Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοείς "τώρα με το 12μηνο"? Πάντα το ΠΝ/ΠΑ είχε παραπάνω μήνες θητείας αν δεν κάνω λάθος. Με αυτή την λογική δεν θα πήγαινε κανείς επειδή είχαν παραπάνω θητεία και δεν θα ήταν ποτέ βυσματικό... :P

Τσου, καποτε ειχαν επακριβως ιδιους μηνες θητειας (για παραδειγμα 2004-2007)

:mad:

Και τοτε μαλιστα ηταν που -με δεξια "φιλοπατριωτικη" και καλα διακυβερνηση- το

βυσματικο ναυτικο & η αεροπορια επαιρναν περισσοτερους, απο Στρατο Ξηρας....

:shock:

Έχω γνωστό από Κρήτη που τον έχωσε το πολύμπριζο του νησιού ο Καρχιμάκης (έπαιρναν τηλέφωνο σπίτι από το γραφείο του και προσφέρόντουσαν αυτοί να σε βυσματώσουν, χωρίς να το ζητήσεις) στο Ναυτοδικείο στην Αθήνα (ήταν η κοπέλα του εδώ) και πέρναγε ζωή και κότα. Υπηρεσίες της πλάκας που ήταν τόσο χύμα που μπαίναμε στο κτήριο εν ώρα υπηρεσίας για παρέα...

Καπου 400-600(!) Ναυταιοι, ηταν -θεωρητικως παντα- τοποθετημενοι (στο κεντρο) στην Αθηνα..

:mad:

Εννοειται "φαντασματα" -> δεν υπηρχε καν φρουρος πυλης @ κτιριο ΠΝ Πλατεια Κλαυθμωνος..

:ph34r:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε opcorsa εσεις οι κοινοι θνητοί δεν κανατε ουτε 43 μερες σερι , ουτε θεωρουσατε το 10-1 πολυ καλο. Ουτε σε τρεχαν απο το πρωι μέχρι το βραδυ.

 

Υγ δεν ήμουν ειδικές δυνάμεις απλα σε καταμαυρη μοναδα καλοκαίρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε λιγο το 1-4 που λες ειναι μια μερα μεσα τελειως και 4 τελειως εξω?

γιατι οταν ημουν εγω φανταρος το 1-3 πχ που με πηγαινε ηταν 1 μερα μεσα , 1 εξω ΜΕΤΑ ΤΙΣ 3 με διανυκτερευση... εμπαινα καθε μερα ομως μεσα....

αν δεν πηγαινεις καθολου και εισαι οφφ ειναι το καλυτερο

 

δεν εχω παραπονο.στον στρατο εμαθα να εκτιμαω καποια πραγματα, ελευθερο χρονο ,ελευθερια, τιμιοτητα, και καλες παρεες. οτι ηταν περιττος ναι, αλλα μου εμαθε καποια πραγματα και με εκανε περισσοτερο "άντρα" κυριως γιατι με ξεβολεψε.

ευχαριστω

Για οσους εχασαν επεισοδια μιλαμε για αυτη την περιπτωση και παντα για Αεροπορια.

 

νεα ακουστε...

απο εδω και περα πυξ λα moon και οι μερες δεν περνουν θα σας παει στις μοναδες... οι παλιοι εχουν σταξει απο την εμπλοκη του καλοκαιριου και σας περιμενουν πως και πως :D

Κανονικα ουτε τετοιες κουβεντες πρεπει να γραφονται προς τους υπολοιπους,γιατι ο αλλος προφανως και δεν εχει ορεξη που πηγαινει στρατο.Αρα σχολια οπως το παραπανω ουτε για χαβαλε μπορει να τα παρει κανεις,ουτε βοηθανε πουθενα.

 

Αλλα ειπαμε για να ασχολειται τοσο πολυ με το θεμα του στρατου,ψαχνει απεγνωσμενα για προσοχη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους εχασαν επεισοδια μιλαμε για αυτη την περιπτωση και παντα για Αεροπορια.

 

Κανονικα ουτε τετοιες κουβεντες πρεπει να γραφονται προς τους υπολοιπους,γιατι ο αλλος προφανως και δεν εχει ορεξη που πηγαινει στρατο.Αρα σχολια οπως το παραπανω ουτε για χαβαλε μπορει να τα παρει κανεις,ουτε βοηθανε πουθενα.

 

Αλλα ειπαμε για να ασχολειται τοσο πολυ με το θεμα του στρατου,ψαχνει απεγνωσμενα για προσοχη....

ναι εχω ψυχικες διαταρραχες ρε..

*γραφω και σε αλλα θραντ, αλλα που να το καταλαβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχω ψυχικες διαταρραχες ρε..

*γραφω και σε αλλα θραντ, αλλα που να το καταλαβεις

Στο μπλα μπλα ισως γιατι στο υπολοιπο forum με μολις 7 post λιγο χλωμο...

 

Και παλι βεβαια δεν αλλαζει το γεγονος οτι το παραπανω που εγραψες προς τα νεα ατομα που μπηκαν με την ΕΣΣΟ Σεπτεμβριου,ηταν αστοχο σαν σχολιο και κακως γραφτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μπλα μπλα ισως γιατι στο υπολοιπο forum με μολις 7 post λιγο χλωμο...

 

Και παλι βεβαια δεν αλλαζει το γεγονος οτι το παραπανω που εγραψες προς τα νεα ατομα που μπηκαν με την ΕΣΣΟ Σεπτεμβριου,ηταν αστοχο σαν σχολιο και κακως γραφτηκε.

