Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πειραζει τοσο πολυ που δεν εχω βυσμα και περασα καλα στο φανταρικο μου? ξυδι...

εχεις παει φανταρος? τι δεν καταλαβες και τι σε πειραξε να στο αναλυσω ενα ενα

Πειραζει που το εχεις αναφερει δεν ξερω και εγω ποσες φορες,εκτως αν περιμενεις να σου πει καποιος μπραβο γιαυτο και το αναφερεις με καθε πρωτη ευκαιρια.

 

Ναι εχω παει φανταρος και εξακολουθω να μην καταλαβαινω τι ειναι η βυσματοφοβια,γιατι σιγουρα δεν εχει καμια σχεση με αυτο που εγραψες μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πειραζει που το εχεις αναφερει δεν ξερω και εγω ποσες φορες,εκτως αν περιμενεις να σου πει καποιος μπραβο γιαυτο και το αναφερεις με καθε πρωτη ευκαιρια.

 

Ναι εχω παει φανταρος και εξακολουθω να μην καταλαβαινω τι ειναι η βυσματοφοβια,γιατι σιγουρα δεν εχει καμια σχεση με αυτο που εγραψες μετα.

το εχω αναφερει γιατι εσεις νομιζετε οτι ξερετε τα παντα και οτι οσοι πανε ΠΝ ΠΑ ειναι βυσματα.... λεω τοσες σελιδες οτι υπαρχουν και εξαιρεσεις...

βυσματοφοβια εννοω το γεγονος που ολοι λενε οτι εχουν βυσμα, στην τελικη ομως λιγα ειναι τα βυσματα που μετρανε πχ για να παρει ενας φανταρος ενα ευνοικο ποστο αναμεσα σε 10-20 συναδελφους του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρισα στην προπαιδευση πανω απο 20 ατομα που δεν ειχαν βυσμα και αυτοι φυσικά πήγαν σε καράβι αλλα υπαρχουν κ αλλοι που παρολο που δεν ειχαν βυσμα μπήκαν σε υπηρεσίες εντός Αττικής...ολα σχετικά ειναι κ θελει σιγουρα και τυχη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω αναφερει γιατι εσεις νομιζετε οτι ξερετε τα παντα και οτι οσοι πανε ΠΝ ΠΑ ειναι βυσματα.... λεω τοσες σελιδες οτι υπαρχουν και εξαιρεσεις...

βυσματοφοβια εννοω το γεγονος που ολοι λενε οτι εχουν βυσμα, στην τελικη ομως λιγα ειναι τα βυσματα που μετρανε πχ για να παρει ενας φανταρος ενα ευνοικο ποστο αναμεσα σε 10-20 συναδελφους του

βυσματοφοβια φανταζομαι προερχεται απο τις λεξεις βυσμα+φοβος.Και παλι δεν υπαρχει πουθενα σε αυτα που γραφεις το στοιχειο του φοβου αρα παλι δεν εχουν σχεση αυτα με την λεξη αυτη :)

 

Οσο για το αλλο που αναφερεις,εχεις κατσει και διαβασει τις 1300σελιδες και εκφερεις αποψη για τους αλλους?

Τα χουμε ξαναγραψει οτι περιπου 8-9 στους 10που εχουν γραψει στο θεμα αυτο και εχουν πει οτι ειναι ναυτικο και αεροπορια ειναι παντα χωρις βυσμα.

 

Ημουν νομιζω ξεκαθαρος σε αυτο που εγραψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βυσματοφοβια φανταζομαι προερχεται απο τις λεξεις βυσμα+φοβος.Και παλι δεν υπαρχει πουθενα σε αυτα που γραφεις το στοιχειο του φοβου αρα παλι δεν εχουν σχεση αυτα με την λεξη αυτη :)

 

Οσο για το αλλο που αναφερεις,εχεις κατσει και διαβασει τις 1300σελιδες και εκφερεις αποψη για τους αλλους?

Ημουν νομιζω ξεκαθαρος σε αυτο που εγραψα

θα μου επιτρεψεις να εχω και διαφορετικη γνωμη αναφορικα με την πρωτη προταση.. η λεξη φοβος δεν εχει μονο την εννοια που εσυ επικαλεισαι, μια χαρα τον τοποθετησα τον ορο... θεωρητικος ειμαι και τα εχω σπουδασει αυτα, οποτε ασε το δεν εχει σχεση που λες..

