Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς λελέδες... Έχετε δει καψονι με κωδικό όνομα πινκ-πονκ? Καψονι τρελό ηλεκτρόνιο?

ειδαμε αρκετα δειγματα νοητικης καθυστερησης ουτως η αλλως...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλά, παρερμηνεία των λέξεων, έχουν βαφτισει τα πάντα σκληραγωγηση, εκπαίδευση, πειθαρχία, κτλ

Σαν τους μοναχους που βαφτιζαν το κρέας ψάρι. Εκτός των άλλων, στον ΕΣ γίνεσαι και μάρτυρας της κακοποίησης της γλώσσας μας...

 

Ε, νομίζω πως όταν βαράς έξω από το διοικητήριο σε 45 βαθμούς θερμοκρασία σκοπέτο για 6 ώρες σερί επειδή υπάρχει εμπλοκή (και τέντα γιατί από το παράθυρο κοιτάει ο υπόδικας) ή όταν κάνεις 2 ώρες περίπολο τα χαράματα με 10 βαθμούς Κελσίου και 95% υγρασία, πιστεύω σκληραγωγείσαι κάπως. Περισσότερο από το να κάθεσαι μπροστά στο pc αραχτός.

 

 

Κατατα +10000 για τις σαγιοναρες στο ντουζ.

Το πιο αισχρο που εχω δει ΕΒΕΡ ηταν που ειχαμε εναν τυπα ο οποιος καθαριζε τα φακην καλαθακια απο τις χεστρες με τα χερια του. Δηλαδη, επιανε τα χαρτια χουφτα και τα εβαζε στη σακουλα. Ο ιδιος τυπος επειδη καποια στιγμη ειχε βουλωσει ενα λουκι ή κατι τετοιο στην αποχετευση, ειχε βαλει το χερι του, γυμνο, για να το ξεβουλωσει. Μεχρι να προλαβω να του φερω μια σακουλα να βαλει για γαντι ειχε ηδη κανει τη βλακεια.

Νταξει αν μου το ελεγαν δε θα το πιστευα...

 
Εμείς είχαμε έναν κ@ριόλ# που πήγαινε και τα έκανε συνεχώς στις ντουζιέρες. Και δυστυχώς ποτέ δεν μάθαμε ποιος ήταν γιατί θα τον βάζαμε να τα φάει. Και πόσοι άλλοι που έχ@#ζαν ένα βουνό και δεν τραβούσαν καζανάκι.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

Περι σκληραγωγησης, αν εκανες και εσυ θητεια σε δολοφονικο ψυχος 3 τα χαραματα ή/και σε φριχτη ζεστη μεσα στον αυγουστο αντιστοιχα μετα μπορεις να προγραμματισεις τον εγγεφαλο σου και σε οποιαδηποτε σκληρη κατασταση βρεθεις θα θυμασαι οτι καποτε ξυπναγες μεσα στο κρυο τις 1.30 το βραδυ σε ενα θαλαμο με 40 γομαρια για να κανεις ενα περιπολο σε μια ανηφορα που δεν την ανεβαινει ουτε τανκ. Ακουγεται τρελο και δε βγαζει νοημα αλλα το καταφερες να το κανεις αυτο και ουτε γιωτοχαρτο ζητησες, ουτε κλαφτηκες στο μπαμπα/θειο για βυσμα. Μετα απο αυτο ολα θα σου φαινονται παιχνιδακι.

Δεν ειμαι σιγουρος πως ισχυει αυτο μετα απο καποια χρονια. 

 

Οπως ειπα ημουν στον ΜΛΑΤ της προεδρικης φρουρας. Αρα ο βασικος μας ρολος ηταν τα αγηματα. Φαση ορθοστασια. Πολλη ορθοστασια. Μετα απο τοσα χρονια δεν το εχω ως σημειο αναφορας για οτιδηποτε (και εκανα και 16μηνο).

