Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

εγω ομως τελειωσα στα 4 χρονια την σχολη και δεν κολοβαραγα και ΕΚΟΨΑ την αναβολη, δεν περιμενα να ληξει για να παω σαν κατι αλλοι αργοσχολοι... εκει ειναι το ζητημα.

Παντως για να εχεις σπουδασει θεωρητικος δεν μας τα λες και πολυ καλα.

 

Δηλαδη οσοι περιμεναν να ληξει η αναβολη ειναι αργοσχολοι ή κατακριτεοι?Ειχα πριν τελειωσω το στρατο επομενη σειρα απο μενα ο οποιος ειχε τελειωσει την νομικη και ειχε κανει και μεταπτυχιακο αυστρια πριν μπει στρατο(εννοειται οτι τον τσιμπησαν μεραρχια γραφια μετα απο λιγο καιρο),και αρκετοι αλλοι οι οποιοι ειτε λογω δουλειας που μπορει να βρηκαν μετα την σχολη,ειτε λογω μεταπτυχιακου ή ακομα και λογω κλαδου(πολυτεχνειο πχ)να εκοψαν αργοτερα την αναβολη. Δικαιωμα τους δεν ειναι?

Για ποιο λογο αυτοι ειναι οι κακοι της παρεας? Ολοι στο ιδιο τσουβαλι δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα απαξιω, πιστεψτε οτι θελετε, δεν θα ασχοληθω αλλο με αργοσχολους που πεσανε να φανε καποιον που απλα ειπε οτι μπηκε χωρις βυσμα σε "προνομιουχο" σωμα.. καληνυχτα και περαστικα


Παντως για να εχεις σπουδασει θεωρητικος δεν μας τα λες και πολυ καλα.

 

Δηλαδη οσοι περιμεναν να ληξει η αναβολη ειναι αργοσχολοι ή κατακριτεοι?Ειχα πριν τελειωσω το στρατο επομενη σειρα απο μενα ο οποιος ειχε τελειωσει την νομικη και ειχε κανει και μεταπτυχιακο αυστρια πριν μπει στρατο(εννοειται οτι τον τσιμπησαν μεραρχια γραφια μετα απο λιγο καιρο),και αρκετοι αλλοι οι οποιοι ειτε λογω δουλειας που μπορει να βρηκαν μετα την σχολη,ειτε λογω μεταπτυχιακου ή ακομα και λογω κλαδου(πολυτεχνειο πχ)να εκοψαν αργοτερα την αναβολη. Δικαιωμα τους δεν ειναι?

Για ποιο λογο αυτοι ειναι οι κακοι της παρεας? Ολοι στο ιδιο τσουβαλι δηλαδη?

εσυ εκει κολλησες? εγω ηθελα να παω να φευγει η υποχρεωση απο πανω μου


Τι να με λυπηθείς.
Ιατρός μονάδας και ιατρός στις κατατάξεις ήμουν.
Το ποιους και πόσους καλούν στα λοιπά σώματα περα απο στρατο ξηράς ασε να το γνωρίζω απο πρώτο χερι.
Συνέχισε να γίνεσαι ρεζίλι με τις απαντήσεις σου.
Οι τελευταίες σελίδες ειναι άκρως διασκεδαστικές.

αρα δεν ξερεις αν αμφισβητεις οτι εστω και λιγοι ειναι τυχεροι σαν εμενα και πανε πα και πν χωρις βυσμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα απαξιω, πιστεψτε οτι θελετε, δεν θα ασχοληθω αλλο με αργοσχολους που πεσανε να φανε καποιον που απλα ειπε οτι μπηκε χωρις βυσμα σε "προνομιουχο" σωμα.. καληνυχτα και περαστικα

εσυ εκει κολλησες? εγω ηθελα να παω να φευγει η υποχρεωση απο πανω μου

Το θεμα ειναι εσυ γιατι εχεις κολλησει τοσο πολυ.Οκ πηγες αεροπορια οπως πηγες,για ποιο λογο καθεσαι και ασχολεισαι παραπανω και προσπαθεις να δικαιολογησεις κατι που δεν μπορει να δικαιολογηθει απο το πληκτρολογιο? Και εστω οτι πηγες αεροπορια χωρις βυσμα και περασες καλα οπως λες.Γιατι καθεσαι και ασχολεισαι παραπανω,την λες στους αλλους κιολας και πετας και χαρακτηρισμους οπως ο παραπανω που ανεφερα''αργοσχολοι''?

Ασε που το οποιο δικιο ειχες το εχασες με τον παραπανω χαρακτηρισμο.

 

Τι ακριβως προσπαθεις να αποδειξεις ειναι η ερωτηση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεια παντως τοσο σας πειραξε και ασχολειστε με ενα ανθρωπακι που οικειωθελος μπηκε και ειπε την ιστορια του?