εχω διαβασει μεγαλο μερος του παρον τοπικ και παρολα αυτα η αποψη μου και αυτα που προειπα δεν αλλαζουν.. βρεθηκε ακομα ενας φιλος που ειπε για μη βυσματιες στο ναυτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μου επιτρεψεις να εχω και διαφορετικη γνωμη αναφορικα με την πρωτη προταση.. η λεξη φοβος δεν εχει μονο την εννοια που εσυ επικαλεισαι, μια χαρα τον τοποθετησα τον ορο... θεωρητικος ειμαι και τα εχω σπουδασει αυτα, οποτε ασε το δεν εχει σχεση που λες..

εχω διαβασει μεγαλο μερος του παρον τοπικ και παρολα αυτα η αποψη μου και αυτα που προειπα δεν αλλαζουν.. βρεθηκε ακομα ενας φιλος που ειπε για μη βυσματιες στο ναυτικο.

Εχεις διαβασει μεγαλο μερος και διαφωνεις με αυτο που εγραψα οτι 9 στους 10 που εχουν γραψει στις 1300σελιδες και εχουν πει οτι πηγαν ναυτικο ή αεροπορια χωρις βυσμα? Ε τοτε συγνωμη αλλα τρολλαρεις ασχημα.

αρχικα δεν ξερεις οτι το ναυτικο ειναι υπερ κυριλε σωμα....το πιο Light απο ολα με μεγαλη διαφορα.... πιο λουφα και πιο λελε πεθαινεις... μονο που αν θες εχεις γενια φτανει... 

Τελος εγραψες αυτο.Μιλησε κανεις για το τι ρολο βαραει το ναυτικο σε σχεση με τα αλλα σοβαρα?Το συγκρινε κανεις?

Μιλησε κανεις ή ειπε τιποτα για την εκπαιδευση των αεροπορων?

 

Ελεος δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσενα τι σε τσούζει αν εχω βυσμα ρε καημένε ;

μαγκες οποιος μπορει να μου απαντήσει σοβαρα ευχαρίστως...κανω την θητεία μου σε υπηρεσία εντός αττικης αλλα θελω να αλλαξω γτ βαρεθηκα

Καλό ψοφο στο βύσμα σου :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις διαβασει μεγαλο μερος και διαφωνεις με αυτο που εγραψα οτι 9 στους 10 που εχουν γραψει στις 1300σελιδες και εχουν πει οτι πηγαν ναυτικο ή αεροπορια χωρις βυσμα? Ε τοτε συγνωμη αλλα τρολλαρεις ασχημα.

Τελος εγραψες αυτο.Μιλησε κανεις για το τι ρολο βαραει το ναυτικο σε σχεση με τα αλλα σοβαρα?Το συγκρινε κανεις?

Μιλησε κανεις ή ειπε τιποτα για την εκπαιδευση των αεροπορων?

 

Ελεος δηλαδη.

συγγνωμη για να καταλαβω, απλα αντικρους για να αντικρους? χωρις λογο και αιτια?

συμφωνω περιπου στους 9/10 να ειναι βυσματιες... μπορει να ειναι και 7 μισι 8 στους δεκα, εγω μιλησα για την εξαιρεση, της οποιας ειμαι μερος.

το θεμα με το ναυτικο βγηκε αυθορμητα και το εγραψα και προφανως δεν ειχα σκοπο ουτε να συγκρινω ουτε να κριτικαρω... αλλωστε μεγα το της θαλασσης κρατος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσενα τι σε τσούζει αν εχω βυσμα ρε καημένε ;

μαγκες οποιος μπορει να μου απαντήσει σοβαρα ευχαρίστως...κανω την θητεία μου σε υπηρεσία εντός αττικης αλλα θελω να αλλαξω γτ βαρεθηκα

Την αληθεια σου ειπε ο αλλος οχι οτι καλως ή κακως μπηκες με βυσμα. Τουλαχιστον το 90-95% αυτων που συμμετεχουν στο θεμα αυτο εχουν κανει θητεια στο πεζικο(κυριως τα τελευταια χρονια παντα)αρα λογικο ειναι να παρεις καλυτερη απαντηση απο το βυσμα σου υπο την εννοια οτι θα γνωριζει ή θα εχει ακουστα(ισως και απο γνωστο/φιλο)τι παιζει στο καθε μερος.