 

Οπως και να εχει ειναι και υποκειμενικο, αλλιως λειτουργει στον καθενα, αλλα πραγματικα αν με ρωτησεις σημερα τι μου εμεινε απο το πανηγυρι αυτο, θα σου απαντησω πως για μενα ηταν 16 χαμενοι μηνες, δε μου ελλειπε η πειθαρχια για να την αποκτησω εκει αλλα ουτε και καμια σοβαρη σκληραγωγηση ηταν, ασχετα αν παιρναμε πλακακια και τα σπαγαμε με τον ωμο μας για show off και καποιοι εσκαγαν κατω απο την ακινησια στον ηλιο. :)

 

Τωρα αν μιλησουμε για ειδικες δυναμεις, τοτε εκει αλλαζουν τα πραγματα, αλλα νομιζω παραειναι εξειδικευμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σου εμεινε πειθαρχια και σκληραγωγηση επειδη δεν ηθελες να σου μεινει. 

 

Εγω προσωπικα μετα απο αμετρητες συμπεριφορες αιλιναραδον εκει μεσα εδωσα μια υποσχεση στον εαυτο μου να μη γινω ποτε ενας απο αυτους. Και θελω να πιστευω οτι θα συνεχισω να τηρω αυτη την υποσχεση για παντα.

 

Αυτο περι πειθαρχιας.

 

Περι σκληραγωγησης, αν εκανες και εσυ θητεια σε δολοφονικο ψυχος 3 τα χαραματα ή/και σε φριχτη ζεστη μεσα στον αυγουστο αντιστοιχα μετα μπορεις να προγραμματισεις τον εγγεφαλο σου και σε οποιαδηποτε σκληρη κατασταση βρεθεις θα θυμασαι οτι καποτε ξυπναγες μεσα στο κρυο τις 1.30 το βραδυ σε ενα θαλαμο με 40 γομαρια για να κανεις ενα περιπολο σε μια ανηφορα που δεν την ανεβαινει ουτε τανκ. Ακουγεται τρελο και δε βγαζει νοημα αλλα το καταφερες να το κανεις αυτο και ουτε γιωτοχαρτο ζητησες, ουτε κλαφτηκες στο μπαμπα/θειο για βυσμα. Μετα απο αυτο ολα θα σου φαινονται παιχνιδακι.

 

Και οταν βλεπεις φιλους σου για καφε παντα θα κανεις αναγνωριση. Εαν δε γνωριζει τα συνθηματικα θα τον χτυπας με το κοντακιο της ομπρελας σου.

Δε διαφωνω με το πως ολοι βλεπουμε μια πλευρα της κοινωνιας που ισως να μην γνωριζαμε απο πρωτο χερι πως ειναι.

Σκληραγωγηση σε διαστημα θητειας 8-9 μηνων δεν γινεται.

Οτι και να κανεις, μολις θα απολυθεις και θα κοιμασαι στο κρεβατι σου, τα γερμανικα νουμερα ξεχνιουνται. Το πιθανοτερο ειναι να μετατραπει καποιος σαν αυτους που μονιμως ξεκινανε συζητησεις με τη φραση ''Εγω στο στρατο..''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχουν οι φίλοι στο καφέ με την αναγνώριση που κάνεις για την ασφάλεια του στρατοπέδου? Στο στρατό προετοιμάζεσαι για να ξέρεις τι θα κάνεις στον πόλεμο. Προσωπικά έμαθα αρκετά πράγματα και αν ποτέ με καλέσουν, χτύπα ξύλο, θα γνωρίζω πως να αντιδράσω και τι να κάνω όταν πριν παρουσιαστώ δεν ήξερα πως βίδωνε ο φλογοκρύπτης του G3A3. Μετά, ήξερα να το λύνω και να το δένω σε 1 λεπτό.

