Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποια στιγμή θυμάμαι ότι διάβαζα σε κάποιο άρθρο μάλλον ότι στο πιο πρόσφατο ανάλογο δικαστήριο που έγινε έχασε αυτός που ήταν περισσότερο κοντά στη δική μας περίπτωση

 

εχμ, μήπως μπορείς δώσεις link για το αρθρο, ποια περιπτωση ειναι; 

Αν το διαβασες στα στρατοκαυλα sites φυσικό ειναι να προβάλλουν την ισορροπία των όπλων ως καλύτερη λύση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε θυμάμαι θα το κοιτάξω.. βέβαια αυτή η άποψη δεν είναι καθόλου στρατοκαυλη

 

Σύμφωνα με τον οποιοδήποτε εθνικιστή κτλ εμείς έχουμε πάντα δίκιο και είμαστε οι αδικημένοι της ιστορίας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ενημέρωση και άλλων ρώτησα την στρατολογία και με ενημέρωσαν απο το 2017 οι εσσο του ΠΝ είναι 4 όπως αναγράφει και το site τους

Δηλαδη για να καταλαβω και βαση του πινακα που εκανες quote,αμα εχεις αναβολη μεχρι 15μαιου,σε παιρνουν σεπτεμβρη ή ιουλιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κρυο?

 

Μαιο μπαίνω και θα βγω Ιούνιο που να το βρω το κρυο?

φανταζομαι πως θα εχει ξυσιμο αλλα εχω ακουσει οτι οσοι ειναι πεζικο τους ζοριζουν ισχυει?

απο εγκαταστασεις φανταζομαι καλυτερα απο τον μεσο ορο των κεντρων ειναι ετσι; (λογο αεροποριας εννοω)

 

το γεναρη πηγε φιλος που ειναι και μιγιαγκιχτος (μη σπασει νυχακι) και περασε ζωη και κοτα

342? τι ειναι?

σειρα  B)  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γεναρη πηγε φιλος που ειναι και μιγιαγκιχτος (μη σπασει νυχακι) και περασε ζωη και κοτα

σειρα  B)  :cry:

Αχαχαχα οκ. νομιζα ετσι οπως το εθεσες σαν στρατοπεδο (πχ 355 εμα) . Τωρα μπηκε η 349

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαχαχα οκ. νομιζα ετσι οπως το εθεσες σαν στρατοπεδο (πχ 355 εμα) . Τωρα μπηκε η 349

απλα ελεγα αν υπηρχε εδω κανενας της 342.... 

μεσολογγι-αυλωνα-1ο ΜΚ/ΤΠ ΕΛΔΥΚ-700σε/χημειο στρατου

 

αν υπαρχει κανενας ας χτυπησει καμπανακι  B)  B)  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19/4 πάω καβύλη. Έχει κανείς ιδέα αν είναι κοντά στο σταθμό του τρένου; Απο το φρουραρχείο μου είπαν οτι πάω με τα πόδια, στο internet διαβάζω οτι θέλει ταξί γιατί είναι κοντά στα 10 χλμ και το maps βγάζει 2 χλμ.

Αν εννοεις, απο το σταθμο τρενου της Ορεστιαδας μεχρι Καβυλη, ειναι περιπου ~8 χιλιομετρα.

Περπατιεται, ναι. Αν θα το περπατουσα: λουκανικοφορτωμενος και με στολη εξοδου?(!!) ΟΟΧΙ!

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z0NLgj0U80I

 

Βασικα εχει σημασια μεχρι που = ποιο σταθμο ακριβως, θα εχει βγει το φυλλο πορειας σου :shifty:

[Χρονια πριν το δικο μου ηταν μονο μεχρι την Ορεστιαδα και αφιξη βραδι, οποτε ταξι αναγκαστικα...]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι οι γύρω μονάδες στέλνουν καναδεζες να μαζεύουν τους νέους από τον σταθμό στην Ορεστιάδα. Πάντως σίγουρα θα βρείς κόσμο με τον ίδιο προορισμό οπότε στην χειρότερη μοιράζεστε ένα ταξί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα προκειται για κανονικη μετάθεση και είναι απο το κεντρο εκπαίδευσης στη μονάδα σημαίνει οτι αναμένεται λαος πολύ λαος παρα πολύ λαος οποτε απο τη μονάδα θα στείλουν σίγουρα Στάγιερ για τη παραλαβή σας οποτε μην ανησυχίες δεν θα σας παρατήσουν. Επειδή εκανα και εγώ καβυλη έτσι θυμαι οτι έγινε ακόμα και όταν περνάμε άδεια μας πήγαιναν με Στάγιερ ή καναδεζες στους σταθμούς λεωφορείου ή τρένου. Δεν θυμάμαι τι γινόταν στην επιστροφη μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@TheDevilMayCare