χαιρομαι που τουλαχιστον μερικοι, 5-10 θα καταλαβουν οτι λεω αληθεια


Το θεμα ειναι εσυ γιατι εχεις κολλησει τοσο πολυ.Οκ πηγες αεροπορια οπως πηγες,για ποιο λογο καθεσαι και ασχολεισαι παραπανω και προσπαθεις να δικαιολογησεις κατι που δεν μπορει να δικαιολογηθει απο το πληκτρολογιο? Και εστω οτι πηγες αεροπορια χωρις βυσμα και περασες καλα οπως λες.Γιατι καθεσαι και ασχολεισαι παραπανω,την λες στους αλλους κιολας και πετας και χαρακτηρισμους οπως ο παραπανω που ανεφερα''αργοσχολοι''?

 

Τι ακριβως προσπαθεις να αποδειξεις ειναι η ερωτηση μου.

εσεις εχετε κολλησει και ασχολειστε φιλε, εγω την ιστορια αυτη την ειπα για καποιο λογω πριν απο 15-20 σελιδες...με καποια αφορμη ξεκινησα, δεν θυμαμαι καποιο παιδι ειχε ρωτησει κατι... και μετα πεσατε να με φατε...

ξαναλεω λιγη σημασια εχει πλεον, αλλα για να επιμενω μαλλον τα πραγματα ετσι οπως τα λεω ειναι...και εμενα τοτε μου εκανε εντυπωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεια παντως τοσο σας πειραξε και ασχολειστε με ενα ανθρωπακι που οικειωθελος μπηκε και ειπε την ιστορια του?

χαιρομαι που τουλαχιστον μερικοι, 5-10 θα καταλαβουν οτι λεω αληθεια

Πολλοι ειναι αυτοι που μπαινουν λενε την ιστορια τους(ειδικα οταν προκειται και για νεο λογαριασμο καλη ωρα)και μετα δεν ξαναασχολουνται.Στην περιπτωση αυτη ομως το θεμα ειναι οτι μαλλον αλλον τον πειραξε τοσο πολυ αφου συνεχιζει να απανταει και να σχολιαζει επι σελιδων σε αυτο το θεμα.

 

Α και οι 5-10 που λες οτι θα καταλαβουν,να σε ενημερωσω οτι πολυ απλα δεν προκειται να κατσουν να διαβασουν 20σελιδες πισω σε θεμα 1300σελιδων,ουτε η αληθεια γινεται να προκυψει χωρις αποδειξεις απλα με το τι γραφει ο καθενας πισω απο μια οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κάτι τελείως off topic και συγγνώμη που βγαίνω εκτός θέματος μια ερώτηση.

Την Τρίτη μπαίνω Θήβα και αναρωτιέμαι.Πειράζει που δεν θα πάω ακτινογραφία (ντάξει νομίζω δεν πειράζει,λέγαμε για φίδιασμα πριν κάτι σελίδες,) και χωρίς κάποιο χαρτί για το αφμ αν θυμάμαι καλά που ζητάει και χωρίς βιβλιάριο υγείας? Ή μήπως θα είμαι πολύ τουρίστας? Σχωράτε με για το off topic ε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μπορείς να πας χωρις ταυτοτητα.
Α και χωρις σάκο.
Και τα ρούχα, αστα περιττά ειναι.
Τωρα που το σκέφτομαι, μπορείς να πας και χωρις εσένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που το σκέφτομαι, μπορείς να πας και χωρις εσένα.

 

Έτσι όπως μου το λες...Ακούγεται πολύ ελκυστικό.

Μα δεν θα βγω λιποτάκτης ύστερα? 

Πέρα από την "ειρωνεία" στο ποστ μιας και εδώ και αρκετές σελίδες το μόνο που γίνεται είναι απλά ο ένας να προσπαθεί να βγάλει τον άλλον ψεύτη.

Από κει και πέρα αν δεν έχω την ακτινογραφία,ξέρω πως έτσι και αλλιώς την επόμενη μέρα μας μαζεύουν και μας πάνε να βγάλουμε,δεκτό.Για το αφμ όμως θα υπάρχει πρόβλημα?Μεσολόγγι ας πούμε όλα αυτα τα χαρτιά δεν χρειάστηκαν αλλά ίσως έφταιγε το ότι είχανε χώσει φαντάρους γιαυτα και δεν τους ένοιαζε..Θήβα "λογικά" θα ναι λιγάκι καλύτερα θεωρητικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και για να σε ανταμειψουν σε εστειλαν αεροπορια...

