεωφορειο με σταματανε και μου λενε "εγινε ενα λαθος. εσυ θα πας σε τουριστικο νησι". 

Ποτε δε καταλαβα τι ακριβως εγινε αλλα ΟΧΙ δεν εβαλα βυσμα ουτε εχω διασυνδεσεις ουτε τιποτα. Μαλλον ο θεος, ο μωαμεθ, ο θορ ή οποιοσδηποτε φανταστικος φιλος των ουρανων εβαλε το χερι του, τι να πω..

τι σωμα φιλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω περασα ζαχαρη για καμποσους μηνες (λες και εκανα διακοπες ηταν, καθε δευτερη μερα παραλια/πισινα φαση σε ξαπλωστρες σε τουριστικο νησι) και οχι, δεν εβαλα ποτε βυσμα επειδη η νοοτροπια αυτη με κανει να ξερναω ακομα και απο τα ματια και σιχαινομαι τα ατομα/ζωα που το κανουν ενω εχουν καθαρη τη συνειδηση τους χωρις να τους ενδιαφερει οτι καποια αλλα παιδια υποφερουν εξαιτιας τους.

 

μπορει ο τυπος να τρολαρει/μας δουλευει ψιλογαζει αλλα ενα 5-10% δεν ειναι και ασχημο. 

 

Οταν ημουν κεντρο θυμαμαι πηγαν να με στειλουν στην Κυπρο. Με ειχαν καταχωρημενο για Κυπρο και ΠΡΙΝ επιβιβαστω κομματιασμενος στο λεωφορειο με σταματανε και μου λενε "εγινε ενα λαθος. εσυ θα πας σε τουριστικο νησι". 

Ποτε δε καταλαβα τι ακριβως εγινε αλλα ΟΧΙ δεν εβαλα βυσμα ουτε εχω διασυνδεσεις ουτε τιποτα. Μαλλον ο θεος, ο μωαμεθ, ο θορ ή οποιοσδηποτε φανταστικος φιλος των ουρανων εβαλε το χερι του, τι να πω..

για ποιο λογο να τρολαρω εδω και 2-3 σελιδες απλα λεγοντας αληθεια οτι δεν εβαλα βυσμα..οτι ναναι..

απλα για επιβεβαιωση, ρωτηστε παιδια που πηγαν ΠΑ ΠΝ τα τελευταια 3-4 χρονια και πολλοι θα σας επιβεβαιωσουν οτι δεν εβαλαν βυσμα...( να τους εχετε εμπισοσυνη βεβαια)... απο την στιγμη που το Πεζικο εγινε 9 μηνο, τα αλλα σωματα ψαχνουν με το τουφεκι φανταρους.... γιατι δηλαδη εμενα η σειρα μου να ειχε μονο 390.. χαθηκε να παρουν και αλλους? απλα δεν ειχαν δηλωσει προτιμηση  λογω 12 μηνου (φανταζομαι)... εγω το ειχα δηλωσει απο το λυκειο και φυσικα δν αλλαζε... μιλαω για 3 χρονια πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την αεροπορια πχ μοναδες παραμεθοριου ειναι η λημνος η καρπαθος 

 

που στον στρατο ξηρας τις λες και βυσματικες που λεει ο λογος! χαχα

 

στην αεροπορια εχει μοναδα και στην μυκονο παντως αλλα τωρα δεν παιρνει στραυτευσιμους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την αεροπορια πχ μοναδες παραμεθοριου ειναι η λημνος η καρπαθος 

 

που στον στρατο ξηρας τις λες και βυσματικες που λεει ο λογος! χαχα

 

στην αεροπορια εχει μοναδα και στην μυκονο παντως αλλα τωρα δεν παιρνει στραυτευσιμους 

αυτο ειπα και πανω, οτι για στρατευσιμους ειναι λιγες οι μοναδες.... αν και παλι, αν εχεις βυσμα-γιατι εδω εχει σημασια το βυσμα- ακομα και μυκονο πας φανταρος... δεν δεχεται φανταρους? θα βγαλουν ειδικο ποστο για σενα ετσι ωστε να πας... απλα πραγματα... αν και αυτο ισχυει παντου... σε καθε σωμα... και σε καθε πτυχη της ζωης... τεσπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...