Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προηγουμενη σελιδα κατι ελεγες για τους χαρακτηρισμους αλλα ειπαμε.....

 

Επισης τι εννοεις να στην πω.Αφου μονος σου με αυτα που γραφεις προκαλεις/παραπληροφορεις μιλώντας για σωμα που δεν υπηρετησες. Μπηκαν ατομα να ρωτησουν 2-3πραγματα για ΣΞ και τους λες εσυ που ησουν ΠΑ..... Μετα εμεις φταιμε που γραφουμε οτι γραφουμε?

Α και οσο για τα παραπανω δικα σου λογια ηταν,εγω φταιω που αλλα εγραψες και αλλα κανεις?

εξακολουθω να ειμαι καθετος στο θεμα στρατιωτικου νοσοκομειου/γιατρου και αναρρωτικης αδειας... ανεξαρτητως σωματος...

οποτε οποιος θελει αδειες ας εχει απο κοντα εναν καλο γιατρο :devil: .. και κανενα 20ρικο δεν θα ηταν ασχημο :confused:

εγω πηρα συνολο σε ολη την θητεία 25 μερες περίπου. Με 4 μηνες παραμεθόριο να χω 7 εξοδους. Να βαφω,κουβαλαω, χτιζω(δεν το ζητησα μας έστειλαν να το κάνουμε), με 2 ασκησεις κ κ κ . Οποτε παψε να μιλας για στρατο γιατι απλα δεν πηγες στρατό.

και πολλες πηρες..

εγω για τα χορτα που εκοψα (3-4 ωρες καθε μερα στον ηλιο επι 10 μηνες) επρεπε να παρω παραπανω, αλλοι πηρανε παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξακολουθω να ειμαι καθετος στο θεμα στρατιωτικου νοσοκομειου/γιατρου και αναρρωτικης αδειας... ανεξαρτητως σωματος...

οποτε οποιος θελει αδειες ας εχει απο κοντα εναν καλο γιατρο :devil: .. και κανενα 20ρικο δεν θα ηταν ασχημο :confused:

και πολλες πηρες..

εγω για τα χορτα που εκοψα (3-4 ωρες καθε μερα στον ηλιο επι 10 μηνες) επρεπε να παρω παραπανω, αλλοι πηρανε παραπανω

Αφου πηρες 52ημερες αδεια+τις οποιες επιπλεον μερες για Χριστουγγενα/πασχα κλπ+αν προσθεσες στις παραπανω μερες και καποιες ακομα, και αν υπολογισουμε και τον πρωτο μηνα στην Τριπολη,οι 10μηνες απο που προκυπτουν παλι?

Επισης και που πηρες τοσες μερες εντυπωση επρεπε να σου προκαλει.ΥΠοτιθεται στρατο πηγες(εστω ΠΑ)οχι για κηπουρος....

 

Απλα δινουν καμια μερα για τα ματια του κοσμου γιατι αν δεν δωσουν τιποτα και φωναξεις κανενα γονιο και ερθει απο την μοναδα και αρχισει στις βρισιες τον Διοικητη(οτι στην ουσια για θητεια πηγες οχι για δωρεαν κηπουρος σε μοναδα)θα δεις πως θα γινει σουζα μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ειναι εμφανες τι ρολο βαραει ο παραπανω συμφορουμιτης με αυτα που γραφει. 52μερες αδεια απολυσεως επειδη εκοψε μερικα χορτα.Κατι που ειδικα αν εισαι σε μαυρες μοναδες οι αγγαριες πανε και ερχονται,και αν ο Διοικητης ειναι πολυ καλος θα σου δωσει λιγες μερες τιμητικη αδεια(πανω απο 4-5βεβαια ουτε για αστειο),που φυσικα ειναι στο χερι του αργοτερα να στις κοψει στην αδεια απολυσεως.....

αν παει να σας κοψει ειπα να το παιξετε "αρρωστοι"... ανεξαρτητου μοναδας.. ο κολλητος μου ηταν 1η μαλ 341 σειρα και ετσι το εκανε, γιατι ηθελε να φυγει για δουλεια και δεν τον αφηνανε..

Αφου πηρες 52ημερες αδεια+τις οποιες επιπλεον μερες για Χριστουγγενα/πασχα κλπ+αν προσθεσες στις παραπανω μερες και καποιες ακομα, και αν υπολογισουμε και τον πρωτο μηνα στην Τριπολη,οι 10μηνες απο που προκυπτουν παλι?

Επισης και που πηρες τοσες μερες εντυπωση επρεπε να σου προκαλει.ΥΠοτιθεται στρατο πηγες(εστω ΠΑ)οχι για κηπουρος....

 

Απλα δινουν καμια μερα για τα ματια του κοσμου γιατι αν δεν δωσουν τιποτα και φωναξεις κανενα γονιο και ερθει απο την μοναδα και αρχισει στις βρισιες τον Διοικητη(οτι στην ουσια για θητεια πηγες οχι για δωρεαν κηπουρος σε μοναδα)θα δεις πως θα γινει σουζα μετα.

1 μηνα τριπολη και τους υπολοιπους 11 στην μοναδα... οποτε βγαινουν οι 10 μηνες, τωρα αν βγαλεις τις αδειες ναι ειναι λιγοτερο...

παντως ναι κηπουρος ημουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα πρεπει να εκοψα χορτα σε εκταση οσο το μισο στρατοπεδο στην θητεια μου, ενω αλλοι ξινονταν σε βυσματοποστα οπως ασφαλεια, αμερικανικη ευκολια, υπασπηστηριο κλπ...

εγινε η μοναδα καλυτερη? οχι .... τα χορτα θα ξαναμεγαλωσαν, αλλα ενταξει τις αδειες μου τις πηρα και εκανα καλοκαιρι εξω, αν και 12 μηνος σειρας σεπτεμβριου

Δεν ξέρω πώς είναι στην αεροπορια, στο ΣΞ έπρεπε να βάλεις βύσμα για να κάνεις τον κηπουρό. Λόγω της τιμητικης και ότι γλιτωνες τις σκοπιες και αγγαρείες εκείνη την ώρα. Ξεφτίλα τελείως, ακόμα και για αυτό βύσμα ήθελε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟλαΤαΠαντα στο Σ.(ε).Ξ. ειχαν καταντησει πλειστηριαζομενα-βυσματοδιεκδικουμενα:
για 1 απλη 2ωρη παραταση ΠΖεξοδου@Καλαματα...τελεφωνουσαν βλαχοδημαρχοι!
:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε σε κανένα συμφορουμιτη ΦΑΠ (Φυλλο ατομικής πρόσκλησης) για ενημερωτική εκπαίδευση;

Σε μένα είναι για 1 ημέρα την άλλη Κυριακη.

 

Αν έχει πάει κανεις, να μας πει εντυπωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε η κατάταξη για ΣΤ' ΕΣΣΟ Ξηράς. Εγώ είμαι Διαβιβάσεις στον Αυλώνα. Παρουσιάζομαι 9-11. Για το ΚΕΝ του Αυλώνα τι γνώμη έχετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει ημουν και εγω με την ε εσσο , θα βαρεθεις να καθεσε , εμεις ειχαμε μια εβδομαδα λιγοτερη στην εκπαιδευση και δεν καναμε παρελαση μονο προβες ορκωμοσίας.

λιγες υπηρεσιες και καλοι αξιωματικοι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...