ξαναλεω ηταν στο πλαισιο καζουρας , που χρειαζεται παντα :)

2ον που κολλανε τα μηνυματα(οχι ποστ) και το γεγονος οτι κυριως γραφω στο μπλα μπλα? τεσπα

Ρε opcorsa εσεις οι κοινοι θνητοί δεν κανατε ουτε 43 μερες σερι , ουτε θεωρουσατε το 10-1 πολυ καλο. Ουτε σε τρεχαν απο το πρωι μέχρι το βραδυ.

 

Υγ δεν ήμουν ειδικές δυνάμεις απλα σε καταμαυρη μοναδα καλοκαίρι.

ενταξει οντως...

το χειροτερο που με πηγε ηταν 26 μερες μεσα στην βασικη και μετα απο 1-3 μεχρι 1-1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2ον που κολλανε τα μηνυματα(οχι ποστ) και το γεγονος οτι κυριως γραφω στο μπλα μπλα? τεσπα

Οταν γραφεις σε θεματα του μπλα μπλα(σε αλλα thread που λες και πιο πανω)δεν μετρανε στον συνολικο αριθμο των σχολιων που εχεις κανει στο forum.

 

Οσο για την χαζουρα που λες,μαλλον μονο εσυ το βλεπεις ετσι γιατι οπως ειδες δεν υπηρξε καμια απαντηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσου, καποτε ειχαν επακριβως ιδιους μηνες θητειας (για παραδειγμα 2004-2007)

:mad:

Και τοτε μαλιστα ηταν που -με δεξια "φιλοπατριωτικη" και καλα διακυβερνηση- το

βυσματικο ναυτικο & η αεροπορια επαιρναν περισσοτερους, απο Στρατο Ξηρας....

:shock:

 

Καπου 400-600(!) Ναυταιοι, ηταν -θεωρητικως παντα- τοποθετημενοι (στο κεντρο) στην Αθηνα..

:mad:

Εννοειται "φαντασματα" -> δεν υπηρχε καν φρουρος πυλης @ κτιριο ΠΝ Πλατεια Κλαυθμωνος..

:ph34r:

 

Υπήρχε όμως νόμος που θα έκοβε τους κληρωτούς εντελώς από πν και αεροπορια, ήρθε ο Bennie κατηργησε τον νόμο και επέβαλε το 6χιλιαρο πρόστιμο. Ουσιαστικά κάνοντας χάρη στα βυσματα, και τιμωρει όσους δεν έχουν βύσμα...

 

 

ενταξει οντως...

το χειροτερο που με πηγε ηταν 26 μερες μεσα στην βασικη και μετα απο 1-3 μεχρι 1-1...

26 μέσα, χωρίς σκοπιες κάθε βράδυ και διπλουπηρεσιες στην λατζα. Κάθε βραδάκι επεφτες για υπνακο ή μήπως και τα μεσημέρια;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε όμως νόμος που θα έκοβε τους κληρωτούς εντελώς από πν και αεροπορια, ήρθε ο Bennie κατηργησε τον νόμο και επέβαλε το 6χιλιαρο πρόστιμο. Ουσιαστικά κάνοντας χάρη στα βυσματα, και τιμωρει όσους δεν έχουν βύσμα...

 

 

26 μέσα, χωρίς σκοπιες κάθε βράδυ και διπλουπηρεσιες στην λατζα. Κάθε βραδάκι επεφτες για υπνακο ή μήπως και τα μεσημέρια;

Μαλλον εννοει 26μερες στο κεντρο της Τριπολης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μαχαίρια επιτρέπονται?Σαν αυτό?

 

pocket-knives.jpg

 

Μην μου πείτε πως θα χαροπαλεύω να καθαρίσω ένα φρούτο και αν χρειαστώ να κόψω κάτι να ψάχνω αριστερά-δεξιά για κάτι αιχμηρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτσι τσακωθειτε ποιος φιλησε πιο κιτρινη κατουρημενη ποδια.

Ποιος εκανε τις πιο λιγες υπηρεσιες κτλπ.

Πειτε τα και εξω να σας πουν μπραβο λες και ενδιαφερονται αμα ειχες βυσμα ή οχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτσι τσακωθειτε ποιος φιλησε πιο κιτρινη κατουρημενη ποδια.

Ποιος εκανε τις πιο λιγες υπηρεσιες κτλπ.

Πειτε τα και εξω να σας πουν μπραβο λες και ενδιαφερονται αμα ειχες βυσμα ή οχι.

Κλασσικα εκτως θεματος.Αλλα γραφτηκαν αλλα καταλλαβες :)

Μην μου πείτε πως θα χαροπαλεύω να καθαρίσω ένα φρούτο και αν χρειαστώ να κόψω κάτι να ψάχνω αριστερά-δεξιά για κάτι αιχμηρό.

Εκανα το λαθος(για να κανω την ζωη μας ευκολη)να αγορασω ενα ξεφλουδιστιρι για να μας κανει την ζωη πιο ευκολη στην μοναδα(αφου κανενας απο τους υπολοιπους φανταρους δεν μπορουσε να διαθεσει 1ευρω να παρει και αυτος ενα,ασχετως του τι λεφτα τρωγανε καθε φορα στις εξοδους).Μεσα σε 2μερες καταφεραν και μου το εσπασαν(το ειχα αφησει στα μαγειρια κλασσικα κυριως για τις πατατες που εκανε πολυ καλη δουλεια)και φυσικα κανεις δεν πηρε αλλο αρα δεν εκατσα να ασχοληθω ουτε εγω.

 

Αρα συμβουλη μου ειναι στην μοναδα παρε οτι θες για σενα αλλα μην το δινεις στους αλλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...