Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο σημείωμα το γράφει πάντως..Πόσο πιο επίσημο θα μπορούσε να ναι αυτο για την ακτινογραφία? :ρ 

Μεσολόγγι ζητάγανε και ΑΜΚΑ και Αφμ.Που χρειάστηκε δεν ξέρω απλά επειδή ακριβώς ήταν ότι ναναι εκεί και μιας και γράφει στο σημείωμα(στο internet πάλι δεν λένε κουβέντα) για το αφμ γιαυτο μπερδεύομαι ολίγον τι.Εντάξει και να μην έχω κάτι δεν θα μου κόψουν και το κεφάλι :ρ 

Αμκα και Αφμ μονο για τον παραπανω λογο ισως οντως να ισχυει αλλα και παλι οχι να μην τα θυμασαι.Ουτε υποχρεωση σου ειναι να τα γνωριζεις αυτα,ουτε αναφερονται καπου επισημα να τα γνωριζεις πριν πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Opcorsa κοιτα να δεις περιοδεύων δηλωσα αεροπορία , το χαρτι αναβολής εγραφε αεροπορία προσωπικά αν κ αργοσχολος τελιωσα στα 4 χρονια την σχολη μου κ εκοψα την αναβολή μαντεψε που καταταχθηκα εν τελη ( 3 χρονια πριν )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως μου το λες...Ακούγεται πολύ ελκυστικό.

Μα δεν θα βγω λιποτάκτης ύστερα? 

Πέρα από την "ειρωνεία" στο ποστ μιας και εδώ και αρκετές σελίδες το μόνο που γίνεται είναι απλά ο ένας να προσπαθεί να βγάλει τον άλλον ψεύτη.

Από κει και πέρα αν δεν έχω την ακτινογραφία,ξέρω πως έτσι και αλλιώς την επόμενη μέρα μας μαζεύουν και μας πάνε να βγάλουμε,δεκτό.Για το αφμ όμως θα υπάρχει πρόβλημα?Μεσολόγγι ας πούμε όλα αυτα τα χαρτιά δεν χρειάστηκαν αλλά ίσως έφταιγε το ότι είχανε χώσει φαντάρους γιαυτα και δεν τους ένοιαζε..Θήβα "λογικά" θα ναι λιγάκι καλύτερα θεωρητικά 

αφου παλι αναβολα θα χτυπησεις τι τα θες μαζι σου ολα αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφμ ζητάνε αν χαθεί τίποτα από αυτά που σας χρεώνουν να στείλουν το χρεωστικο στην εφορία, μην δώσετε αφμ...

 

Το κακό πάνω σε αυτο που είναι? Θέλω να πω αν για παράδειγμα χάσω μια μαξιλαροθήκη εκτός ότι θα πρέπει να την πληρώσω από την τσέπη μου :ρ

 

Αμκα και Αφμ μονο για τον παραπανω λογο ισως οντως να ισχυει αλλα και παλι οχι να μην τα θυμασαι.Ουτε υποχρεωση σου ειναι να τα γνωριζεις αυτα,ουτε αναφερονται καπου επισημα να τα γνωριζεις πριν πας.

 

Και το ρημάδι το χαρτί τι είναι? Εκ του αποτελέσματος στο Μεσολόγγι αποδείχθηκε ότι όντως το χαρτί και όσα έλεγε ήταν "μπούρδες" βέβαια

αφου παλι αναβολα θα χτυπησεις τι τα θες μαζι σου ολα αυτα

 

Όνομα και πράγμα.Ότι πεις ντρελόνι μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι αποφασισες να υπηρετησεις κανονικα? αφου ηδη εχεις στο ενεργητικο σου 3 αναβολες...κανονικα εσυ επρεπε να μας πεις αν χρειαζεται η οχι η ακτινογραφια θωρακος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό πάνω σε αυτο που είναι? Θέλω να πω αν για παράδειγμα χάσω μια μαξιλαροθήκη εκτός ότι θα πρέπει να την πληρώσω από την τσέπη μου :ρ

 

 

Στο οτι εχουν τραγικη κοστολογηση στον στρατο τα πραγματα ειναι παναρχαια και σαραβαλα και τα εχουν με αξιες που δεν εχουν ουδεμια επαφη με την πραγματικοτητα.Θα χασεις (κλεψουν) κανενα κρανος (τηγανι) και θα σου ζητανε μετα να πληρωσεις κανενα 100αρι