 

Επίσης, η σκληραγώγηση εξαρτάται από το πως θα την αποδεχτείς και θα την διατηρήσεις. Και δεν είναι μόνο σωματική. Είναι και πνευματική. Και MMA να κάνεις και ορειβασία στα χιόνια και εκπαίδευση στα ΟΥΚ ακόμα, αν μετά τα παρατήσεις και δεν ξανασχοληθείς η σκληραγώγηση σταδιακά θα χαθεί. Στο μυαλό σου κάτι θα μείνει όμως. Ο θείος μου υπηρέτησε στα ΟΥΚ (νομίζω ήταν στη δεύτερη σειρά που εκπαιδεύτηκε από το τότε που ιδρύθηκαν) και ακόμη και σήμερα ξυπνάει κάθε μέρα στις 4 τα χαράματα, είναι χειμερινός κολυμβητής και περπατάει 10 χλμ τη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι σχέση έχουν οι φίλοι στο καφέ με την αναγνώριση που κάνεις για την ασφάλεια του στρατοπέδου? Στο στρατό προετοιμάζεσαι για να ξέρεις τι θα κάνεις στον πόλεμο. Προσωπικά έμαθα αρκετά πράγματα και αν ποτέ με καλέσουν, χτύπα ξύλο, θα γνωρίζω πως να αντιδράσω και τι να κάνω όταν πριν παρουσιαστώ δεν ήξερα πως βίδωνε ο φλογοκρύπτης του G3A3. Μετά, ήξερα να το λύνω και να το δένω σε 1 λεπτό.

 

Επίσης, η σκληραγώγηση εξαρτάται από το πως θα την αποδεχτείς και θα την διατηρήσεις. Και δεν είναι μόνο σωματική. Είναι και πνευματική. Και MMA να κάνεις και ορειβασία στα χιόνια και εκπαίδευση στα ΟΥΚ ακόμα, αν μετά τα παρατήσεις και δεν ξανασχοληθείς η σκληραγώγηση σταδιακά θα χαθεί. Στο μυαλό σου κάτι θα μείνει όμως. Ο θείος μου υπηρέτησε στα ΟΥΚ (νομίζω ήταν στη δεύτερη σειρά που εκπαιδεύτηκε από το τότε που ιδρύθηκαν) και ακόμη και σήμερα ξυπνάει κάθε μέρα στις 4 τα χαράματα, είναι χειμερινός κολυμβητής και περπατάει 10 χλμ τη μέρα.

 

Και ο φούρναρης 4 το πρωί ξυπνάει..

 

Σκληραγωγηση και στρατός δεν πάνε μαζι πέρα από λίγες περιπτώσεις. Και μόνο που ο στρατός δεν σε αφήνει να γυμναστείς και ότι οι μισοί μόνιμοι είναι τόσο χοντροί και σάπιοι που δεν μπορούν να κάνουν ούτε βασικά πράγματα τα λέει όλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν υπηρέτησα κάθε πρωί είχαμε γυμναστική ,αν ο κάθε μόνιμος είναι χοντρός και σάπιος δεν με απασχόλησε καθόλου,πλην 2-3 άσχημων καταστάσεων που βίωσα..η θητεία μου έκανε καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο φούρναρης 4 το πρωί ξυπνάει..

 

Σκληραγωγηση και στρατός δεν πάνε μαζι πέρα από λίγες περιπτώσεις. Και μόνο που ο στρατός δεν σε αφήνει να γυμναστείς και ότι οι μισοί μόνιμοι είναι τόσο χοντροί και σάπιοι που δεν μπορούν να κάνουν ούτε βασικά πράγματα τα λέει όλα.

