Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Παντου ΕΠ κανουν ζωαρα. Ελδυκ 3/1 ημασταν 5 ατομα ΕΠ ,δεν βαραγαμε ενοπλα, μονο πρωι υπηρεσια στο ΓΕΠ κτ απο απογευμα γραφεις υπηρεσιας. τηλεφ ταξιαρχου σηκωναμε και στελναμε σηματα. 1 μεσα 4 εξω.

Εγω ειχα αλλη εμπειρια, Το πρωινο ισχυει 7-3 Γεπ πηγαινα κανονικα. Ειχαμε ομως ταξ πρασινομπερε, και με ιδιαιτερο παθος στην Τεχνολογια (πολυ κακος συνδιασμος, ο τυπος δε κοιμοτανε και ολη μερα καθοταν στην ταξιαρχια). Δε μπορεις να φανταστεις τρεξιμο. Γραψε μου αυτο το τραγουδι,  πες μου τα τεχνολογικα νεα, βρες μου αυτο το βιντεο (και ολα αυτα καθε μερα και φυσικα μετα τις 3 ):lol:  Φοβερος αξιωματικος και ακομα κραταω επαφες, τρομερη προσωπικοτητα και απο τις λιγες που γουσταρα στον στρατο. 

Εγω βοηθουσα οταν μπορουσα και εκανα υπηρεσιες, κυριως κατι καμερες και κατι βραδινα σκοπετα γιατι τους πηγαινε παρα πολυ χαλια, κατι 10 - 1 και δε συμμαζευεται. Εμας 1 - 1 τι να καταλαβουμε XD

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Εγω ειχα αλλη εμπειρια, Το πρωινο ισχυει 7-3 Γεπ πηγαινα κανονικα. Ειχαμε ομως ταξ πρασινομπερε, και με ιδιαιτερο παθος στην Τεχνολογια (πολυ κακος συνδιασμος, ο τυπος δε κοιμοτανε και ολη μερα καθοταν στην ταξιαρχια). Δε μπορεις να φανταστεις τρεξιμο. Γραψε μου αυτο το τραγουδι,  πες μου τα τεχνολογικα νεα, βρες μου αυτο το βιντεο (και ολα αυτα καθε μερα και φυσικα μετα τις 3 ):lol:  Φοβερος αξιωματικος και ακομα κραταω επαφες, τρομερη προσωπικοτητα και απο τις λιγες που γουσταρα στον στρατο. 

Εγω βοηθουσα οταν μπορουσα και εκανα υπηρεσιες, κυριως κατι καμερες και κατι βραδινα σκοπετα γιατι τους πηγαινε παρα πολυ χαλια, κατι 10 - 1 και δε συμμαζευεται. Εμας 1 - 1 τι να καταλαβουμε XD

Εμας ο ταξ ηταν τεθωρας αλλα ηταν πολυ ενταξει. Δεν καμπανιαζε φανταρια, στα στελεχη την ελεγε αν κανανε μαλακιες. Γενικα στο ΛΣ εκει δεν ειχαμε ενοπλα, μονο θαλ 1 νουμερο. Ολα τα αλλα τα εκαναν οι επιλαρχιες τις ΕΜΑ, αλλα και αυτους τους πηγαινε 1-1, 1-2, οποτε ημασταν πολυ καλα γενικοτερα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, TO_PAIDI είπε

Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2018 Γ΄ ΕΣΣΟ (Μάϊος), δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 32/2018 .
Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, 'Ερευνας Πληροφορικής.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 572ο Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (572 Μ/Κ ΤΠ) (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ) στις 24-05-2018 .

Κανεις άλλος ?

Κ εγω 23 τεθωρακισμενα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, TO_PAIDI είπε

Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2018 Γ΄ ΕΣΣΟ (Μάϊος), δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 32/2018 .
Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, 'Ερευνας Πληροφορικής.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 572ο Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (572 Μ/Κ ΤΠ) (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ) στις 24-05-2018 .

Κανεις άλλος ?

Εγώ πάω Ξάνθη:

Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2018 Γ΄ ΕΣΣΟ (Μάϊος), δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 32/2018 .
Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, 'Ερευνας Πληροφορικής.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 645 Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (645 Μ/Κ ΤΠ) (ΞΑΝΘΗ) στις 24-05-2018 .

Ζηλεύω λίγο φίλους βυσματίες που πάνε Θεσσαλονίκη και θα είναι τα απογεύματα σπίτι τους αλλά εντάξει τουλάχιστον είμαι ΕΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο οτι ξερω απο παιδι φιλου προσφατα .Διαβιβασεις ,υγειονομικο,υλικου πολεμου ειναι καλα στρατο παντου

Επεξ/σία από Diskimpex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakos18 είπε

Εγώ πάω Ξάνθη:

Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2018 Γ΄ ΕΣΣΟ (Μάϊος), δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 32/2018 .
Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, 'Ερευνας Πληροφορικής.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 645 Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (645 Μ/Κ ΤΠ) (ΞΑΝΘΗ) στις 24-05-2018 .

Ζηλεύω λίγο φίλους βυσματίες που πάνε Θεσσαλονίκη και θα είναι τα απογεύματα σπίτι τους αλλά εντάξει τουλάχιστον είμαι ΕΠ.

