Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εσυ πεταγεσαι ρε ψηλε, σορρυ κιολας , εγω απαντησα για το αν μπορει να παρει φοιτητικη αδεια ενα παιδι που ρωτησε...

τι το συνεχιζουμε τωρα...

ο πτεραρχος (Ι) σας :P

εσυ εβαλες βυσμα για ναυτικο ή οχι? στατιστικα μιλωντας

 

Οχι φιλε μου τιποτα και ακου ιστορια...Παμε με τον κολητο μου να κοψουμε κ οι 2 τις αναβολες...Πριν χρονια ειχα δηλωσει ναυτικο(στα18 κ εφυγα 26)Τοτε δηλωνες κ ναυτικο,την εποχη που πηγα να την κοψω δεν ειχε αυτη την επιλογη κ ειχα ακουσει οτι πια ολους τους παιρνουνε πεζικο κ ο φιλος μου ειχε δηλωσει πεζικο απο παλια κ ετσι λεμε παμε μαζι μηπως κ τυχει να ειμαστε μαζι.Αυτος ειχε τελειωσει σχολη εμποροπλοιαρχων κ του λεει τοτε σε ενα γραφειο που ειμασταν ''εσυ πας ναυτικο επειδη εχεις τελειωσει τη σχολη αυτη''και τρωω μια ξενερα εκει π λεγαμε οτι θα μαστε μαζι!Κοιταει τα δικα μου κ λεει ''α κ εσυ ναυτικο πας!'' χαχαχα Μαζι παρουσιαστικαμε..στο ιδιο κεντρο πηγαμε μαζι απολυθηκαμε...Το πως περασαμε απεριγραπτο.μεχρι κ πλαστικη πισινα απ τα Jumbo ειχαμε το καλοκαιρι κ καναμε βουτιες.Ενα στρατοπαιδο με 7 ναυτες.

 

http://postimg.org/image/hzwbk3je5/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παρουσιαστικα το 11 στον πορο.Αυτο ηταν στρατοπαιδο!διπλα στη θαλασσα ηταν κ καλοκαιρακι,μαγευτικα καθε βραδυ...Γενικα πν πληρωνα για να ξαναπαω.Εμεις ειμασταν 15 μερες μεσα 15 σπιτι μας.6Μηνο καναμε με αλλα λογια

Δεν έχω υπ' όψιν το στρατόπεδο που λες αλλά θα σου περιγράψω ένα απο αυτά που υπηρέτησα και σύγκρινε :P :

 

Ήταν λοιπόν(έχει "καταργηθεί", δεν ξέρω αν απλά μεταφέρθηκε αλλού) στην Χίο στη Λαγκάδα. Το στρατόπεδο κατ' αρχήν ήταν ανοιχτό, ξέφραγο και καταλάμβανε την ομόνυμη παραλία. Οι λόχοι ήταν σκηνές στρατοπέδευσης και το εστιατόριο με το μαγειρείο ήταν ημιυπαίθρια κτίρια. Οι παλιοί και οι υπαξιωματικοί κυκλοφορούσαν με βερμούδες που είχαν φτιάξει κόβοντας τα πατζάκια στολών εξόδου ή παραλλαγών και τις ελεύθερες ώρες δε, κάναμε μπάνιο στη θάλασσα! :-) :P

 

Υ.Γ. Αυτό το καλοκαίρι, τον χειμώνα μετακομίζαμε στο "πάνω" στρατόπεδο(τυπικό στρατόπεδο) σ' ένα χωριό τις Καρυές γιατί έκανε κρύο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Η αναβολή μου δεν έχει τελειώσει ακόμα αλλά έχω μια ερώτηση εγώ από τη στιγμή που γεννήθικα έχω μια σπάνι πάθηση η οποία μου απαγορεύει να κάνω ορισμένα πράγματα αυτή η πάθηση μου δίνει και ένα μικρό ποσοστό αναπηρίας.Σε αυτή την περίπτωση ξέρουμε τι γίνετε με βγάζουν αυτή απευθείας Ι τάδε ή μου δίνετε η επιλογή να βγω Ι τάδε αλλά με περιορισμένα πράγματα που θα μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

soteras, το ψαχνεις/τσεκαρεις εδω:
https://www.stratologia.gr/pdf/pd_11-2014_1.pdf
Και αφου προκειται για την υγεια σου,
το καλυτερο να μην 'κανεις τον ηρωα'.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και εγώ αυτής της λογικής είμαι να κάνουμε τρέλες και διάφορες άλλες κουταμάρες αλλά όταν πρόκετε για υγεία πρέπει να υπάρχει ένα φρένο και να λες αυτό μπορώ αυτό κάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κέντρο Θήβα μεχρι την ορκομωσία, χειμωνα με χιόνι, ηταν ζωη και κότα κσι σαπίλα! Άρχισαν να αρρωσταίνουν και απαγόρευσε ο διοικητής να βγαίνουμε εξω, ξαπλα, κψμ, φαι, σινεμά και παλι ξαπλα, σαπίλα 5 κιλα σε 20 μερες. Αααα και πολλα τσιγάρα, πααρα πολλα τσιγάρα!

Μετα πηγα ΥΕΑ νέα περαμο τα πλήρωσα ολα μαζεμενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πάντα Τρίπολη πάει επειδή είναι και Ξηράς και Αεροπορία και γενικά μεγάλο κέντρο... Μεγάλη μακακία πάντως αυτή με τις μέρες άδειας... Να παίρνεις εσύ 4 στη Καλαμάτα και δίπλα στη Τρίπολη να παίρνουν 10 έτσι απλά επειδή πήγε ο Καμμένος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...