Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το λοιπόν

 

Θητεια τον Χειμωνα σε νησί . 

Απο Χειμωνιατικα "βοηθηματα" τι προτεινετε να αγορασω ; Τι εχετε αγορασει εσεις ;

Εννοω ισοθερμικά, κολλάν και οτιδηποτε αλλο χρησιμο για το κρυο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το λοιπόν

 

Θητεια τον Χειμωνα σε νησί . 

Απο Χειμωνιατικα "βοηθηματα" τι προτεινετε να αγορασω ; Τι εχετε αγορασει εσεις ;

Εννοω ισοθερμικά, κολλάν και οτιδηποτε αλλο χρησιμο για το κρυο .

O,τι και να αγορασεις θα κρυωνεις. Ξεκιναει το κρυο απο τις πατουσες/πελματα και παει προς τα πανω.

Ρωτα αν μπορεις να αγορασεις δικα σου αρβυλα μαρκας. Θα αξιζει πιστεψε με και για μετα το στρατο.

Μπορει να την παλεψεις με ισοθερμικα και διαφορα αλλα (Φορμα ή σκελεα απο μεσα)

Βασικα μονο μια στολη αστροναυτη θα σε σωσει απο την υγρασια το κρύο και τον αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια πληροφορια για πλατη εβρου κανενας ?

Πλατη εβρου το μονο που ξερω απο φιλο που ειχε παει πριν μερικα χρονια ειναι οτι ειχε αρκετο κρυο το χειμωνα(λογικο εν μερη λογω τοποθεσιας),οτι τους τελευταιους μηνες(2ή3)σε φερνουν σε κοντινη μοναδα απο εκει που μενεις,δικαιουσαι αδειες λογω παραμεθωρ.(2μερες καθε μηνα νομιζω,δεν ειμαι σιγουρος 100%).και οτι απο εξοδους λιγα πραγματα.Κοινως κανα internet cafe αν βρεις να το κανεις στεκι που λεμε ή καμια καφετερια.

 

Αυτη ειναι συνηθως η εικονα γενικα σε τετοια μερη,ειδικα αν οι μοναδες ειναι μακρυα και απο το κεντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λοιπόν

 

Θητεια τον Χειμωνα σε νησί . 

Απο Χειμωνιατικα "βοηθηματα" τι προτεινετε να αγορασω ; Τι εχετε αγορασει εσεις ;

Εννοω ισοθερμικά, κολλάν και οτιδηποτε αλλο χρησιμο για το κρυο .

Aναλογως το νησι...Αμα ειναι Κυπρος παρε αντηλιακο

Πλατη εβρου το μονο που ξερω απο φιλο που ειχε παει πριν μερικα χρονια ειναι οτι ειχε αρκετο κρυο το χειμωνα(λογικο εν μερη λογω τοποθεσιας),οτι τους τελευταιους μηνες(2ή3)σε φερνουν σε κοντινη μοναδα απο εκει που μενεις,δικαιουσαι αδειες λογω παραμεθωρ.(2μερες καθε μηνα νομιζω,δεν ειμαι σιγουρος 100%).και οτι απο εξοδους λιγα πραγματα.Κοινως κανα internet cafe αν βρεις να το κανεις στεκι που λεμε ή καμια καφετερια.

 

Αυτη ειναι συνηθως η εικονα γενικα σε τετοια μερη,ειδικα αν οι μοναδες ειναι μακρυα και απο το κεντρο.

σωστα 3 μεινες στο τελος πας σπιτι σου οπωσδηποτε και αφηστε τον billsnake να πηγαινει με βυσμα παπαγου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aναλογως το νησι...Αμα ειναι Κυπρος παρε αντηλιακο

σωστα 3 μεινες στο τελος πας σπιτι σου οπωσδηποτε και αφηστε τον billsnake να πηγαινει με βυσμα παπαγου 

Πριν ακόμα φύγω για Θήβα διέκρινα μια εμπάθεια. Τόσο πολύ σε πονάει που από τις αναβολές είπα να υπηρετήσω, βγήκα Ι1 και με κατ εξαίρεση μετάθεση ε? Ντάξει ρε ντρελόνι μου άσε τη πίκρα στην άκρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω με κατ εξαιρεση μεταθεση πηγα στον τοπο μου , αλλα εδω μεσα με βαφτησανε ως βυσματια :P

Πεζικο πηγες εσυ και σου γραψανε οτι γραψανε?Για μην λεμε μισα λογια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεζικο πηγες εσυ και σου γραψανε οτι γραψανε?Για μην λεμε μισα λογια....