 

Ο φούρναρης ξυπνάει 4 το πρωτί για να δουλέψει και να βγάλει λεφτά, επειδή αναγκάζεται, επειδή δεν μπορεί να δουλέψει διαφορετική ώρα. Δεν ξυπνάει για χαβαλέ. Επίσης σκληραγώγηση και στρατός πάνε και παραπάνε μαζί. Απλά σύγκρινε τι κάνεις στη καθημερινότητά σου και τι έκανες στο στρατό και θα δεις τις διαφορές. Έχεις στη ζωή σου τη πειθαρχεία που είχες στο στρατό; Όσο για το πόσο γυμνασμένος είναι ο καθένας, στο στρατό παίζει ρόλο και το σώμα που βρίσκεσαι και ο διοικητής που έχεις. Εγώ ήμουν σε Μοίρα Βαρέως Πυροβολικού της 3/1 ΔΕΜ (Μ110Α2) και επειδή ο διοικητής μας είχε έρθει από τα Hawk (όποιος ξέρει τι εστί Hawkατζής καταλαβαίνει), μας είχε βγάλει το πάτο και είχε επιβάλει στο στρατόπεδο πειθαρχεία Ε.Δ ενώ ο Κύπριος λοχαγός μας είχε υπηρετήσει στα ΟΥΚ. Στο ίδιο σώμα στην Ελλάδα, μπορεί το στρατόπεδο να ήταν για τον πέοντ@. Το αν ο μόνιμος θα είναι χοντρός ή όχι, εξαρτάται και από τι αρμοδιότητες έχει και από τον διοικητή που έχει και δεν αποτελεί άλλοθι για τον κάθε φαντάρο να τεμπελιάζει, αφού και κομάντο να ήταν ο μονιμάς θα έβρισκε άλλη δικαιολογία να λουφάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τους μόνιμους που είναι χοντροί:

 

Υπάρχει Προεδρικό Διάταγμα, με βάση το οποίο, όποιος μόνιμος βρεθεί υπέρβαρος σε δυό συνεχόμενα εξάμηνα, αποστρατεύεται, δηλ παίρνει το μπούλο.

 

Το πρόβλημα είναι κανένας δεν το εφαρμόζει, όπως κανένας δεν εφαρμόζει τόσους άλλους καλούς νόμους στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ο φούρναρης ξυπνάει 4 το πρωτί για να δουλέψει και να βγάλει λεφτά, επειδή αναγκάζεται, επειδή δεν μπορεί να δουλέψει διαφορετική ώρα. Δεν ξυπνάει για χαβαλέ. Επίσης σκληραγώγηση και στρατός πάνε και παραπάνε μαζί. Απλά σύγκρινε τι κάνεις στη καθημερινότητά σου και τι έκανες στο στρατό και θα δεις τις διαφορές. Έχεις στη ζωή σου τη πειθαρχεία που είχες στο στρατό; Όσο για το πόσο γυμνασμένος είναι ο καθένας, στο στρατό παίζει ρόλο και το σώμα που βρίσκεσαι και ο διοικητής που έχεις. Εγώ ήμουν σε Μοίρα Βαρέως Πυροβολικού της 3/1 ΔΕΜ (Μ110Α2) και επειδή ο διοικητής μας είχε έρθει από τα Hawk (όποιος ξέρει τι εστί Hawkατζής καταλαβαίνει), μας είχε βγάλει το πάτο και είχε επιβάλει στο στρατόπεδο πειθαρχεία Ε.Δ ενώ ο Κύπριος λοχαγός μας είχε υπηρετήσει στα ΟΥΚ. Στο ίδιο σώμα στην Ελλάδα, μπορεί το στρατόπεδο να ήταν για τον πέοντ@. Το αν ο μόνιμος θα είναι χοντρός ή όχι, εξαρτάται και από τι αρμοδιότητες έχει και από τον διοικητή που έχει και δεν αποτελεί άλλοθι για τον κάθε φαντάρο να τεμπελιάζει, αφού και κομάντο να ήταν ο μονιμάς θα έβρισκε άλλη δικαιολογία να λουφάρει.