συγγνωμη για να καταλαβω, απλα αντικρους για να αντικρους? χωρις λογο και αιτια?

συμφωνω περιπου στους 9/10 να ειναι βυσματιες... μπορει να ειναι και 7 μισι 8 στους δεκα, εγω μιλησα για την εξαιρεση, της οποιας ειμαι μερος.

το θεμα με το ναυτικο βγηκε αυθορμητα και το εγραψα και προφανως δεν ειχα σκοπο ουτε να συγκρινω ουτε να κριτικαρω... αλλωστε μεγα το της θαλασσης κρατος

Αλλος γραφει χωρις(πραγματικο)λογο και αιτια στο θεμα αυτο αλλα τεσπα.Οτι ειχα να πω το ειπα. Προφανως και υπαρχει εξαιρεση στον κανονικα αλλα εγω λεω τι εχει γραφτει στο θεμα αυτο.Πιο απλα και κατανοητα δεν γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη φαινεται οτι το 90% εδω μεσα ειστε του πεζικού (απο το πηξιμο κ την αμάθεια για το ΠΝ) θα πω οτι πλεον το ναυτικο δεν ειναι οπως πριν το 2013 γιατι πλεον παιρνουν στρατεύσιμους στα πολεμικά πλοία...με αυτον τον τροπο και βυσμα να εχεις για να πας σε υπηρεσία εντός Αττικής θα παιζεις συνηθως 1-1 αντε 1-2 στην καλυτερη περίοδο επειδη απορροφούνται πολλοι στα καράβια (συνηθως αβυσματοι)...οποτε μπορείτε να το πείτε και χώσιμο σε καποιες υπηρεσίες την θητεία στο ΠΝ!!! Για αεροπορία ξερω οτι υπαρχουν μεταθέσεις σε νησιά που ειναι κακο για τους Αθηναίους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει γελαει ο κοσμος απλα..

το ζητημα τραβηξε επειδη σαν κλασσικοι ελληνες μαθουσαλες νομιζεται πως ολοι εχουν βυσμα.. μιλησες για 9/10... το ποσοστο ειναι τραγικα μικροτερο , αν και ισως παραδεχομαι οτι βυσματιες μαλλον ειναι η πλειοψηφια ακομα...

η τραγικη ειρωνια ειναι οτι μιλας για πεζικο και οτι 90-95 % εκει υπηρετησαν , όπου κι εκει το ποσοστο των βυσματιων ειναι ταιραστιο, αν κρινω απο φιλους και γνωστους μου... λες και οποιος παει πεζικο δεν εχει βυσμα... χμ....

και μαλλον επειδη δεν διαβασες απο νωρις(20-30 σελιδες πριν?), ειπα οτι η δικη μου περιπτωση ειναι περιεργη ομως αληθινη. δηλαδη : δηλωσα αεροπορια στο περιοδευων, λογω σχολης εκανα αναβολη στρατευσης οπου το χαρτι ελεγε ΣΞ , και μετα την διακοπη αναβολης με πηγανε παλι αεροπορια. τουλαχιστον 15-20 ατομα φιλοι σειρες μου ειχαν ακριβως το ιδιο στορυ χωρις βυσμα.. οποτε μπορει και αυτο να παιζει ρολο... δεν ξερω εικασιες κανω.. αν ξερει καποιος ας πει :)

ολα αυτα φιλικα και στο πλαισιο συζητησης.. μεγαλοι ανθρωποι ειμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε corsa καταντάς εριστικός με το οτι πηγες αεροπορία και εκανες γαματη θητεία ! ελεος απο εναν ναύτη !

peace

φιλε οπως βλεπεις αλλοι ειναι εριστικοι στο θεμα και δεν πιστευουν οτι μπορεις να πας πν και πα χωρις βυσμα γιαυτο εχει τραβηξει και τοσο το ολο θεμα...