περα απο την πλακα ο στρατος ειναι σαν αρχαιολογικος χωρος ολα εχουν τεραστια ιστορια η κουβερτα που κοιμασε μπορει να την χρησιμοποιουσε ο Παπαδοπουλος οταν εκανε φανταρος η ο Θησεας, το κρανος μπορει να ειναι απο τον β παγκοσμιο και αλλα τετοια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι αποφασισες να υπηρετησεις κανονικα? αφου ηδη εχεις στο ενεργητικο σου 3 αναβολες...κανονικα εσυ επρεπε να μας πεις αν χρειαζεται η οχι η ακτινογραφια θωρακος

Μιας και (υποτίθεται) πίσω από τον eidikos33 βρίσκεται ένας ενήλικας άνθρωπος για πες μου.Με τα τελευταία μου ποστ τι λες?Το πάω για αναβολή ή να υπηρετήσω? 

Στο ενεργητικό μου έχω 3 αναβολές ε?Από που προκύπτει ότι έχω 3 αναβολές ντρελόνι μου ?

Επίσης γιατί ακριβώς σε απασχολεί εξήγησε μου.Έκανα κάποιες ερωτήσεις ούτε ειρωνεύτηκα ούτε πούλησα στρατοκαυλίκι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό πάνω σε αυτο που είναι? Θέλω να πω αν για παράδειγμα χάσω μια μαξιλαροθήκη εκτός ότι θα πρέπει να την πληρώσω από την τσέπη μου :ρ

 

 

 

Είναι απατεώνες ρε, κάτι Κουβερτες του 1950 που έχουν αξία 0€ στις χρεώνουν για καινούργιες, συν την προσαυξηση που μπαίνει από την εφορία. Δεν φτάνει που δεν σε πληρώνουν πάνε να φτιάξουν και την προίκα τους από τους φαντάρους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ είχα πάει με τα πάντα όλα και τελικά δεν χρειάστηκε τίποτα. ΑΦΜ, ΑΜΚΑ, βιβλιάρια και τέτοια δεν μου τα ζήτησε κανένας. Ακτινογραφία είχα βγάλει, αλλά όπως ελέχθει πάρα πολλοί είχαν έρθει χωρίς και τους πήγαν στο 401 για να βγάλουν τις επόμενες μέρες με 0 συνέπειες, οπότε αν ψήνεσαι για κάτι τέτοιο, μην βγάλεις. Προφανώς στο 401 έχει αναμονή και βαρεμάρα από ότι κατάλαβα από τις περιγραφές των άλλων, αλλά γλυτώνεις και όλη τη μίζερη φάση στο κέντρο. Διαλέγεις και πέρνεις. Αυτά την Α' ΕΣΣΟ του 16 στον Αυλώνα.

Επεξ/σία από Typhoon
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το sleeping bag τι γινεται ?

χρειαζεται να παρω και σεντονια μαζι ?

ποσα tshirt καλτσες ειναι καλα να παρω μαζι ?

ty

όπως έχει ειπωθεί, εξαρτάται το κέντρο. Στα πιο πολλά κέντρα επιτρέπουν. Όλοι εμείς στην αυλώνα, τέτοια εποχή, πέρυσι είχαμε πάρει sleeping bag. 

Προφανώς και χρειάζεται να πάρεις σεντόνια! Οι κουβέρτες τους, είναι παμπάλαιες και πενταβρώμικες.

Στο κέντρο, υπολόγισε ότι κάθε μέρα θα ιδρώνεις. Κάθε μέρα να κάνεις μπάνιο, θες πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το sleeping bag τι γινεται ?

χρειαζεται να παρω και σεντονια μαζι ?

ποσα tshirt καλτσες ειναι καλα να παρω μαζι ?

ty

εγω ειχα παρει 10 μπλουζακια και 10 ζευγαρια καλτσες νομιζω με τοσα θα σαι κομπλε, 

sleeping bag να παρεις και σεντονια εννοειται , του στρατου ειναι απαισια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουβερτα με το sleeping bag δεν τη χρειαζεσαι, εγω ιδρωνα μεσα στο δικο μου,

δε νομιζω μονο λαδι αλλα μην ειναι και με λουλουδακια  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...