1) Δεν ηξερα οτι στον πολεμο θα μας χωρισουν αναλογα με τι διοικητη ειχαμε στη θητεια μας οποτε θα μπουν τα κομμαντο μπροστα

2) Εξω εχω πολυ περισσοτερη πειθαρχεία απο οτι ειχα στο στρατο. Βασικα στο στρατο το μονο που εμαθα ειναι πως ζουν οι φυλακισμενοι

3) Στρατος 6 ξυπνημα μεχρι 7 καθαριοτητα,πρωινο και ξυρισμα (εδω θυμαμαι την υπολοχαγο μου που με ειδε να πλένω τα δοντια μετα το πρωινο οτι η ωρα προσωπικης υγιεινης περασε και οτι θα επρεπε να ειχα πλύνει τα δοντια μου πριν, οταν την ρωτησα αν πρεπει να σκουπιζω τον κωλο μου πριν χεσω εφυγε) , 7 - 3 γραφειο χαζευα, 3-5 τιποτα, μετα γυμναστηριο και μετα μεσα για υπνο. Αν ειχα υπηρεσια χαζευα ολη μερα στο λαπτοπ

Στην κανονικη μου ζωη

6 ξυπνημα 1 τρεξιμο πρωινο,μπανιο, δουλεια 8-3.30, γυμναστηριο, μαθημα, διαβασμα, υπνο. Βαλε ποσα τρεξιματα 2-3 ωρες σε βουνα με κρυο και βροχη, χειμερινο μπανιο και αλλες δραστηριοτητες νομιζω με σκληραγωγησαν πολυ περισσοτερο απο το καθαρισμα της τουαλετας. ΑΥτη η δικη μου καθημερινοτητα τοτε μπορω να σου φερω παραδειγματα αλλων που εκαναν πολυ πιο σημαντικα πραγαμτα απο μενα και τα διεκοψαν για την ηλιθια ρουτινα του στρατου

4) Σε Στρατο-Αστυνομια-Πυροσβεστικη-Λιμενικο δεν πρεπει να υπαρχει υπερβαρος και καποιος που δεν μπορει να βγαλει 1000 σε <5 λεπτα, να κανεις καποιες ελξεις και πους απς ανεξαρτητα με το ποστο του.

 

 

Σχετικά με τους μόνιμους που είναι χοντροί:

 

Υπάρχει Προεδρικό Διάταγμα, με βάση το οποίο, όποιος μόνιμος βρεθεί υπέρβαρος σε δυό συνεχόμενα εξάμηνα, αποστρατεύεται, δηλ παίρνει το μπούλο.

 

Το πρόβλημα είναι κανένας δεν το εφαρμόζει, όπως κανένας δεν εφαρμόζει τόσους άλλους καλούς νόμους στην Ελλάδα.

Θυμαμαι αρχιλοχια 130+ κιλα που οταν εκανα καποια αξιολογηση ειχε βαλει οτι ηταν <100 και οτι εβγαζε το 1000 σε οκ χρονο. Ετσι εφαρμοζεται

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολύ καλά σου είπε η υπολοχαγός. Στο στρατό υπάρχει πρόγραμμα, δε κάνει ο καθένας ότι του κατέβει. Αν της είχες απαντήσει έτσι στη δική μου τη Μοίρα, είχες φάει μια 5αρα κράτηση για πλάκα. Και το ότι έκανες εσύ αυτά που έκανες δεν σημαίνει ότι όλοι έκαναν τα ίδια. Όπως επίσης το τι θεωρείς εσύ πειθαρχεία και τι όχι δεν καθορίζει την πραγματικότητα. Είναι δική σου άποψη και λάθος άποψη. Εσύ προφανώς δεν ήθελες καν να υπηρετήσεις και όλα σου φαίνονταν στραβά. Τι θα πει ρουτίνα του στρατου? Στο στρατό μαθαίνεις να πολεμάς. Αν γίνει πόλεμος δε θα πεις στον Τούρκο "πάω γυμναστήριο, πέθανε" ή "έχω μαζί μου βιβλίο φυσικής". Θα πολεμήσεις. Εσένα αν δε σου έμεινε τίποτα δεν σου έμεινε επειδή ΔΕΝ ΗΘΕΛΕΣ να σου μείνει, δεν τα απορροφούσες. Εμένα τώρα να με ανεβάσεις στο Μ110Α2, ξέρω να κάνω τα ΠΑΝΤΑ. Και όταν λέω τα πάντα εννοώ να φορτώσω βλήμα με το γερανάκι, να βάλω βλήμα, να βάλω εμπύρευμα, γέμισμα, κλίση, παρεκτροπή, άμεση βολή, να σηκώσω ή να κατεβάσω το σωλήνα, να μιλήσω στον ασύρματο (όχι όλα μαζί και μόνος μου φυσικά αφού το ΜΜ110Α2 απαιτεί πάνω από 6 άτομα προσωπικό)  πράγματα που πριν μπω στο στρατό δεν είχα κάν ακούσει. Και δεν τα θυμάμαι επειδή είμαι πιο έξυπνος απο εσένα αλλά επειδή ενδιαφερόμουν να μάθω.