εγω μιλησα με φακτς , οποιος θελει τα πιστευει οποιος δεν θελει οχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη φαινεται οτι το 90% εδω μεσα ειστε του πεζικού (απο το πηξιμο κ την αμάθεια για το ΠΝ) θα πω οτι πλεον το ναυτικο δεν ειναι οπως πριν το 2013 γιατι πλεον παιρνουν στρατεύσιμους στα πολεμικά πλοία...με αυτον τον τροπο και βυσμα να εχεις για να πας σε υπηρεσία εντός Αττικής θα παιζεις συνηθως 1-1 αντε 1-2 στην καλυτερη περίοδο επειδη απορροφούνται πολλοι στα καράβια (συνηθως αβυσματοι)...οποτε μπορείτε να το πείτε και χώσιμο σε καποιες υπηρεσίες την θητεία στο ΠΝ!!! Για αεροπορία ξερω οτι υπαρχουν μεταθέσεις σε νησιά που ειναι κακο για τους Αθηναίους

ρε φιλε αμα ειναι κακα τα νησια οπως η σαντορινη η μυκονος και η σκυρος στην αεροπορια τοτε στο πεζικο νησια οπως τηλος νυσιρος καστελοριζο αγιος ευστρατιος τι θα επρεπε να ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει γελαει ο κοσμος απλα..

το ζητημα τραβηξε επειδη σαν κλασσικοι ελληνες μαθουσαλες νομιζεται πως ολοι εχουν βυσμα.. μιλησες για 9/10... το ποσοστο ειναι τραγικα μικροτερο , αν και ισως παραδεχομαι οτι βυσματιες μαλλον ειναι η πλειοψηφια ακομα...

η τραγικη ειρωνια ειναι οτι μιλας για πεζικο και οτι 90-95 % εκει υπηρετησαν λες και οποιος παει πεζικο δεν εχει βυσμα... χμ....

και μαλλον επειδη δεν διαβασες απο νωρις(20-30 σελιδες πριν?), ειπα οτι η δικη μου περιπτωση ειναι περιεργη ομως αληθινη. δηλαδη : δηλωσα αεροπορια στο περιοδευων, λογω σχολης εκανα αναβολη στρατευσης οπου το χαρτι ελεγε ΣΞ , και μετα την διακοπη αναβολης με πηγανε παλι αεροπορια. τουλαχιστον 15-20 ατομα φιλοι σειρες μου ειχαν ακριβως το ιδιο στορυ χωρις βυσμα.

 

Μιλησα οτι 8-9 στους 10 που εχουν γραψει εδω στο θεμα οτι ολοι τους λεγανε οτι μπηκαν χωρις βυσμακαι 90-95% παλι απο αυτους που εχουν σχολιασει εδω στο forum τα τελευταια χρονια  οτι ηταν πεζικο ,ανεξαρτητου αν ποσοι απο αυτους εχουν βαλει βυσμα(και αυτους παιρνει η μπαλα εννοειται).Και αυτο επειδη ειπες οτι εχεις διαβασει τις περισσοτερες σελιδες.

 

Επισης πως γινεται να μην διαβασα απο νωρις αφου 2 απαντησεις πιο κατω ειχα γραφει και εγω?Α και το σχολιο σου ηταν πριν 13σελιδες οχι 20 και 30 που γραφεις. 

 

φιλε οπως βλεπεις αλλοι ειναι εριστικοι στο θεμα και δεν πιστευουν οτι μπορεις να πας πν και πα χωρις βυσμα γιαυτο εχει τραβηξει και τοσο το ολο θεμα...

Αυτοι οι αλλοι σου ειπαν οτι το ποσοστο αυτο ειναι λιγο,ξαναδιαβασε τι εχει γραφτει γιατι παλι αλλα νταλων καταλαβες.

 

φιλε corsa καταντάς εριστικός με το οτι πηγες αεροπορία και εκανες γαματη θητεία

 

Και επειδη οντως εχει καταντησει κουραστικο αυτο στις τελευταιες σελιδες(λες και μπορει να αποδεικτει το αντιθετο)οκ πηγες αεροπορια,εκανες τρομερη θητεια παμε παρακατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...