τι σχεση εχει αυτο? στην πολη μου μοναδα πεζικου ειναι οτι πιο βυσματικο υπαρχει.. εχουν wifi Και τρωνε catering... δεν περιγραφω αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σχεση εχει αυτο? στην πολη μου μοναδα πεζικου ειναι οτι πιο βυσματικο υπαρχει.. εχουν wifi Και τρωνε catering... δεν περιγραφω αλλο

Το σχολιο παραπανω εγινε για συμφορουμιτη ο οποιος ομως θα υπηρετει στο πεζικο.

Εσυ απαντησες στο σχολιο αυτο λες και εισαι ιδια περιπτωση με αυτον,πραγμα που δεν ισχυει γιατι δεν πηγες πεζικο αλλα αεροπορια και πανω σε αυτο ΄΄σε βαφτησαν ως βυσματικο'΄

ασε τι ειμαι εγω και μαθε να διαβαζεις.

λοιπον περιοδευον δηλωνω αεροπορια, περναω πανεπιστημιο βαραω αναβολη και το χαρτι μου λεει ΣΞ, κοβω αναβολη οταν περνω πτυχιο και μαθαινω οτι παρουσιαζομαι 124 ΠΒΕ αεροπορια...

τι δεν καταλαβαινεις? μαρεσει που επιμενετε μερικοι κιολας...

τωρα αν επιμενεις για το οτι ειναι παπατζιλικια περαστικα σου... μου φτανει που 5-10 ξερουν οτι λεω αληθεια

 

απλα στο χαρτι που μου εδωσαν για την αναβολη που ληγει το ταδε ετος μου ελεγε εχετε κατανεμηθει ΣΞ.

εγω ομως τελειωσα στα 4 χρονια την σχολη και δεν κολοβαραγα και ΕΚΟΨΑ την αναβολη, δεν περιμενα να ληξει για να παω σαν κατι αλλοι αργοσχολοι... εκει ειναι το ζητημα.

καλα καλο βραδυ-δεν ξανα ασχολουμαι πειτε οτι θελετε...

απλα να ξερετε οτι μερικοι χωρις βυσμα μπηκαν ΠΑ και ΠΝ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχολιο παραπανω εγινε για συμφορουμιτη ο οποιος ομως θα υπηρετει στο πεζικο.

Εσυ απαντησες στο σχολιο αυτο λες και εισαι ιδια περιπτωση με αυτον,πραγμα που δεν ισχυει γιατι δεν πηγες πεζικο αλλα αεροπορια και πανω σε αυτο ΄΄σε βαφτησαν ως βυσματικο'΄

 

επηξες πολυ ε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επηξες πολυ ε???

Η ατυχια που ειχα ηταν που μπηκα Γεναρη αν και το γνωριζα αυτο αλλα δεν προλαβα να σταματησω να μπω τον Νοεμβριο(και αρα εφαγα το καλοκαιρι μεσα στο στρατο),αλλα για καλη μου τυχη μπορει να μην μου ηρθε μεταθεση σε κοντινη μοναδα αλλα σε αλλη πιο ευνοικη μοναδα(Μυτιληνη)και γλυτωσα την εμπλοκη του καλοκαιριου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ατυχια που ειχα ηταν που μπηκα Γεναρη αν και το γνωριζα αυτο αλλα δεν προλαβα να σταματησω να μπω τον Νοεμβριο(και αρα εφαγα το καλοκαιρι μεσα στο στρατο),αλλα για καλη μου τυχη μπορει να μην μου ηρθε μεταθεση σε κοντινη μοναδα αλλα σε αλλη πιο ευνοικη μοναδα(Μυτιληνη)και γλυτωσα την εμπλοκη του καλοκαιριου.

αρα βυσμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...