  Και πως χάζευες στο λάπτοπ όταν είχες υπηρεσία? Είχες λάπτοπ στη σκοπιά? Εμείς στην υπηρεσία ήμασταν τέντα και άμα σε έβλεπαν με κινητό, όχι να κρατάς αλλά ΠΑΝΩ σου, την είχες βαμμένη. Στρατιώτης στη Μοίρα μου έφαγε 10 μέρες φυλάκιση επειδή ήταν λίγο πιο μέσα στο κουβούκλιο και όχι πιο έξω.

  Η μόνη αρνητική κριτική που δίνω στο στρατό είναι ότι έπρεπε να είναι πιο αυστηρά απ' ότι είναι τώρα. Ο πατέρας μου είχε υπηρετήσει στα τεθωρακισμένα το 70' και οι ασκήσεις και τα καψώνια που μου διηγείτο, σήμερα τα κάνουν μόνο οι Καταδρομείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να υπαρχει προγραμμα μαζι σου, να εχει λογικη το προγραμμα ομως ε? 

 

Στρατος -> Ξυρισμα, πλυσιμο δοντιων, πρωινο, καθαριοτητα

 

Λογικη -> Ξυρισμα, πρωινο, πλυσιμο δοντιων , καθαριοτητα

 

Οταν ειχα να κανω κατι το εκανα οσο αυτο δεν ηταν παραλογο ή παρανομο

 

Εννοειται πως δεν ηθελα να παω και πηγα μονο και μονο γιατι επρεπε. Ας τον εκαναν 3 μηνες εκπαιδευση και μετα σπιτι οχι 1 μηνα κεντρο, 3 βδομαδες σπεν και 7 μηνες νοικοκυρα.

 

Ξεχνας κατι το οτι εισαι φανταρος δεν σημαινει οτι σταματας να εισαι ανρθωπος με δικαιωματα οποτε και στην μοιρα σου να ημουν θα μου ειχαν κανει το ιδιο δηλαδη τιποτα! :)

 

Δεν ειπα ποτε οτι ειχα λαπτοπ στη σκοπια! Και πριν πεις οτιδηποτε ημουν Φερες :)

 

ΥΓ: Το οτι δεν ειχα ουτε ενα προβλημα με οποινδηποτε ειχα επαφες απο Λοχαγο και πανω και ειχα μονο θεματα με ατομα απο ΕΠΟΠ-Αρχιλοχιες κατι λεει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνω, πολλοι εμαθαν καποια ελληνικα και ας ηταν ελληνες.