 

Σου λεει αφου διαβαζε και δεν τα εξυνε στη σχολη, ας τα ξυνει στο στρατο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ρε παιδιά κάτι τελείως off topic και συγγνώμη που βγαίνω εκτός θέματος μια ερώτηση.

Την Τρίτη μπαίνω Θήβα και αναρωτιέμαι.Πειράζει που δεν θα πάω ακτινογραφία (ντάξει νομίζω δεν πειράζει,λέγαμε για φίδιασμα πριν κάτι σελίδες,) και χωρίς κάποιο χαρτί για το αφμ αν θυμάμαι καλά που ζητάει και χωρίς βιβλιάριο υγείας? Ή μήπως θα είμαι πολύ τουρίστας? Σχωράτε με για το off topic ε! 

 

Αν το ήξερα κι εγώ θα πήγαινα χωρίς ακτινογραφία, ήταν καλό το φίδιασμα της επίσκεψης σε νοσοκομείο με τους υπόλοιπους φαντάρους για να βγάλεις...

 

ΑΦΜ δεν έδωσα, βιβλιάριο υγείας δεν είχα μαζί, όπως και πάρα πολλοί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κάτι τελείως off topic και συγγνώμη που βγαίνω εκτός θέματος μια ερώτηση.

Την Τρίτη μπαίνω Θήβα και αναρωτιέμαι.Πειράζει που δεν θα πάω ακτινογραφία (ντάξει νομίζω δεν πειράζει,λέγαμε για φίδιασμα πριν κάτι σελίδες,) και χωρίς κάποιο χαρτί για το αφμ αν θυμάμαι καλά που ζητάει και χωρίς βιβλιάριο υγείας? Ή μήπως θα είμαι πολύ τουρίστας? Σχωράτε με για το off topic ε! 

Χωρις ακρινογραφια απαντησες μονος σου απο κατω(δεν λενε τιποτα γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει επισημη ενημερωση πριν μπεις αρα ειναι αυτο που λεμε οτι εχεις καποια ψευτο δικαιολογια να μην εχεις μαζι σου).

 

Οσο για το Αφμ να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι πουθενα να χρειαστηκε κιολας για να στο ζητησουν.Για στρατο πας οχι για δουλεια που λεει ο λογος :P

 

Για το βιβλιαριο υγειας μπορεις να εχεις μαζι σου μονο για τα εμβολια του στρατου που σου κανουν(δεν θυμαμαι ακριβως τις ονομασιες).Αν τα εχεις κανει δηλαδη σε σχετικα συντομο χρονικο διαστημα,δειχνεις το βιβλιαρειο υγειας και δεν τα κανεις. Αλλιως ουτε αυτο χρειαζεται.

 

Ιατρικο χαρτι χρειαζεται μονο αν εχεις καποια σοβαρη παθηση και ειναι απο μεγαλο νοσοκομειο(οχι απο καποιο ιδιωτικο γιατρο της γειτονιας που λεμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις ακρινογραφια απαντησες μονος σου απο κατω(δεν λενε τιποτα γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει επισημη ενημερωση πριν μπεις αρα ειναι αυτο που λεμε οτι εχεις καποια ψευτο δικαιολογια να μην εχεις μαζι σου).

 

Οσο για το Αφμ να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι πουθενα να χρειαστηκε κιολας για να στο ζητησουν.Για στρατο πας οχι για δουλεια που λεει ο λογος :P

 

Για το βιβλιαριο υγειας μπορεις να εχεις μαζι σου μονο για τα εμβολια του στρατου που σου κανουν(δεν θυμαμαι ακριβως τις ονομασιες).Αν τα εχεις κανει δηλαδη σε σχετικα συντομο χρονικο διαστημα,δειχνεις το βιβλιαρειο υγειας και δεν τα κανεις. Αλλιως ουτε αυτο χρειαζεται.

 

Ιατρικο χαρτι χρειαζεται μονο αν εχεις καποια σοβαρη παθηση και ειναι απο μεγαλο νοσοκομειο(οχι απο καποιο ιδιωτικο γιατρο της γειτονιας που λεμε)

 

Στο σημείωμα το γράφει πάντως..Πόσο πιο επίσημο θα μπορούσε να ναι αυτο για την ακτινογραφία? :ρ 

Μεσολόγγι ζητάγανε και ΑΜΚΑ και Αφμ.Που χρειάστηκε δεν ξέρω απλά επειδή ακριβώς ήταν ότι ναναι εκεί και μιας και γράφει στο σημείωμα(στο internet πάλι δεν λένε κουβέντα) για το αφμ γιαυτο μπερδεύομαι ολίγον τι.Εντάξει και να μην έχω κάτι δεν θα μου κόψουν και το κεφάλι :ρ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...