Το φύλλο πορείας λέει μέχρι ορεστιάδα. Επίσης σε μια γραμμή λέει μέχρι τις 12 το μεσημέρι να έχω παρουσιαστεί και πιο κάτω μέχρι τις 17:00. Η στρατολογία απο την άλλη λέει απλά να είμαι εκεί στις 19/4 επειδή πάω απο μακριά δεν τους πολυνοιάζει η ώρα.

 

@armored

Έχω άλλους 2 που έρχονται μαζί, κάπως θα το φτιάξουμε. Για καναδέζα δεν ανέφερε κανείς πριν φύγουμε απο το κέντρο πάντως αν και ρώτησα.

 

@Teddy71

Έτσι ξέρω οτι γίνεται αν πας απευθείας κέντρο-μονάδα. Εγώ έχω άδεια ορκωμοσίας και πάσχα, θα πάω μόνος μου. Και γω πιστεύω οτι δε θα μας παρατήσουν να ψάχνουμε.

 

Ευχαριστώ και τους τρείς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις επιλογη: ωρας που/ποτε θα μπεις, και δεν βρεις κανενα να σε περιμενει,
μπορεις να ρωτησεις: αν παιζει να βγει κινηση για εσενα = ερθουν να σε παρουν
και αν οχι πηγαινεις με ταξι ελεγχοντας απλως να μπεις πριν τις 5* Κανεις και μια
πρωτη ηρεμη βολτα @ Ορεστιαδα, η ξεκουραζεσαι απο ταξιδι να πιεις εναν καφε.
:-) 
Για φθηνοφαγητο και παντα στην Ορεστιαδα, στα δικα μου χρονια(!) το καλυτερο
σουβλατζιδικο τοτε ηταν οι "Γυροβολιες", ενω πιο βρωμικολιπαρο(...) του "Πορκυ".
Το δευτερο, ειχε μεγιστη φανταροκινηση λογω κεντρου/τοποθεσιας του, αλλα στο
πρωτο -οπως και σε μια ταβερνα που ξεχναω τωρα ονομα- φαγητο ηταν σουπερ!   

*Γενικως Σαββατιατικα ποιος (θα ειναι εκει ωστε) να ασχοληθει ιδιαιτερα μαζι σου..
:ph34r: -> Λαθος μου: 19/04 = Τεταρτη, οποτε καποιος θα υπαρχει! Αλλα αν θελεις να
αποφυγεις τα στελεχη και να αρχισεις απ την επομενη τοτε καλυτερα μετα > 15:00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επέστρεψα από Σαμοθράκη με άδεια 15 ημερών. Πρώτο γκρουπ πάσχα και 4 μέρες ακόμα στην αρχή του λόγω ορκομωσίας πανεπιστημίου. Σε γενικές γραμμές ήταν οκ τα πράγματα. Υπηρεσίες πήγαν 1-1 για όλο τον Μάρτη, ωστόσο επειδή φεύγει αρχές Μαϊου και η ΕΣΣΟ του Νοέμβρη θα μειωθεί αρκετά ο κόσμος (που είναι ήδη λιγοστός) στο στρατόπεδο. Μας έκανε επίσκεψη και ο υπουργός και τσίμπησα και 5 μέρες τιμητική! 161κσ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Μας έκανε επίσκεψη και ο υπουργός

Τι παίζει με τον υπουργό (ο θεός να τον κάνει; )

 

Περιοδεία κάνει σαν τραγουδίστρια σε ολόκληρη την Ελλάδα;

 

Από Τρίπολη έχει περάσει, από Αυλώνα έχει περάσει, από Σαμοθράκη έχει περάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...