Στο γ σώμα να δεις ζωαρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/4/2018 στις 7:33 ΜΜ, Oval είπε

Καλησπέρα παίδες για  221 Τάγμα Εθνοφυλακής (221 ΤΕ) (ΜΥΤΙΛΗΝΗ) τι έχετε να πείτε;

Πολλά και διάφορα....αλλά με λίγα λόγια...τον ήπιες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, liakos18 είπε

Ιδανικά θα ήταν και για μένα αλλά τι να κάνουμε.

Μην μασας, εισαι στο καλυτερο σωμα, αν σου αρεσει να ασχολεισαι σε καθημερινη βαση με υπολογιστες

Νταξει θα κανεις χαμαλικια (format και τετοια, συντηρηση δικτυου στο τσακιρ) αλλα ειναι οκ, σε συγκριση με σκοπετα 4-6

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σ όλους. Είμαι τεθωρακισμένα και κάτι άκουσα ότι παίζει να πάρω ειδικότητα μαγειρας. εν το μεταξύ Δεν γουστάρω μια . Τι φάση Γενικά αυτήν η ειδικότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, billyst είπε

καλησπέρα σ όλους. Είμαι τεθωρακισμένα και κάτι άκουσα ότι παίζει να πάρω ειδικότητα μαγειρας. εν το μεταξύ Δεν γουστάρω μια . Τι φάση Γενικά αυτήν η ειδικότητα

Να πας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, cosmos000 είπε

Πολλά και διάφορα....αλλά με λίγα λόγια...τον ήπιες!!!

Αν σου είναι ευκολο φιλε δωσε καμια πληροφορια για το τι παιζει εκει γιατι στα φορουμ που ψαχνω ειναι παλια και μπορει να εχουν αλλαξει καποια πραγματα. Παντως ειδα το στρατοπεδο ειναι κοντα στη πολη και στο αεροδρομιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παιδια που ειμαι ΕΠ παντως με τρεχουν ασχημα.Αθηνα και Θεσσαλονικη μαλλον πεφτει αραγμα ή απλα ειμαι γκαντεμης τι να πω..Συμβουλη μου ειναι τα παιδια πριν μπουν να ρωτησουν τους υπαρχων ΕΠ και μετα ας αποφασισουν..

Επισης το οτι σας βγαζει Ερευνας και πληροφορικης δεν σημαίνει οτι θα πατε σιγουρα στο ΓΕΠ.Την 3η μερα θα καλεσουν ολους τους πληροφορικαριους και θα επιλεξουν αυτον που θεωρουν καταλληλο.(Αν υπαρχει κενη θεση στο ΓΕΠ)

*ΓΕΠ = Γραφειο Ερευνας και Πληροφορικης.

Επεξ/σία από fernw_thn_souvla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, fernw_thn_souvla είπε

Εγω παιδια που ειμαι ΕΠ παντως με τρεχουν ασχημα.Αθηνα και Θεσσαλονικη μαλλον πεφτει αραγμα ή απλα ειμαι γκαντεμης τι να πω..Συμβουλη μου ειναι τα παιδια πριν μπουν να ρωτησουν τους υπαρχων ΕΠ και μετα ας αποφασισουν..

Επισης το οτι σας βγαζει Ερευνας και πληροφορικης δεν σημαίνει οτι θα πατε σιγουρα στο ΓΕΠ.Την 3η μερα θα καλεσουν ολους τους πληροφορικαριους και θα επιλεξουν αυτον που θεωρουν καταλληλο.(Αν υπαρχει κενη θεση στο ΓΕΠ)

*ΓΕΠ = Γραφειο Ερευνας και Πληροφορικης.

Σε ποια μοναδα εισαι? Και οταν λες τρεξιμο? Ολοι οι φανταροι τρεχουν υποτιθεται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fernw_thn_souvla είπε

Εγω παιδια που ειμαι ΕΠ παντως με τρεχουν ασχημα.Αθηνα και Θεσσαλονικη μαλλον πεφτει αραγμα ή απλα ειμαι γκαντεμης τι να πω..Συμβουλη μου ειναι τα παιδια πριν μπουν να ρωτησουν τους υπαρχων ΕΠ και μετα ας αποφασισουν..

Επισης το οτι σας βγαζει Ερευνας και πληροφορικης δεν σημαίνει οτι θα πατε σιγουρα στο ΓΕΠ.Την 3η μερα θα καλεσουν ολους τους πληροφορικαριους και θα επιλεξουν αυτον που θεωρουν καταλληλο.(Αν υπαρχει κενη θεση στο ΓΕΠ)

*ΓΕΠ = Γραφειο Ερευνας και Πληροφορικης.

Υπάρχουν άτομα που τους έγραφε ΕΠ και τους κόψανε δηλαδή; Εγώ ήξερα ότι κάνουν κάποιες συνεντέυξεις για να πάρουν έξτρα μόνο, όχι για να κόψουν.

 

Επίσης ξέρει κανείς τι ακριβώς ισχύει με το νέο σύστημα που ξεκίνησε το Μάρτιο; Πόσες μέρες μένουμε στο σημείο υποδοχής και πότε πάμε στην μονάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...