Αναφορά, παραπονούμενος (το ελεγαν θα βγω παραπονεμενος και γελουσαμε), υπνόσακος (το ηξεραν ως αρχαιοαμερικανικη λεξη: sleeping bag), μεταθεση/αποσπαση (τι σημαινει), ασκεπής, ακομβιωτος,υποδείματα κτλπ

Για ποιον λόγο πρέπει να πάρουμε για παράδειγμα τον πάτο της κοινωνίας για να πούμε ότι ο στρατός έχει κάποιο νόημα;

Ναι, αν δεν ξέρεις καθόλου ελληνικά, στο στρατό θα μάθεις πέντε λέξεις, αν δεν έχεις βγει ποτέ από το σπίτι, στο στρατό θα πας μέχρι την παραμεθόριο, αν είσαι εντελώς αγυμναστος και δεν την παλεύεις ούτε να περπατησεις, στο περιπολο θα σκληραγωγηθεις.

Για τον νορμάλ άνθρωπο, όλα αυτά είναι ελεηνο χάσιμο χρόνου, σαν να προσπαθούν να σε ιδρυματοποιησουν χωρίς να έχεις πρόβλημα.

 

 

Btw. πριν από εσάς και από εμάς έχουν πάει στρατό χιλιάδες, πιστεύει κάνεις ότι πρόκειται για σκληραγωγημενη ή μαχιμη κοινωνία;

Μην κοροιδευετε τον εαυτό σας, όσο και να πιστεύεις κάτι δεν το κάνει αλήθεια. Δεν υπάρχουν 600 δις επειδή κάποιοι αφελεις το πιστεύουν, ούτε ο στρατός εκπαιδευει, ούτε σκληραγωγει ούτε τίποτα, όσο και αν το πιστεύουν οι wannabe πολεμιστές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υπαρχει προγραμμα μαζι σου, να εχει λογικη το προγραμμα ομως ε? 

 

Στρατος -> Ξυρισμα, πλυσιμο δοντιων, πρωινο, καθαριοτητα

 

Λογικη -> Ξυρισμα, πρωινο, πλυσιμο δοντιων , καθαριοτητα

 

 

 

Άσχετα με τα υπόλοιπα που λέγονται, αυτό με το πλύσιμο των δοντιών πριν ή μετά το πρωινό δεν είναι ξεκάθαρο πότε πρέπει να γίνεται. Υπάρχει και η αντίθετη άποψη. Δεν ξέρω ποιο είναι το σωστό, απλά το αναφέρω...και μένα περίεργο μου είχε φανεί όταν το άκουσα.

Τυχαία τα πρώτα λινκ που βρήκα για το θέμα.

Link.png Site: βουρτσισμαδοντιών πότε

Link.png Site: βουρτσισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw. πριν από εσάς και από εμάς έχουν πάει στρατό χιλιάδες, πιστεύει κάνεις ότι πρόκειται για σκληραγωγημενη ή μαχιμη κοινωνία;

Μην κοροιδευετε τον εαυτό σας, όσο και να πιστεύεις κάτι δεν το κάνει αλήθεια. Δεν υπάρχουν 600 δις επειδή κάποιοι αφελεις το πιστεύουν, ο στρατός ούτε εκπαιδευει ούτε σκληραγωγει ούτε τίποτα όσο και αν το πιστεύουν οι wannabe πολεμιστές.

Αντε για την Ελλαδα να το δεχτω, η περιοδος ειρηνης τους εχει κανει "υπερβαρους και να παιρνουν 1000". Οι αλλοι ομως λαοί; Ρωτα τους Ρωσους στο Αφγανισταν  το '80 αν σκληραγωγηθηκαν, ρωτα τους αμερικανους στο Βιετναμ.

Ο πολεμος στρωνει δερματακι.

Παλι καλα που δεν τις παιξανε τοτε οι μεγαλοι οι α-σκληραγωγητοι και οι μη-μαχιμοι, γιατι τωρα θα ειχαμε 2 κεφαλια και 3 χερια απο τα πυρηνικα.

Εχεις ενα δικαιο σε αυτα που λες, αλλα ο,τι ισχυει εδω δεν ισχυει στον υπολοιπο πραγματικο κοσμο. Εδω ειμαστε μια κατηγορια απο μονοι μας, σε αλλο κοσμο, ζητω τα μνημονια που λεει και ενας φιλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...